Paweł Famus - Nowe rozdanie - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Alternatywna historia – „Nowe rozdanie”, Paweł Famus


Do tej pory historie alternatywne dotyczące drugiej wojny światowej widziane oczami Polaków przedstawiane były jako heroiczna obrona, doskonałe wykorzystanie błędów przeciwnika i na końcu pomoc zachodnich aliantów. W tej powieści tak nie jest. Cykl zaczyna się na długo przed wybuchem wojny, lecz już wtedy ukierunkowany jest na najmniej opresyjny wariant wydarzeń przynoszący hańbę, ale i ratunek dla milionów obywateli, dorobku narodowego i samego terytorium polskiego.
Sojusz niemiecko-polski oraz cała niemiecka koalicja kończą pierwszy tom powieści tam, gdzie realnie mogła się skończyć kampania zimowa w 1941 roku.
Wydarzenia na frontach alternatywnej drugiej wojny światowej oglądamy przez pryzmat ludzi stawiających czoło konfliktowi. Ich przygody w przełomowych punktach wojny pokazują, jak mogłaby się potoczyć alternatywna historia. Każdy z następnych tomów tej trzyczęściowej serii coraz bardziej odbiega od rzeczywistości, ale tak musi być, jeśli chce się otrzymać całkowicie nierealny efekt.

Źródło: Paweł Famus

Powieść polecam każdemu, kto lubi powieści historyczne połączone z fantastyką. Paweł Famus po raz kolejny przenosi nas w niezwykły świat swojej wyobraźni. Nie daje czytelnikowi odetchnąć przygodą. Wciąga w spiski bohaterów, którzy zawzięcie ze sobą walczą. Okres wojenny odciska na nich piętno. Prawdziwi bohaterowie mieszają się z fikcyjnymi. W miarę czytania powieści coraz bardziej wnikamy w niesamowity świat stworzony przez autora. Wydarzenia historyczne, które na naszym kraju i wielu ludziach zostawiły ogromny odcisk, są pokazane w zupełnie innym świetle. Opowieści alternatywne mają to do siebie, że jedno wydarzenie możemy zobaczyć na różny sposób, mniej lub bardziej dosadnie. Powieść jest pełna zaskakujących zwrotów akcji i każdy wymagający czytelnik literatury historycznej i fantastyki będzie rozkoszował się każdą stroną.


Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/nowe-rozdanie-pawel-famus/


Tytuł: Nowe rozdanie
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 1
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: maj 2022
Ilość stron: 406
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Obserwatorka

„Obserwatorka” Alicji Sinickiej – dodaję do ulubionych

Po raz kolejny nie zawiodłam się twórczością Alicji Sinickiej. Książka skradła moje serce i niestety od początku źle obstawiałam, kto stoi za wszystkim, co złe. Iza pochodzi z patologicznej rodziny. Matka i siostra Izy nadużywają alkoholu, ojciec nie jest w tym aspekcie lepszy, mimo iż nie mieszka z nimi.


Dobry okres dla księgarni internetowych

Pandemia i przymusowa izolacja sprzyjały czytelnictwu. Polacy kupili w tym okresie zdecydowanie więcej książek niż zwykle.