Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia", Paweł Kopijer

Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia”, Paweł Kopijer


„Możesz próbować oszukiwać przeznaczenie, ale czy ostatecznie nie spotkasz go na końcu swojej ścieżki? Czego jesteś pewien, a co ci się wydaje? Zastanów się, póki masz okazję. „Sploty Przeznaczenia” to trzeci tom trylogii Mitrys. Jak wypadł na tle wcześniejszych części?

Na piaszczystej ziemi Słonecznych Równin stają naprzeciw siebie dwie potężne armie. Zakuci w stal ogromni Orogonowie, wspierani przez hordy Arrakinów, Srebrne Kolce, a nawet mityczne Wyrny, runą z furią na wojska sprzymierzonych ras ludzi, Ghallów i Myriadów. Syn Nocy stoczy śmiertelny bój ze Słoneczną Panią. Co wyznaczy przyszłość Amadal: demoniczna moc Burghalla czy legendarna magia Światła?
Bezlitosna wojna pochłania również Kontynent Elise. Miasta, warownie i twierdze padną, gdy spuszczone ze smyczy komanda Cienistych wzmocnią siły Drenara. Czy ufortyfikowana wyspa Orin oprze się mściwej potędze Semaela? Do czego zdolny okaże się Najstarszy, gdy stanie oko w oko z magiem Mroku?
Niewielu wie o wpływach bogów i prawdziwych planach sprzeniewierzonego błogosławionego. Zaskakująco to jednak Bruneira, pani Śnieżnego Azylu, może zyskać najwięcej na wszechobecnej pożodze.

Źródło: Paweł Kopijer

Może i byłaś kiedyś potężną boginią Światła, ale teraz jesteś już tylko cieniem przeszłości.

Paweł Kopijer od razu wrzuca czytelnika w wir akcji. Ten tom, tak samo, jak wcześniejsze należy czytać ze zrozumieniem z uwagi na sporą ilość akcji, bohaterów, powiązań, aby nie wkradł się nam do głowy chaos związany z całą historią. Kiedy już wiemy, kto jest kim i o co w tym wszystkim chodzi, autor wynagradza nam panujący początkowo w głowie rozgardiasz. Nie zalecam sięgania po książkę, nie znając dwóch wcześniejszych tomów: „Mroku we krwi” oraz „Czempiona Semaela”. Trzeci tom zamyka trylogię. „Sploty Przeznaczenia”, jak i wcześniejsze tomy, jak przystało na dobrą fantastykę, dostarczają nam tego, co powinny posiadać dobre książki z tego gatunku literackiego. Dużo magii, niesamowite krainy, nadprzyrodzone zjawiska, fantastyczne postacie, nowe języki. Powieści z gatunku fantastyki mają to do siebie, że w trakcie czytania możemy uciec do innego świata, do świata, którego nie mamy tutaj. Zapomnieć o codzienności, problemach… Paweł Kopijer oddał w ręce czytelników ponownie coś, co mi osobiście bardzo przypadło do gustu. Książka zostaje z nami jeszcze na długo po odłożeniu jej na półkę. Jeśli jesteście fanami fantastyki albo po prostu szukacie dobrze napisanej, ciekawej historii z dużą ilością magii to seria Kronik Dwuświata da Wam niespotykane wrażenia.

Tytuł: Sploty Przeznaczenia
Autor: Paweł Kopijer
Cykl: Trylogia Mitrys (tom 3)
Seria: Kroniki Dwuświata
Gatunek: fantasy, science fiction, fantastyka
Wydawnictwo: PANKO
Data wydania: 29-11-2022
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Norweski pacjent

Lars Lenth w swojej najnowszej książce „Norweski pacjent”

Książka „Norweski pacjent” autorstwa Larsa Lentha to swoistego rodzaju kryminał – norweski. Uwielbiam kryminały. Wędkarz wyławia ucho i zaczyna się dochodzenie.


Niech stanie się światłość, Ken Follett, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Niech stanie się światłość”, Ken Follett

Jest rok 997 naszej ery, koniec wieków barbarzyństwa. Anglia na zachodzie mierzy się z atakami Walijczyków, a na wschodzie – wikingów. Lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do swoich celów, sprzeciwiając się władzy i nie dbając o los prostych ludzi. Ponieważ w kraju nie ma ściśle wytyczonego prawa, króluje chaos.