Oko cyklonu- Paweł Famus

„Oko cyklonu”, Paweł Famus


„Oko cyklonu” to drugi tom serii „Progres wsteczny” historii alternatywnej – rozpoczyna się tam, gdzie teoretycznie mogła się skończyć historia prawdziwa w 1941 roku. W tym miejscu zaczyna się przygoda z całkowicie inną historią, niż tą, którą znamy. Żeby zaszło to, co napisałem, potrzebny był całkowicie odmienny splot wydarzeń i decyzji. Zmieniają się priorytety i zawiązywane są nowe sojusze. Już nic lub prawie nic nie dzieje się jak w historii. Fronty wędrują, gdzie chcą i trafiają w miejsca, o których nie słyszeliśmy. Polska racja stanu wyrażana przez bohatera związanego z polityką międzynarodową jest zagmatwana i posiada tajemnicze sprzeczności. W talii kart pozostają nam tylko ci sami bohaterowie – zarówno wyimaginowani, jak i prawdziwi – pojawiający się od czasu do czasu

Źródło: Paweł Famus

Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/oko-cyklonu-pawel-famus/

Tytuł: Oko cyklonu
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 2
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: 17-09-2022
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 45,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyjść z ukrycia - keksu - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Brak akceptacji w książce pt. „Wyjść z ukrycia”, Keksu

„Wyjść z ukrycia” to pamiętnik Daniela, zwanego Keksu. Chłopak w swojej książce zwierza nam się z trudnego dzieciństwa, braku zrozumienia w domu, ukrywaniu swojej orientacji seksualnej a później z brakiem jej akceptacji. Keksu długo czekała, aby w końcu zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. Chciał zrzucić maskę, przestać ukrywać emocje, uczucia. W wieku dwudziestu czterech lat postanowił to zmienić. Nie chciał żyć pod dyktando innych.


"Biały ptak. Cudowny chłopak", R.J. Palacio

„Biały ptak. Cudowny chłopak”, R.J. Palacio

Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych.