Walc dla Izabeli, Natalia Thiel, zaczytanyksiazkoholik.pl

Natalia Thiel, „Walc dla Izabeli”


Porywająca opowieść o poświęceniu, niezłomnej walce o miłość i życie w obliczu wojennego zła…

Koniec czerwca 1939 roku. Izabela Langer, młoda i beztroska dziewczyna, wychowująca się w rodzinie o niemiecko-polskich korzeniach, przygotowuje się do balu organizowanego z okazji rozpoczynających się wakacji. Tego wieczoru poznaje Jakuba Abramowicza – niepokornego pianistę. Mimo początkowej niechęci ich relacja przeradza się w gorące uczucie. Sielankę przerywa wybuch wojny. We wrześniu na Warszawę spadają pierwsze bomby, rozpoczyna się okupacja i represje. Izabelę i Jakuba dzieli wiele – ona nosi niemieckie nazwisko i jej rodzina oficjalnie sympatyzuje z okupantem, on jest Żydem, prześladowanym i poniżanym. Izabela postanawia za wszelką cenę pomóc ukochanemu. Rozpoczyna się walka o życie i miłość…

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka



Tytuł: Walc dla Izabeli
Autor: Natalia Thiel
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 07-09-2021
Ilość stron: 472
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,90 zł


Książka, która zapada w pamięć – „Walc dla Izabeli” autorstwa Natalii Thiel


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - O życiu, miłości i stracie - A gdyby tak ze świata zniknęły koty - Genki Kawamura - zaczytanyksiazkoholik.pl

O życiu, miłości i stracie – „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”, Genki Kawamura

„A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” autorstwa japońskiego pisarza Genki Kawamury to powieść o życiu, miłości i stracie. Narratorem jest młody listonosz, który dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka i zostało mu niewiele czasu. Pewnego dnia spotyka diabła, który proponuje mu układ: za każdy dodatkowy dzień życia, mężczyzna musi usunąć ze świata jedną rzecz.


Wrzeciono Boga - Jutrznia - Andrzej Wojaczek - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Siła kobiet w powieści pt. „Wrzeciono Boga. Jutrznia”, Andrzej H. Wojaczek

„Wrzeciono Boga. Jutrznia” to powieść o niezwyklej sile i odwadze kobiet. Ludzi zdolnych do miłości i poświęcenia. Powieści historyczne mają to do siebie, że przenoszą nas do czasów, których nie znamy, do czasów, które niejednokrotnie są bardzo bolesne dla naszych bohaterów.