blog książkowy - Czas na nową miłość - Kinga Gąska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Trzy kobiety i jeden mężczyzna – „Czas na nową miłość” autorstwa Kingi Gąski


„Czas na nową miłość” to powieść z gatunku literatury obyczajowej i romantycznej autorstwa Kingi Gąski, która porusza wiele ważnych tematów związanych z relacjami międzyludzkimi. Bohaterowie zmierzą się z rozwodem, samotnością i trudnościami w miłości. Głównymi bohaterkami są trzy niezwykłe kobiety, które starają się wziąć życie w swoje ręce: Ewelina, Joanna i Jadwiga oraz jeden mężczyzna, którego zna każda z tych kobiet, a który tak wiele namiesza.

Ewelina, młoda, zaradna fryzjerka wychowująca samotnie córkę, nieprzyzwyczajona jednak do samotności, próbuje odnaleźć szczęście na własną rękę i mam jej w tym pomóc aplikacja Tinder. Joanna, bizneswoman, powoli dochodzi do siebie po nieudanym związku, została zraniona przez pewien list, a na jej drodze pojawia się przystojny adwokat. Z kolei Jadwiga, zakochana w ogrodnictwie bibliotekarka, postanawia odciąć się od toksycznych relacji i podejmuje decyzje, które mogą wpłynąć na jej wrażliwe serce. I on. Czy te cztery osoby odnajdą szczęście i miłość?

„Czas na nową miłość” jest pierwszą powieścią autorstwa Kingi Gąski, którą przeczytałam. Powieść ta charakteryzuje się ciepłym, przystępnym stylem i skupieniem na problemach współczesnych kobiet, takich jak miłość, relacje międzyludzkie, samorealizacja, czy walka z własnymi słabościami. W powieści podejmowana jest tematyka związana z poszukiwaniem szczęścia, odnajdywaniem samego siebie i przełamywaniem własnych ograniczeń. Język użyty w książce jest lekki i przystępny, co pozwala na płynne czytanie i wczucie się w emocje bohaterów. Fabuła jest bardzo wciągająca i napisana w sposób, który sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Akcja rozwija się dynamicznie, a relacje między bohaterami są przedstawione w sposób bardzo realistyczny i wiarygodny, wiele kobiet zmaga się z tym, z czym zmagają się bohaterki powieści. Jednym z mocnych punktów książki jest również poruszenie ważnych tematów, takich jak samoakceptacja, akceptacja innych, a także ważność przyjaźni i rodziny. Autorka pokazuje, że życie po rozwodzie może być pełne niespodzianek i nowych możliwości.

„Czas na nową miłość” to lekka, obyczajowo-romantyczna powieść, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego gatunku. Ciekawe postaci, emocjonalna fabuła i ważne przesłanie sprawiają, że książka ta zasługuje na uwagę i jest godna polecenia.

Tytuł: Czas na nową miłość
Autor: Kinga Gąska
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 2021
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

O krok za daleko

Harlan Coben nadchodzi z nową książką – „O krok za daleko”

Przychodzę do Was z książką Harlana Cobena „O krok za daleko”. Coś dla fanów thrillerów. Chwilę zajęło mi, zanim Coben wciągnął mnie na dobre. Może było to spowodowane tym, że czytając książkę, trochę mi się chorowało. Mamy tutaj sporo zwrotów akcji, intryg i do końca niejasnych sytuacji, kto, za czym stoi.


Blog książkowy - To, co zostaje w nas na zawsze - Lucy Score - zaczytanyksiazkoholik.pl

Wzruszająca powieść romantyczna – „To, co zostaje w nas na zawsze”, Lucy Score

„„To, co zostaje w nas na zawsze” to bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice Awards.” „To, co zostaje w nas na zawsze” to pierwszy tom serii Knockemout, wzruszającej powieści romantycznej autorstwa Lucy Score, która z