Trzysta piąty. Walka o życie dziecka, Agata Magnes, Krzysztof Magnes - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Trzysta piąty! Walka o życie dziecka”, Agata Magnes, Krzysztof Magnes


Pamiętnik rodziców walczących o życie dziecka, u którego w pierwszych miesiącach po narodzinach konieczne okazuje się przeszczepienie wątroby. W książce opisano autentyczne wydarzenia z punktu widzenia młodego małżeństwa. Ich przejmująca historia ma na celu przybliżenie czytelnikom problemów transplantologii polskiej, a także udzielenie wsparcia rodzinom, które zmagają się z chorobą bliskich.

Z recenzji

Drogi Czytelniku, weź książkę do ręki, zasiądź spokojnie w ulubionym miejscu i skorzystaj z zaproszenia cudownej rodziny, wchodząc na chwilę w jej świat. Nie będziesz żałować, a ta książka może naprawdę sporo zmienić i w Twoim życiu. 

Jadwiga Hermanowicz-Gadomska, założycielka Fundacji Serce Anielki

Transplantacja ratuje życie – to jedno z wielu przesłań tej książki. Tak niska wciąż jest świadomość w społeczeństwie tego, że jedna osoba po swojej śmierci może uratować około siedmiu innych. Książkę polecamy szczególnie osobom, które chcą zagłębić się w problematykę przeżyć związanych z chorobą dziecka oraz transplantacji.

Sławomir Janus, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom Liver

O Autorach

Agata i Krzysztof to młode małżeństwo z dziewięcioletnim stażem. Mają wspaniałego syna Antoniego – bohatera książki, oraz młodszą córeczkę Polę. On jest z wykształcenia prawnikiem, ona – nauczycielem wychowania przedszkolnego. Zanim pojawił się na świecie ich syn, wiedli spokojne życie. Po walce, którą stoczyli o zdrowie Antosia, ich historią zainteresowały się media. Reportaże z ich udziałem pojawiły się m.in. w TVP1, TVP Opole, TVP Katowice, TVS oraz Polsacie. O historii rodziny usłyszeć można było również w programie Dzień dobry, TVN, w którym Agata była gościem.

Agata i Krzysztof angażują się w promowanie idei transplantacji, uczestnicząc w akcjach społecznych. Wydali również bajkę „KameLeon. Tęczowy bohater”, by przybliżyć  najmłodszym tematykę transplantacji.

Fragmenty

Agata: Bywały momenty, w których spoglądałam na pociąg i zastanawiałam się, czy bardzo będzie bolało, gdy pod niego wskoczę. Czy kiedy zjem opakowanie tabletek, skończy się to piekło?
Inni widzieli w nas bohaterów z supermocą, a my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić.
Choroba dziecka nie daje kopa do działania, nie czyni cię supermanem. Ona cię przytłacza, upadla, zabija. Tak było przynajmniej w naszym przypadku.

Krzysztof: Nagle normalny świat, w którym ludzie beztrosko patrzą na rozwój swych dzieci, chrzczą je, cieszą się, „opijają”, stał się nam obcy. To nie był już nasz świat. Staliśmy się zazdrośni o zdrowie innych, a wiadomość o tym, że czyjeś dziecko zachorowało bądź urodziło się chore, paradoksalnie dodawała nam otuchy. Nienawidziliśmy się za to uczucie. Brzydziliśmy się nim, ale stało się ono częścią naszego chorego świata.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło: Justyna Jakubczyk. Wydawnictwo Omnibus


Książkę możecie zamówić m.in. na stronie Wydawnictwa TUTAJ


Tytuł: Trzysta piąty! Walka o życie dziecka
Autor: Agata Magnes, Krzysztof Magnes
Wydawnictwo: Justyna Jakubczyk. Wydawnictwo Omnibus
Data wydania: 09-09-2022
Ilość stron: 224
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 31,50 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie listopada 2021, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – listopad 2021

W publikacji znajdziecie spis zrecenzowanych w listopadzie książek. Jak zawsze różnorodność gatunkowa. Kolejność jest przypadkowa 🙂 „Kiedy czegoś pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, być mógł to pragnienie spełnić.” – Paulo Coelho, „Alchemik”


Z ręką na pulsie

Dla osób o mocnych nerwach – „Z ręką na pulsie”

Lektura moim zdaniem dość odważna jak na dzisiejsze czasy, kiedy to poruszamy kwestie polityczne i wytykamy politykom to, co obiecywali, a czego nie zrobili, albo zrobili, ale nie dostatecznie dobrze. W tym przypadku chodzi o kwestie dotyczące służby medycznej – NHS