"Ekstradycja"

„Ekstradycja”, Remigiusz Mróz – Lubię to!


Gdzie jest Joanna Chyłka? Odpowiedź w książce pt. „Ekstradycja”.

Kordian wariuje, po tym, jak Chyłka zbiegła na Białoruś zaraz po tajemniczym morderstwie Piotra Langera. Jej krok z góry zaważył na tym, że została podejrzaną. Zordon musi jakoś funkcjonować dalej. Otrzymuje sprawę pewnego Ukraińca – Watilija, który wybudził się ze śpiączki. Został on oskarżony o zamordowanie trzech osób w restauracji na Powiślu. Oksana jego żona ma dla Kordiana przesyłkę od Chyłki. Telefon komórkowy. Jest on zszokowany sytuacją, ale wie, że to jest podobne do Joanny. Postanawia do niej zadzwonić. Ustalają, że ma do niej przyjechać. Zordon jednak sam postanawia, że będzie to trasa w jedną stronę. Nie planuje już powrotu do Polski. Nikt się początkowo nie domyśli, gdyż każdy wie, że jedzie badać sprawę, nad którą obecnie pracuje. Kiedy prawie dociera do miejsca, gdzie od kilku miesięcy ukrywa się Chyłka, zauważa, jak ta zostaje porwana przez pewnych ludzi. Kim są? Czego chcą? Pierwsza myśl to taka, że została znaleziona przez policję.

Czytając książkę, dowiecie się, czy Piotr Langer rzeczywiście nie żyje. Czy Chyłka zostanie uniewinniona? Co wspólnego ma sprawa Watilija z Lagnerem oraz burmistrz Wawra, Leszek Andrychowicz? Jak zwykle książka Remigiusza Mroza umiliła mi nieziemsko czas.Tytuł: Wyrok
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Joanna Chyłka (tom 11)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 25-03-2020
Ilość stron: 512
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jak otworzyłem mózg, Rahul Jandial, zaczytanyksiazkoholik.pl

Rahul Jandial, „Jak otworzyłem mózg. Lekcje życia od neurochirurga”

Książka ta jest próbą oddzielenia neurobajek od neuronauki i pseudopewników od uzasadnionej nadziei. Chcę ci pomóc osiągać cele, które sobie wyznaczyłeś, oraz sprawić, by ani ty, ani twoi najbliżsi nie wylądowali na moim stole operacyjnym.


Cieplarnia

To rozbudza fantazję – „Cieplarnia”, Brian W. Aldiss

Mam dla Was coś na ocieplenie w ten pochmurny jesienny dzień „Cieplarnia” Briana Aldissa to prawdzie science fiction, mimo że nie uraczysz tam kosmitów, statków, ani innych charakterystycznych dla SF motywów, jednak jest to jak najbardziej prawdziwe dobre science fiction w starym stylu.