
„Po tamtej stronie. Dlaczego zmarli powracają…”, Ewa Ornacka
Autorka, Ewa Ornacka, znana dziennikarka śledcza opisująca świat mafii, po śmierci krewnego, który został zamordowany, doświadczyła niemożliwych do racjonalnego wytłumaczenia zdarzeń. Początkowe niedowierzanie i zwątpienie wkrótce ustąpiły zawodowej ciekawości i postanowiła poszukać osób, które podobnych zjawisk doświadczają na co dzień i potrafią je zdefiniować. Zwykli ludzie mówią o nich medium lub jasnowidz.
Udało jej się do nich dotrzeć i namówić na szczerą rozmowę. Czy w ogóle można się oswoić ze zjawami? Prowadzić normalne życie, gdy one wciąż są w pobliżu? I jacy oni są, ci zmarli: mają poczucie humoru, złoszczą się, martwią o swoich bliskich tu, na ziemi? A tak w ogóle to dlaczego zmarli wracają do naszego świata, zamiast leżeć w grobie?
Zadziwiające zjawiska, budzące dreszcz doświadczenia – tajemnice życia po śmierci.
Ewa Ornacka to dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach „Głosu Szczecińskiego”, „Życia Warszawy”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Newsweeka”, „Uważam Rze” i „Śledczego” („Focus”). Nagrodzona Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.
Źródło: Dom Wydawniczy REBIS
Tytuł: Po tamtej stronie. Dlaczego zmarli powracają…
Autor: Ewa Ornacka
Seria: X-Varia
Gatunek: literatura faktu, reportaż
Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 21-03-2023
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Co łączy Pawła Kopijera z Sherlockiem Holmesem?
Wywiad z Pawłem Kopijerem powienien przeczytać każdy miłośnik literatury fantastycznej. Autor książek „Mrok we krwi” i „Czempion Semaela” zdradza m.in. kiedy na rynku pojawi się trzeci tom trylogii Mitrys oraz z czym w jego przypadku wiąże się pisanie powieści… Zapraszam do lektury!

Natalia Thiel, „Walc dla Izabeli”
Koniec czerwca 1939 roku. Izabela Langer, młoda i beztroska dziewczyna, wychowująca się w rodzinie o niemiecko-polskich korzeniach, przygotowuje się do balu organizowanego z okazji rozpoczynających się wakacji. Tego wieczoru poznaje Jakuba Abramowicza – niepokornego pianistę. Mimo początkowej niechęci ich relacja przeradza się w gorące uczucie. Sielankę przerywa wybuch wojny.