RzeczpostApokaliptyczna Polska - Tom 2 - Rabacja - Adam Magdoń - zaczytanyksiazkoholik.pl

„RzeczpostApokaliptyczna Polska. Tom 2 – Rabacja”, Adam Magdoń


Polska, 2133 rok. Społeczeństwo jest rozwarstwione. Wyższe klasy bez cienia litości wyzyskują tych, którym się w życiu nie poszczęściło. Kapitalizm w swej najbardziej patologicznej postaci odbiera pracownikom prawo do wynagrodzenia, odpoczynku, a przede wszystkim do człowieczeństwa. Liczy się tylko zysk i zaspokojenie żądz tych na szczycie. Ci zdają się bezkarni.

O to wszak chodzi w kapitalizmie: żebyśmy mieli jak najgrubsze portfele i jak najwięcej wirtualnej kasy na kontach.

Nagle opinią publiczną wstrząsają doniesienia o mordach na najbogatszych i najbardziej wpływowych Polakach. Sprawca nie ukrywa się, ale wręcz prowokuje organy ścigania i obnaża ich nieudolność, emitując w telewizji relacje na żywo z dokonywanych zbrodni. Ich okrucieństwo przechodzi wszelkie wyobrażenia. Kim jest wzorujący się na przywódcy rabacji galicyjskiej osobnik nazywający samego siebie Jakubem Szelą? Kto mu pomaga? Czy może liczyć na poparcie stłamszonego szarego ludu?

Widzisz, przyjacielu, tłum rozsierdzony przemocą ze strony władzy państwowej jest najgorszym wrogiem każdego rządu. Historia zna liczne tego przykłady.

Działania komendanta Dzikiewicza zdają się nie przynosić efektu. Kaci okazują się nieskuteczni. Trup ściele się gęsto, a zbuntowane masy uderzają na swych opraców-pracodawców.

Czy to początek rabacji? Czy uda się okiełznać zbuntowane społeczeństwo i przywrócić w Polsce ład?

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Tytuł: RzeczpostApokaliptyczna Polska. Rabacja
Autor: Adam Magdoń
Cykl: RzeczpostApokaliptyczna Polska. Tom 2
Gatunek: fantastyka, fantasy, postapo
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 11-12-2023
Ilość stron: 911
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 78,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

hestia-rusinek-foto_1

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po książki

Ubiegły rok dla czytelnictwa i rynku książki – po wiosennym załamaniu z powodu zamkniętych księgarń i bibliotek – okazał się jednak korzystny. Zgodnie z badaniem IMAS International co trzeci Polak zaczął częściej czytać książki


Blog książkowy - Bez planu B - Andrew i Lee Child - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Bez planu B”, Andrew i Lee Child

„Bez planu B” to powieść sensacyjna autorstwa Andrew i Lee Child, która z pewnością zainteresuje miłośników gatunku. Fabuła książki skupia się na Jacku Reacherze, byłym oficerze wojsk specjalnych, który został oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Reacher jest zmuszony do ucieczki i samotnej walki o swoją niewinność. „Jedno tragiczne zdarzenie. Dwóch świadków. Dwa sprzeczne zeznania.”