Paweł Famus - Nowe rozdanie - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Alternatywna historia – „Nowe rozdanie”, Paweł Famus


Do tej pory historie alternatywne dotyczące drugiej wojny światowej widziane oczami Polaków przedstawiane były jako heroiczna obrona, doskonałe wykorzystanie błędów przeciwnika i na końcu pomoc zachodnich aliantów. W tej powieści tak nie jest. Cykl zaczyna się na długo przed wybuchem wojny, lecz już wtedy ukierunkowany jest na najmniej opresyjny wariant wydarzeń przynoszący hańbę, ale i ratunek dla milionów obywateli, dorobku narodowego i samego terytorium polskiego.
Sojusz niemiecko-polski oraz cała niemiecka koalicja kończą pierwszy tom powieści tam, gdzie realnie mogła się skończyć kampania zimowa w 1941 roku.
Wydarzenia na frontach alternatywnej drugiej wojny światowej oglądamy przez pryzmat ludzi stawiających czoło konfliktowi. Ich przygody w przełomowych punktach wojny pokazują, jak mogłaby się potoczyć alternatywna historia. Każdy z następnych tomów tej trzyczęściowej serii coraz bardziej odbiega od rzeczywistości, ale tak musi być, jeśli chce się otrzymać całkowicie nierealny efekt.

Źródło: Paweł Famus

Powieść polecam każdemu, kto lubi powieści historyczne połączone z fantastyką. Paweł Famus po raz kolejny przenosi nas w niezwykły świat swojej wyobraźni. Nie daje czytelnikowi odetchnąć przygodą. Wciąga w spiski bohaterów, którzy zawzięcie ze sobą walczą. Okres wojenny odciska na nich piętno. Prawdziwi bohaterowie mieszają się z fikcyjnymi. W miarę czytania powieści coraz bardziej wnikamy w niesamowity świat stworzony przez autora. Wydarzenia historyczne, które na naszym kraju i wielu ludziach zostawiły ogromny odcisk, są pokazane w zupełnie innym świetle. Opowieści alternatywne mają to do siebie, że jedno wydarzenie możemy zobaczyć na różny sposób, mniej lub bardziej dosadnie. Powieść jest pełna zaskakujących zwrotów akcji i każdy wymagający czytelnik literatury historycznej i fantastyki będzie rozkoszował się każdą stroną.


Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/nowe-rozdanie-pawel-famus/


Tytuł: Nowe rozdanie
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 1
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: maj 2022
Ilość stron: 406
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

MEZALIANS - Elżbieta Pytlarz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Mezalians”, Elżbieta Pytlarz

Warszawa końca XIX wieku. Miesza się ze sobą dawne ziemiaństwo, inteligencja, damy półświatka, Rosjanie i żydowska finansjera. Jedni tracą majątki i rozpamiętują nieudane powstanie styczniowe, inni się dorabiają. Jedni mozolnie wspinają się po drabinie społecznej, inni z niej spadają. Na tym tle rozgrywa się historia wymuszonego związku pomiędzy młodym przystojnym arystokratą Henrykiem Długopolskim, a uchodzącą za brzydką, ale bogatą córką bankiera żydowskiego pochodzenia – Emilią Złotkiewiczówną.


Afgańska perła- Nadia Hashimi-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Afgańska perła”, Nadia Hashimi

Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta najlepszym debiutem 2014 roku. „Afgańska perła” przedstawia historię wyjątkową, łączącą „smaki” kulturowe oraz głęboką emocjonalność charakterystyczną dla dzieł takich twórców jak Khaled Hosseini, Jhumpa Lahiri czy Lisa See.
Oto dzieje dwóch afgańskich kobiet, którym udało się zmienić własne przeznaczenie.