W pogoni za torebką

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello


Jeden z największych przekrętów świata mody.

Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Książka „W pogoni za torebką”, którą napisał Michael Tonello to powieść o świecie mody i przekręcie modowym. Michael nie miał pojęcia o takiej torebce i tym jak bardzo jest pożądana, a jednocześnie jak trudno ją zdobyć. Jako cel postanowił sobie przechytrzenie marketingowców i ich sztuczki modowe i w związku z tym obmyślił plan, w którym był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym którzy o nich myśleli. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna. Czy Michaelowi uda się przechytrzyć świat mody i zbić fortunę na torebkach tak trudno dostępnych? Nie bez powodu czeka się na nie aż tyle czasu …. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, nie jest jakoś górnolotna, ale przyjemna i wciągająca.Tytuł: W pogoni za torebką
Tytuł oryginału: Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World’s Most Coveted Handbag
Autor: Michael Tonello
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 03-07-2013
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Weronika Tomala - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Kiedy możemy spodziewać się nowej powieści spod pióra Weroniki Tomali?

Które z osiągnięć twórczych dało Weronice Tomali największą satysfakcję, co autorkę inspiruje do tworzenia nowych historii i przenoszenia ich na papier czy to jak radzi sobie z ewentualną krytyk – odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższej rozmowie z Weroniką Tomalą. Gorąco zachęcam do lektury.


Ekstra rok z życia introwertyczki, Jessica Pan, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ekstra rok z życia introwertyczki”, Jessica Pan

Co by się stało, gdyby nieśmiała introwertyczka żyła przez rok niczym najprawdziwsza towarzyska ekstrawertyczka? Co by było, gdyby świadomie i dobrowolnie stawiała się w niebezpiecznych sytuacjach społecznych, których normalnie unikałaby za wszelką cenę? Jessica Pan postanawia to sprawdzić.