Tylko martwi nie kłamią

Bonda ponownie nadchodzi – „Tylko martwi nie kłamią”


Hubert Meyer utalentowany profiler policyjny znowu w akcji! Tym razem w „Tylko martwi nie kłamią”.

A jednak miłość … i to po raz kolejny. Chodzi oczywiście o II tom z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem Katarzyna Bonda, „Tylko martwi nie kłamią”.

Nadkomisarz Meyer pomaga swojego przyjacielowi podinspektorowi Szerszeniowi rozwikłać kolejne morderstwo. Meyer na miejscu zbrodni poznaje młodą prokurator Weronikę Rudy, jakoś nie od razu zapałali do siebie sympatią. Tym razem akcja dzieje się w Katowicach. W kamienicy należącej do seksuolog Elwiry Marii Poniatowskiej-Douglas odnalezione zostaje ciało Johanna Schmidta, potentata recyklingu, właściciela firmy Koening-Schmidt Sauberung & Recycling sp. z o. o . I może sprawa nie byłaby tak zawiła i zagadkowa, gdyby nie fakt, że otoczka biznesowych porachunków, które w pierwszej kolejności uznawane są za przyczynę, zaczyna być coraz mniej pewna. Hubert Meyer ma przeczucie, że sprawa sprzed 17 lat (morderstwo w tej samej kamienicy) ma w tym przypadku istotne znaczenie i nierozerwalnie wiąże się właśnie ze śmiercią śmieciowego barona.

„ … Nadal nie spuszczał z niej wzroku. Teraz jego spojrzenie ujawniało ciekawość.
– Co? – spytała wreszcie i założyła te okropne okulary.
– Nic – odparł z uśmiechem. Mierzyli się wzrokiem. Weronika podejrzliwie zmrużyła oczy, jak kot. Wtedy dodał: – Ma pani piegi.
– Jak jedna trzecia populacji. – Pochyliła głowę. Udawała, że patrzy w jakiś nieokreślony punkt na podłodze.
– W Malezji piegi uważa się za formę pocałunku anioła Smiley – dodał. …”

Czy uda im się rozwiązać zagadkę i znaleźć mordercę? Czy Meyera i Rudy połączy płomienny romans? Ja uwielbiam książki kryminalne – chyba niespełnione marzenia z lat dziecięcych, aby pracować w policji. Książkę czyta się szybko. Wartka akcja, przemyślana fabuła. Napisana prostym językiem, może z wyjątkiem gwary śląskiej, którą czytało mi się dość trudno i łamałam przy tym język – było to dość zabawne. Czekam z niecierpliwością, aż będę mogła chwycić w dłoń III tom z psychologiem śledczym, który od dłuższego czasu czeka w biblioteczce.

Czytaliście? Jakie były Wasze wrażenia po przeczytaniu?


Tytuł: Tylko martwi nie kłamią.
Autor: Katarzyna Bonda
Cykl: Hubert Meyer. 2 tom.
Wydawnictwo: MUZA
Data wydania: 30-09-2015
Ilość stron: 608
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

TOPR 2. Nie każdy wróci, Beata Sabała-Zielińska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„TOPR 2. Nie każdy wróci”, Beata Sabała-Zielińska

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o wypadku na Giewoncie latem 2019 roku? Czy jest ktoś, kto nie śledził, nie komentował, nie angażował się emocjonalnie w walkę o życie grotołazów uwięzionych nieco wcześniej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej? Jeśli wydaje Wam się, że wiecie o tych wypadkach sporo, po przeczytaniu tej lektury zrozumiecie, że wiedzieliście niewiele!


Najgorętsza plaża w Finlandii

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Najgorętsza plaża w Finlandii”

Jak tylko w zapowiedziach Wydawnictwa Albatros zauważyłam książkę „Najgorętsza plaża w Finlandii” autorstwa Antti Toumainen z pięknym flamingiem na okładce, nie mogłam sobie odpuścić jej przeczytania. Książka w sam raz dla fanów kryminałów i komedii. Przyznam szczerze, że początek książki czytało mi się trochę opornie