Miód w deszczu, Małgorzata Urszula Laska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Miód w deszczu”, Małgorzata Urszula Laska


Tam, gdzie są ludzie, tam są uczucia, a miłość jest tym najpiękniejszym. Powieściowa sielska wieś daje możliwość odnalezienia własnego kawałka świata osobom o różnych korzeniach. Są tu rdzenni mieszkańcy Mazur, ludność napływowa, zwłaszcza z sąsiednich Kurpi, ale również z innych rejonów kraju, nawet z Warszawy. Powojenna rzeczywistość nie jest łatwa, życie rodzinne miesza się tu z historią. Ślady po okupacji i przemarszach wojsk, ukrywanie partyzantów, los żołnierzy wyklętych w PRL-owskiej rzeczywistości – te i inne tematy nie są obce mieszkańcom. Sąsiedzi są pomocni, ale bywa, że wolą nie widzieć za wiele, zwłaszcza gdy chodzi o przemoc domową.

Czy miłość Gretel i Juliana przetrwa, pomimo ciężkich warunków w jakich przyszło im żyć? Dla kogo zadrży serce starego Mazura? Kto obroni Antosię przed mężem tyranem?

Małgorzata Urszula Laska poprzez swoją powieść „Miód w deszczu” zabiera nas w region Kurpiowszczyzny i Mazur lat 50/60. W niemal baśniowej opowieści ujęte zostały bolesne aspekty naszej historii, ale czy nie za poruszanie trudnych tematów jeszcze bardziej kochamy książki? „Miód w deszczu” z całą pewnością jest propozycją wartą rozważenia!

Zaczytany Książkoholik

Źródło: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro



Książka dostępna również u Wydawcy TUTAJ


Region Kurpiowszczyzny i Mazur w powieści „Miód w deszczu”, Małgorzata Urszula Laska


Tytuł: Miód w deszczu
Autor: Małgorzata Urszula Laska
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Data wydania: 29-08-2021
Ilość stron: 368
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 48,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Brama zdrajców

Scotland yard – „Brama zdrajców”, Edgar Wallace

Książka została napisana blisko 90 lat temu, w epoce jakże odmiennej od współczesności, i czuć to niemal na każdym kroku, zarówno w języku, jak i konstrukcji postaci. Choć połowę bohaterów stanowią zatwardziali kryminaliści, nie ma tu ani jednego słowa uznanego powszechnie za wulgarne. W swojej powieści autor przedstawił świat, którego już nie ma


W pogoni za torebką

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello

Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna.