Iwona Szul-Żywy Las-zaczytanyksiazkoholik

Czy to jawa, czy sen? – „Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią”, Iwona Szul


Leon budzi się w szpitalu i dowiaduje się, że był w śpiączce, a wszystko, co mu się przydarzyło w Żywym Lesie, było tylko snem. Próbuje wrócić do normalnego życia, jednak niespodziewanie okazuje się, że Jaźnie nie tylko jak najbardziej istnieją, ale też o nim nie zapomniały. Wysyłają tajemniczą dziewczynę, która ma sprowadzić go z powrotem do ich świata. Leon wyrusza, by odzyskać Miecz, który znalazł się w Niewłaściwej Rzeczywistości – wymiarze, w którym historia potoczyła się nie tak, jak powinna. Tymczasem królestwo ludzi zostaje zaatakowane przez najeźdźców z innego wymiaru…

W Przestrzeni panowało zamieszanie zwiastujące nadejście wielkich zmian. Nawet Jaźnie nie były w stanie przewidzieć ich konsekwencji.
Należało podjąć działanie.
Bohater musiał wrócić, aby zapobiec katastrofie… albo do niej doprowadzić.
Dawno, dawno temu żył sobie… ktoś…

Źródło: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Iwona Szul nie kazała nas zbyt długo czekać, aby móc zatracić się w kontynuacji przygód Leona. „Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią” pozwala nam ponownie wkroczyć w świat magii i bajecznych, niezapomnianych przygód. Może już nie tak bajecznych, jak przy tomie pierwszym, ale w dalszym ciągu niezapomnianych. Bardziej poznajemy Leona oraz istoty, które go otaczają. Poznajemy siostrę Leona, która po wybudzeniu ze śpiączki zabiera go do siebie. Niby jest jej on obojętny, ale kiedy znika z domu, wyrusza na jego poszukiwania. Powieści z gatunku fantastyki mają to do siebie, że w trakcie czytania możemy uciec do innego świata, do świata, którego nie mamy tutaj. Świata pełnego magii, nieznanych istot, niewytłumaczalnych zjawisk. Czytając tom pierwszy pt. „Żywy Las”, zastanawiam się, czy autorka zachowa poziom przy kolejnych powieściach. Nie zawiodłam się. Polecam każdemu, zwłaszcza fanom fantastyki!

Tytuł: Żywy Las II. Między czasem i przestrzenią
Autor: Iwona Szul
Seria: Żywy Las, tom II
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Literackie Białe Pióro
Data wydania: 12-2021
Ilość stron: 364
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 46,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pan K na wolności

Niezwykle ciekawa książka „Pan K. na wolności” autorstwa Matei Vișniec

„Pan K. na wolności” autorstwa Matei Vişniec to dowód na to, że warto sięgać po różne książki nawet takie, na które byśmy na pierwszy rzut oka nie zwrócili uwagi. Literatura rumuńska z nutką polityczną.


Dzień, który zmienił wszystko

Zapada w pamięć – „Dzień, który zmienił wszystko”, Leigh Sales

Leigh Sales jest dziennikarką od dwudziestu pięciu lat a obserwowanie tragedii, jakie przytrafiają się przypadkowym ludziom, bez względu na kulturę, kolor skóry czy np. wiarę, jest częścią jej pracy. Widząc na co dzień sporo śmierci, z czasem zaczęła skłaniać się ku scenie politycznej – łatwiej radzić sobie z takimi tragediami niż tymi życiowymi.