Walc dla Izabeli, Natalia Thiel, zaczytanyksiazkoholik.pl

Natalia Thiel, „Walc dla Izabeli”


Porywająca opowieść o poświęceniu, niezłomnej walce o miłość i życie w obliczu wojennego zła…

Koniec czerwca 1939 roku. Izabela Langer, młoda i beztroska dziewczyna, wychowująca się w rodzinie o niemiecko-polskich korzeniach, przygotowuje się do balu organizowanego z okazji rozpoczynających się wakacji. Tego wieczoru poznaje Jakuba Abramowicza – niepokornego pianistę. Mimo początkowej niechęci ich relacja przeradza się w gorące uczucie. Sielankę przerywa wybuch wojny. We wrześniu na Warszawę spadają pierwsze bomby, rozpoczyna się okupacja i represje. Izabelę i Jakuba dzieli wiele – ona nosi niemieckie nazwisko i jej rodzina oficjalnie sympatyzuje z okupantem, on jest Żydem, prześladowanym i poniżanym. Izabela postanawia za wszelką cenę pomóc ukochanemu. Rozpoczyna się walka o życie i miłość…

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka



Tytuł: Walc dla Izabeli
Autor: Natalia Thiel
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 07-09-2021
Ilość stron: 472
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,90 zł


Książka, która zapada w pamięć – „Walc dla Izabeli” autorstwa Natalii Thiel


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ptaki i inne opowiadania - Daphne du Maurier - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Hipnotyzujące opowieści Daphne du Maurier „Ptaki i inne opowiadania”

Książka „Ptaki i inne opowiadania” zawiera sześć wybitnych opowiadań Daphne du Maurier, brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. W zbiorze znalazły się następujące opowiadania: „Ptaki”, „Monte Verità”, „Jabłonka”, „Prowincjonalny fotograf”, „Pocałuj mnie jeszcze raz” oraz „Stary”. Daphne du Maurier stała się sławna


Anna Fifield, zaczytanyksiazkoholik.pl

Anna Fifield

Reportażowała z ponad 20 krajów i kilkanaście razy odwiedziła Koreę Północną, stając się jednym z najbardziej autorytatywnych dziennikarzy w tym nieprzeniknionym kraju. Była stypendystką dziennikarstwa Niemna na Uniwersytecie Harvarda, badającą zmiany zachodzące w społeczeństwach zamkniętych. W 2018 roku otrzymała nagrodę Shorenstein Journalism Award od Uniwersytetu Stanforda za wybitne reportaże o Azji.