O mnie

Mam na imię Julita i jestem książkoholiczką. W zasadzie cały mój czas wolny kręci się wokół książek. Staram się przy tym nie ograniczać do określonych gatunków literackich i daję szansę każdemu pisarzowi, który potrafi mnie łagodnie wprowadzić w świat swoich literackich wyobrażeń lub po prostu przedstawić nietuzinkowe informacje, które powodują chwile zamyślenia i ostatecznie, w szczególny sposób zapiszą się w mojej  pamięci. Nie ukrywam, mam swoich ulubionych twórców na specjalnie wydzielonym regale. Są to książki, do których mam szczególny sentyment. Mając na uwadze, że pamięć ludzka jest zawodna, aby nie zapominać o rzeczach naprawdę istotnych czasami wracam do lektur, które uważam za wartościowe, a nawet wybitne.

Uwielbiam dzielić się przemyśleniami na temat przeczytanych książek. Najlepszą rzeczą jaką mogę dla Was zrobić to przedstawić książki takimi, jakimi ja je postrzegam. Dzięki temu udało mi się zgromadzić już grono ponad 13000 osób, aktywnie obserwujących mnie w mediach społecznościowych (Facebook) oraz – mam nadzieję – regularnie odwiedzających mój tematyczny BLOG. Cieszę się, że tak wiele osób podziela moją pasję i znajduje czas na to, aby przy dobrej lekturze i filiżance kawy – lub czegoś innego – oderwać się od codzienności. Do pracy podchodzę z entuzjazmem i radością – to moja pasja, a książki, które zgromadziłam, a których już chyba nie zliczę, zajęły sporo czasu w moim życiu. Bo jak to powiedział Francis Bacon:

Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.

… I coś niezwykle ujmującego w tym jest. Tutaj pragnę podziękować wszystkim tym, którym moje wpisy, recenzje i przemyślenia nie pozostały obojętne. Zaczytany Książkoholik to BLOG poświęcony w całości książkom – mam nadzieję, że będzie dla Was jeszcze bardziej cennym źródłem informacji, a czas spędzony razem ze mną na wyławianiu literackich pereł przyniesie Wam wiele radości. Jeśli poprzez treści zawarte na tej stronie uda się Was choć trochę uszczęśliwić lub wzbudzić zainteresowanie przynajmniej jedną z tych niezwykłych historii, które trafiają w moje ręce, wtedy poświęcony czas i trud włożony w jej budowanie, nie będą daremne.

Zatem, do przeczytania!