blog książkowy - Czas na nową miłość - Kinga Gąska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Trzy kobiety i jeden mężczyzna – „Czas na nową miłość” autorstwa Kingi Gąski


„Czas na nową miłość” to powieść z gatunku literatury obyczajowej i romantycznej autorstwa Kingi Gąski, która porusza wiele ważnych tematów związanych z relacjami międzyludzkimi. Bohaterowie zmierzą się z rozwodem, samotnością i trudnościami w miłości. Głównymi bohaterkami są trzy niezwykłe kobiety, które starają się wziąć życie w swoje ręce: Ewelina, Joanna i Jadwiga oraz jeden mężczyzna, którego zna każda z tych kobiet, a który tak wiele namiesza.

Ewelina, młoda, zaradna fryzjerka wychowująca samotnie córkę, nieprzyzwyczajona jednak do samotności, próbuje odnaleźć szczęście na własną rękę i mam jej w tym pomóc aplikacja Tinder. Joanna, bizneswoman, powoli dochodzi do siebie po nieudanym związku, została zraniona przez pewien list, a na jej drodze pojawia się przystojny adwokat. Z kolei Jadwiga, zakochana w ogrodnictwie bibliotekarka, postanawia odciąć się od toksycznych relacji i podejmuje decyzje, które mogą wpłynąć na jej wrażliwe serce. I on. Czy te cztery osoby odnajdą szczęście i miłość?

„Czas na nową miłość” jest pierwszą powieścią autorstwa Kingi Gąski, którą przeczytałam. Powieść ta charakteryzuje się ciepłym, przystępnym stylem i skupieniem na problemach współczesnych kobiet, takich jak miłość, relacje międzyludzkie, samorealizacja, czy walka z własnymi słabościami. W powieści podejmowana jest tematyka związana z poszukiwaniem szczęścia, odnajdywaniem samego siebie i przełamywaniem własnych ograniczeń. Język użyty w książce jest lekki i przystępny, co pozwala na płynne czytanie i wczucie się w emocje bohaterów. Fabuła jest bardzo wciągająca i napisana w sposób, który sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Akcja rozwija się dynamicznie, a relacje między bohaterami są przedstawione w sposób bardzo realistyczny i wiarygodny, wiele kobiet zmaga się z tym, z czym zmagają się bohaterki powieści. Jednym z mocnych punktów książki jest również poruszenie ważnych tematów, takich jak samoakceptacja, akceptacja innych, a także ważność przyjaźni i rodziny. Autorka pokazuje, że życie po rozwodzie może być pełne niespodzianek i nowych możliwości.

„Czas na nową miłość” to lekka, obyczajowo-romantyczna powieść, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tego gatunku. Ciekawe postaci, emocjonalna fabuła i ważne przesłanie sprawiają, że książka ta zasługuje na uwagę i jest godna polecenia.

Tytuł: Czas na nową miłość
Autor: Kinga Gąska
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 2021
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Peter Wohlleben

Peter Wohlleben

W swoich książkach popularyzuje wiedzę na temat środowiska naturalnego i ekologii. Spośród jego kilkunastu publikacji największym zainteresowaniem cieszą się „Sekretne życie drzew” oraz „Duchowe życie zwierząt”, które stały się niekwestionowanymi światowymi bestsellerami. Co natchnęło go do napisania w 2015 roku książki zatytułowanej „Sekretne życie drzew”?


Wywiad - Łukasz Kierus - TaniaKsiazka - ZaczytanyKsiazkoholik.pl

TaniaKsiazka.pl: Ksiągarnia o ludzkiej twarzy

Łukasz Kierus, Prezes Zarządu i CEO spółki Glosel, będącej właścicielem m.in. księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl opowiada o tym, jak na przestrzeni 15 lat działalności mała rodzinna spółka, rozpoczynająca działalność w kawalerce stała się przedsiębiorstwem zatrudniającym ponad 400 osób, mającym do dyspozycji 8 tysięcy m.kw. powierzchni nowoczesnego kompleksu magazynów oraz biura w Białymstoku i stolicy.