Wyrok

Koniecznie od deski do deski – „Wyrok”, Remigiusz Mróz


Klient nie do wybronienia i sprawa, której nie można odrzucić. O tym w książce pt. „Wyrok”.

Chyłka znowu namieszała. Niby chce dobrze, ale krzywdzi przy tym Kordiana (Zordona) i nie liczy się z jego zdaniem. Ponownie robi po swojemu. „Wyrok” Remigiusza Mroza to 10 tom serii z mecenas Joanną Chyłką. Sięgając po książkę, wiedziałam, że i tym razem się nie zawiodę. Mróz oprócz trzymającej w napięciu do ostatniej strony historii daje nam mnóstwo słownych przepychanek, dzięki którym można uśmiać się łez.

„ … – Lubisz horrory, Zordon?
– No – potwierdził niepewnie.
– To musisz koniecznie obejrzeć „Odbicie”.
Usiadł obok niej i uśmiechnął się lekko.
– Na Netflixie?
– W lustrze.
Dopiero po chwili załapał, do czego piła …”

Kordian jako już pełnoprawny mecenas wybrał pierwszą sprawę, którą będzie chciał rozwiązać – ma bronić podejrzanego o zabójstwo dwóch kolegów z klasy nastolatka. Zabójstwo miało miejsce na porzuconym forcie na rubieżach Poznania. Poznań przedstawiony został bardzo prawdziwie. Czytając nazwy restauracji, ulic, hoteli etc. wie się, że autor zrobił bardzo dobry research miasta. Sprawę Kordianowi podsunął znany już we wcześniejszych części Piotr Langer. Chyłka nie może w to uwierzyć, że Zordon wpakował się w jakieś ustalenia z Langerem. Układ z Langerem nie wróży nic dobrego. Chyłka nie wie, że Langer obiecał Kordianowi, że jak wybroni chłopaka, to załatwi Chyłce leczenie w klinice, która prowadzi eksperymentalne, ale skuteczne leczenie nowotworów. Jadą w związku z tym do Poznania starać się wybronić nastolatka, na którego winę prokuratura ma dość twarde dowody. Chyłka cały czas czuje się coraz gorzej. Kordian, z Chyłką szukają dowodów na niewinność chłopaka. Udaje im się całą rozprawę tak poprowadzić, że w końcu wybraniają chłopaka i udowadniają, że to nie on stoi za zamordowaniem kolegów z klasy. Że mataczyli przy tym policjant, który go zatrzymał oraz pani prokurator. Kto wskazał im trop?

Po zakończonej rozprawie Chyłka jedzie z Langerem do Niemiec do kliniki, gdzie ma przejść leczenie. Sprawy w Poznaniu wówczas troszkę się komplikują … Czy Chyłce grozi niebezpieczeństwo ze strony Piotra Langera? Czy chłopak był rzeczywiście niewinny? Co się wydarzyło, że Chyłka wyjechała na Białoruś?

Jeśli nie czytaliście jeszcze tego tomu, to sięgajcie czym prędzej, nie bierzcie przykładu ze mnie i nie czekajcie ośmiu miesięcy, aby przeczytać, u mnie w kolejce już czeka „Ekstradycja” (tom 11).
Nadrabiam zaległości!

„ … – Posłuchaj teraz bardzo uważnie – poradziła. – Ścieranie się ze mną na sali sądowej to trochę tak, jak cała ta sprawa z akceptowaniem plików cookies. Nic nie rozumiesz, a na końcu i tak się na wszystko zgodzisz. …”Tytuł: Wyrok
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Joanna Chyłka (tom 10)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 18-09-2019
Ilość stron: 538
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kryształowe dzieci

Prawdziwe historie – „Kryształowe dzieci”, Laura Chudzyńska

4-metylometkatynon (4-MMC), ukryty pod nazwą medefron, czyli chemiczny odpowiednik substancji zwanej katynonem, produkowanej przez roślinę khat. Można ją palić, żuć jak liście koki, co w efekcie prowadzi do pobudzenia i zmniejszenia apetytu. To pomaga przetrwać obywatelom ogarniętym wojną Somalii i innych krajów Afryki Wschodniej oraz Półwyspu Arabskiego.


Inkbook-recenzje książek

Dlaczego zdecydowałam się sięgnąć po czytnik e-booków inkBOOK Calypso Plus?

Dla odmiany postanowiłam przetestować inkBOOKa, czyli popularny czytnik e-booków, aby sprawdzić, czy urządzenie tego typu będzie spełniało oczekiwania takiego mola książkowego jak ja… inkBOOK Calypso Plus – bo o tym urządzeniu mowa