Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia", Paweł Kopijer

Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia”, Paweł Kopijer


„Możesz próbować oszukiwać przeznaczenie, ale czy ostatecznie nie spotkasz go na końcu swojej ścieżki? Czego jesteś pewien, a co ci się wydaje? Zastanów się, póki masz okazję. „Sploty Przeznaczenia” to trzeci tom trylogii Mitrys. Jak wypadł na tle wcześniejszych części?

Na piaszczystej ziemi Słonecznych Równin stają naprzeciw siebie dwie potężne armie. Zakuci w stal ogromni Orogonowie, wspierani przez hordy Arrakinów, Srebrne Kolce, a nawet mityczne Wyrny, runą z furią na wojska sprzymierzonych ras ludzi, Ghallów i Myriadów. Syn Nocy stoczy śmiertelny bój ze Słoneczną Panią. Co wyznaczy przyszłość Amadal: demoniczna moc Burghalla czy legendarna magia Światła?
Bezlitosna wojna pochłania również Kontynent Elise. Miasta, warownie i twierdze padną, gdy spuszczone ze smyczy komanda Cienistych wzmocnią siły Drenara. Czy ufortyfikowana wyspa Orin oprze się mściwej potędze Semaela? Do czego zdolny okaże się Najstarszy, gdy stanie oko w oko z magiem Mroku?
Niewielu wie o wpływach bogów i prawdziwych planach sprzeniewierzonego błogosławionego. Zaskakująco to jednak Bruneira, pani Śnieżnego Azylu, może zyskać najwięcej na wszechobecnej pożodze.

Źródło: Paweł Kopijer

Może i byłaś kiedyś potężną boginią Światła, ale teraz jesteś już tylko cieniem przeszłości.

Paweł Kopijer od razu wrzuca czytelnika w wir akcji. Ten tom, tak samo, jak wcześniejsze należy czytać ze zrozumieniem z uwagi na sporą ilość akcji, bohaterów, powiązań, aby nie wkradł się nam do głowy chaos związany z całą historią. Kiedy już wiemy, kto jest kim i o co w tym wszystkim chodzi, autor wynagradza nam panujący początkowo w głowie rozgardiasz. Nie zalecam sięgania po książkę, nie znając dwóch wcześniejszych tomów: „Mroku we krwi” oraz „Czempiona Semaela”. Trzeci tom zamyka trylogię. „Sploty Przeznaczenia”, jak i wcześniejsze tomy, jak przystało na dobrą fantastykę, dostarczają nam tego, co powinny posiadać dobre książki z tego gatunku literackiego. Dużo magii, niesamowite krainy, nadprzyrodzone zjawiska, fantastyczne postacie, nowe języki. Powieści z gatunku fantastyki mają to do siebie, że w trakcie czytania możemy uciec do innego świata, do świata, którego nie mamy tutaj. Zapomnieć o codzienności, problemach… Paweł Kopijer oddał w ręce czytelników ponownie coś, co mi osobiście bardzo przypadło do gustu. Książka zostaje z nami jeszcze na długo po odłożeniu jej na półkę. Jeśli jesteście fanami fantastyki albo po prostu szukacie dobrze napisanej, ciekawej historii z dużą ilością magii to seria Kronik Dwuświata da Wam niespotykane wrażenia.

Tytuł: Sploty Przeznaczenia
Autor: Paweł Kopijer
Cykl: Trylogia Mitrys (tom 3)
Seria: Kroniki Dwuświata
Gatunek: fantasy, science fiction, fantastyka
Wydawnictwo: PANKO
Data wydania: 29-11-2022
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

ZDROWI STULATKOWIE

Sekrety najzdrowszych – „Zdrowi stulatkowie” autorstwa Johna Robbinsa

Czy mówią Wam coś słowa: Abchazja, Vilcabamba, Okinawa czy Hunza? Książka Opisuje ona długowieczne kultury, w których ludzie żyją ponad sto lat i zachowują sprawność fizyczną oraz umysłową m.in. dzięki zbilansowanej diecie. Książka opisuje kilka współczesnych i historycznych grup etnicznych, które z jakichś powodów znane były lub są ze swojej długowieczności


Tysiąc pocałunków - Tillie Cole - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Najpiękniejsze momenty życia – „Tysiąc pocałunków”, Tillie Cole

Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…„Tysiąc pocałunków” osiągało jakiś czas temu horrendalną popularność, tak samo, jak zresztą cenę spowodowaną utrudnioną dostępnością książki. Kiedy Wydawca ogłosił dodruk musiałam przekonać się na własnej skórze, co takiego wyjątkowego jest w tej powieści.