W pogoni za torebką

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello


Jeden z największych przekrętów świata mody.

Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Książka „W pogoni za torebką”, którą napisał Michael Tonello to powieść o świecie mody i przekręcie modowym. Michael nie miał pojęcia o takiej torebce i tym jak bardzo jest pożądana, a jednocześnie jak trudno ją zdobyć. Jako cel postanowił sobie przechytrzenie marketingowców i ich sztuczki modowe i w związku z tym obmyślił plan, w którym był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym którzy o nich myśleli. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna. Czy Michaelowi uda się przechytrzyć świat mody i zbić fortunę na torebkach tak trudno dostępnych? Nie bez powodu czeka się na nie aż tyle czasu …. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, nie jest jakoś górnolotna, ale przyjemna i wciągająca.Tytuł: W pogoni za torebką
Tytuł oryginału: Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World’s Most Coveted Handbag
Autor: Michael Tonello
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 03-07-2013
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Las zaginionych -Agnieszka Pietrzyk-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Las zaginionych” autorstwa Agnieszki Pietrzyk

Trzy nastolatki wybierają się konno do Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Z przejażdżki wracają tylko dwie z nich. Roztrzęsione siostry Małeckie nie mają pojęcia, dokąd pojechała ich przyjaciółka. Mijają kolejne dni, ale dziewczyna nie daje znaku życia. Znalazł się tylko koń, który wystraszony sam przygalopował do stadniny.


Zanim zniknęła - Lis Gardner -zaczytanyksiazkoholik.pl

Przepaść bez wieści – „Zanim zniknęła”, Lisa Gardner

„Kiedy policja daje za wygraną, ludzie zaczynają zapominać, a media tracą zainteresowanie, pojawia się Frankie i zaczyna szukać.” Tym razem Gardner stworzyła nową kobiecą postać, silną, zdeterminowaną dążącą do celu. Frankie Elkin nie jest policjantką ani prywatnym detektywem. Nie jest wyszkolona do tego, co robi. Jest przeciętną kobietą, która swoje w życiu przeszła. Kiedyś miała dom, samochód, ogródek. Ale czasy się zmieniły… Więcej teraz ma rzeczy, których żałuje niż tych, które posiada.