Iwona Szul-Żywy Las-zaczytanyksiazkoholik

Czy to jawa, czy sen? – „Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią”, Iwona Szul


Leon budzi się w szpitalu i dowiaduje się, że był w śpiączce, a wszystko, co mu się przydarzyło w Żywym Lesie, było tylko snem. Próbuje wrócić do normalnego życia, jednak niespodziewanie okazuje się, że Jaźnie nie tylko jak najbardziej istnieją, ale też o nim nie zapomniały. Wysyłają tajemniczą dziewczynę, która ma sprowadzić go z powrotem do ich świata. Leon wyrusza, by odzyskać Miecz, który znalazł się w Niewłaściwej Rzeczywistości – wymiarze, w którym historia potoczyła się nie tak, jak powinna. Tymczasem królestwo ludzi zostaje zaatakowane przez najeźdźców z innego wymiaru…

W Przestrzeni panowało zamieszanie zwiastujące nadejście wielkich zmian. Nawet Jaźnie nie były w stanie przewidzieć ich konsekwencji.
Należało podjąć działanie.
Bohater musiał wrócić, aby zapobiec katastrofie… albo do niej doprowadzić.
Dawno, dawno temu żył sobie… ktoś…

Źródło: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Iwona Szul nie kazała nas zbyt długo czekać, aby móc zatracić się w kontynuacji przygód Leona. „Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią” pozwala nam ponownie wkroczyć w świat magii i bajecznych, niezapomnianych przygód. Może już nie tak bajecznych, jak przy tomie pierwszym, ale w dalszym ciągu niezapomnianych. Bardziej poznajemy Leona oraz istoty, które go otaczają. Poznajemy siostrę Leona, która po wybudzeniu ze śpiączki zabiera go do siebie. Niby jest jej on obojętny, ale kiedy znika z domu, wyrusza na jego poszukiwania. Powieści z gatunku fantastyki mają to do siebie, że w trakcie czytania możemy uciec do innego świata, do świata, którego nie mamy tutaj. Świata pełnego magii, nieznanych istot, niewytłumaczalnych zjawisk. Czytając tom pierwszy pt. „Żywy Las”, zastanawiam się, czy autorka zachowa poziom przy kolejnych powieściach. Nie zawiodłam się. Polecam każdemu, zwłaszcza fanom fantastyki!

Tytuł: Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią
Autor: Iwona Szul
Seria: Żywy Las, tom II
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
Data wydania: 12-2021
Ilość stron: 364
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 46,00 zł
Patronat medialny blogaDodaj komentarz


Czytaj także

Niezapomniane podróże

„Niezapomniane podróże” autorstwa Jasminy Trifoni

Polecam z niej korzystać nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok. Książka przedstawia 81 bajecznych miejsc na świecie. Wszystkie – zarówno te modne, najczęściej odwiedzane, jak i te mniej znane – stwarzają możliwość odkrycia zupełnie nowych zakątków.


Noc strachów- Katarzyna Wasilkowska-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Noc strachów”, Katarzyna Wasilkowska

Była sobie czarna, czarna droga, która prowadziła przez czarną, czarną noc. A na końcu tej czarnej, czarnej drogi rosła wielka stara grusza. A przy tej wielkiej starej gruszy stał koślawy domek z desek. A przed tym koślawym domkiem płonęło małe ognisko. A wokół tego małego ogniska siedziało kilkoro przyjaciół. A każdy z tych przyjaciół miał do opowiedzenia niesamowitą historię