Remigiusz Mróz, Precedens, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dwunasty tom serii z mecenas Joanną Chyłką – „Precedens” autorstwa Remigiusza Mroza


Remigiusz Mróz w swoim kolejnym tomie z mecenas Joanną Chyłką odpowie nam na pytanie – czy zbrodnia doskonała istnieje?

Serię z Joanną Chyłką albo się kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej kategorii osób. Bardzo się ucieszyłam, kiedy do moich uszu dotarła wiadomość o kolejnym tomie. Jeśli nie czytaliście jeszcze tej serii, zachęcam Was do rozpoczęcia przygody oczywiście od tomu pierwszego. Mijają dwa miesiące od zakończenia chemii. Chyłka nie może przyznać się sama przed sobą, że cały czas jest osłabiona, włosy na szczęście zaczynają odrastać. Nie przejęła się zbytnio ich utratą, krótka fryzura jeszcze bardziej podkreśliła jej charakter. Zordon dmucha i chucha nad nią, ale Joanna jak to Joanna nie pozwoli na to, aby pokazać słabość.

Otrzymują telefon od znanej aktorki, w którym informuje ich, że za moment wykona przestępstwo doskonałe i uniknie kary. Całe zdarzenie Karaś puszcza na żywo w mediach społecznościowych. Chyłka z Zordonem nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Ich klientka z zimną krwią morduje swoją ofiarę. Zaczęli się zastanawiać, czy czasem nie postradała zmysłów, mówiąc, że nikt jej za ten czyn nie skaże.


Nemo se ipsum accusare tenetur.
Nikt nie może być zmuszany do oskarżania samego siebie.

Chyłki powrót na salony oznacza zakończenie okresu, kiedy „nikt nie krzyczy na salach sądowych, nie zastrasza świadków, nie instruuje ich co do treści zeznań, nie obraża członków składu orzekającego ani nie łamie przepisów postępowania karnego”. Przyjęcie przez Chyłkę i Zordona sprawy zrzuciło na nich i kancelarię sporo problemów – oskarżenia, kradzieże, kontrole. Kto i dlaczego chce, aby odpuścili bronienie Karaś? Wszystkie dowody, jakie zebrano – nagrania, ślady DNA – świadczą o winie aktorki. Ta jednak zapewnia Chyłkę i Zordona, że popełniła zbrodnię doskonałą i nie zostanie za nią skazana.

Dwunasty tom serii z Joanną Chyłką podobał mi się tak samo, jak jedenaście wcześniejszych. Bezpośredniość Joanny, siedzący pod jej butem Zordon. Z całych serii Remigiusza Mroza przeczytałam jedynie Chyłkę i serię o Wiktorze Forście i zauważyłam, że autor lubi znęcać się nad bohaterami i skazywać ich na różne uzależnienia: alkoholizm, leki, papierosy. Joanna nawet w obliczu choroby nie potrafiła odstawić używek. Fabuła ciekawa, pokazująca problem orzekania i sprawiedliwości, który dotknął nie jedną rodzinę. Z czym przyjdzie się zmierzyć Chyłce i Zordonowi w kolejnym tomie? Mam nadzieję, że będzie, bo kto nie chciałby się bawić na weselu tych dwojga? Chyba że autor przewidział inny plan dla nich?Tytuł: Precedens
Autor: Remigiusz Mróz
Seria z mecenas Joanną Chyłką (tom 12)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 16-09-2021
Ilość stron: 508
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

O krok za daleko

Harlan Coben nadchodzi z nową książką – „O krok za daleko”

Przychodzę do Was z książką Harlana Cobena „O krok za daleko”. Coś dla fanów thrillerów. Chwilę zajęło mi, zanim Coben wciągnął mnie na dobre. Może było to spowodowane tym, że czytając książkę, trochę mi się chorowało. Mamy tutaj sporo zwrotów akcji, intryg i do końca niejasnych sytuacji, kto, za czym stoi.


Zośka, Anna Stryjewska, zaczytanyksiazkoholik.pl

Tom II lepszy od tomu I – „Zośka. Przepustka do szczęścia” autorstwa Anny Stryjewskiej

„Zośka. Przepustka do szczęścia” to kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”. „To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o dziewczynie z niewielkiej polskiej wsi, która wbrew wszystkiemu i wszystkim podążyła za swoimi marzeniami.”