Blog książkowy - Zabiję cię - Vquiet - Beata Kulecka - zaczytanyksiazkoholik.pl

Trzy miliony wyświetleń na Wattpadzie – „Zabiję cię”, Vquiet


Książka „Zabiję cię” autorstwa Vquiet to mocna i emocjonalna lektura, skierowana również, a może przede wszystkim do młodzieży. Autorka porusza w niej głębokie tematy, takie jak fobia społeczna, brak uczuć, traumy, zaburzenia dysocjacyjne czy walkę z wewnętrznymi demonami. Nie była to lekka i beztroska historia.

Główną bohaterką jest Maddie, siedemnastolatka, która doświadczyła własnego cierpienia i krzywdy, co sprawiło, że sama staje się źródłem bólu dla innych. Zamknięta w swojej osobistej zbroi zbudowanej z okrucieństw, Maddie walczy z własnymi demonami, które wpędzają ją w samotność i bezsensowność życia. To jest opowieść o utraconej nadziei i wątpliwościach, czy jest jeszcze możliwe pokonanie własnych demonów. Dziewczyna miała cudowne dzieciństwo, niestety uświadomiła sobie, że zrujnowała wszystkie starania rodziców, którzy wychowali ją na dziewczynkę o złotym sercu. Obecnie karmiła się ciemnością, czuła się wówczas bezpiecznie.

Wcześniej byłam ofiarą. Teraz jestem potworem.

Jedno z kluczowych pytań, które się nasuwa, to czy ktokolwiek będzie w stanie pomóc Maddie uwolnić się od swoich demonów. W tej historii pojawia się Tim, chłopak ze szkoły, którego zamiary i związek z Maddie nie są jasne. Ich rozmowy rozpoczęły się od szkolnej ławki, na której to blacie prowadzili wymianę zdań, a następnie przeszli do rozmów poprzez komunikator internetowy. Czy stanie się on kolejną ofiarą Maddie, czy może wniesie iskierkę nadziei i pozwoli jej uwolnić się od własnej ciemności?

Rzeczywiście, nie co przypominałam socjopatę – człowieka bez uczuć, serca i wyrzutów sumienia.

Ważne jest zauważenie, że „Zabiję cię” zawiera pewne trudne tematy, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych czytelników. Ostrzeżenia o narkotykach, alkoholizmie, przemocy, zaburzeniach dysocjacyjnych i próbach samobójczych sugerują, że książka porusza te tematy w sposób realistyczny i bezpośredni. Przyszli czytelnicy powinni być świadomi tych treści i przygotowani na ich trudność.

Nie działało: „Wyjdź na dwór, poznaj kogoś”, bo już samo słowo „wyjdź” przyprawiało mnie o ciarki.

„Zabiję cię” to głęboka i trzymająca w napięciu opowieści, która bada trudne aspekty ludzkiego doświadczenia. Autorka zdaje się zapewniać czytelników o głębokim zanurzeniu w psychologiczne labirynty bohaterki i prawdopodobnie przedstawi jej wewnętrzne przemiany oraz próbę znalezienia sensu i wolności.

„Zabiję cię” jest lekturą dla osób, które lubią się zanurzać w mrocznych i złożonych historiach, a jednocześnie są gotowe na trudne tematy i niejednoznaczne charaktery bohaterów. Ta książka zapowiada się jako literacka podróż przez lęki, traumy i nadzieję na wyzwolenie, ale dopiero przeczytanie jej ukaże pełny obraz historii i jej siłę oddziaływania.

Tytuł: Zabiję cię
Autor: Vquiet (Beata Kulecka)
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Must Read, Media Rodzina
Data wydania: 17-05-2023
Ilość stron: 704
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Moja martwa dziewczyna - Marcin Bartosz Łukasiewicz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Historia o miłości silniejszej niż śmierć – „Moja martwa dziewczyna”, Marcin Bartosz Łukasiewicz

„Moja martwa dziewczyna” to opowieść, która prowadzi nas, czytelników w świat, gdzie miłość jest silniejsza niż śmierć, a tajemnice ukryte w przeszłości mogą obudzić niebezpieczne siły, z którymi nie każdy sobie poradzi. Autor w subtelny sposób łączy elementy romansu paranormalnego i kryminału, tworząc


Kobieta w masce

Pierwsze spotkanie z Dorianem Zawadzkim w książce „Kobieta w masce”

Mamy rok 40 Nowej Ery (2125 według kalendarza gregoriańskiego). Świat zmaga się ze skutkami globalnego ocieplenia. Na terenie Bazy Lotniczej Trzeciego Żeńskiego Korpusu Sił Powietrznych w Fort Salem zostają znalezione zwęglone zwłoki młodej kobiety – snajperki, niedawno przybyłej do korpusu.