
Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello
Jeden z największych przekrętów świata mody.
Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Książka „W pogoni za torebką”, którą napisał Michael Tonello to powieść o świecie mody i przekręcie modowym. Michael nie miał pojęcia o takiej torebce i tym jak bardzo jest pożądana, a jednocześnie jak trudno ją zdobyć. Jako cel postanowił sobie przechytrzenie marketingowców i ich sztuczki modowe i w związku z tym obmyślił plan, w którym był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym którzy o nich myśleli. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna. Czy Michaelowi uda się przechytrzyć świat mody i zbić fortunę na torebkach tak trudno dostępnych? Nie bez powodu czeka się na nie aż tyle czasu …. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, nie jest jakoś górnolotna, ale przyjemna i wciągająca.
Tytuł: W pogoni za torebką
Tytuł oryginału: Bringing Home the Birkin: My Life in Hot Pursuit of the World’s Most Coveted Handbag
Autor: Michael Tonello
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 03-07-2013
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Julia w Skrajnym Świecie”, Damian Orlewski
„Julia w Skrajnym Świecie” to pięknie opowiedziana, barwna i wciągająca baśń, która jest utworem doprawdy wyjątkowym. Nie przedstawia świata takim, jakim go widzimy na co dzień, lecz ukazuje go oczami bohaterki, która nie wie, jak się w nim znalazła. W Świecie, którym rządzą odmienne prawa. Połączenie jawy i snu sprawia, że w książce znane fragmenty rzeczywistości, układają się w całkiem nowe, inne, często nonsensowne, które mimo wszystko ostatecznie tworzą jedną wielką całość.

„Afgańska perła”, Nadia Hashimi
Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta najlepszym debiutem 2014 roku. „Afgańska perła” przedstawia historię wyjątkową, łączącą „smaki” kulturowe oraz głęboką emocjonalność charakterystyczną dla dzieł takich twórców jak Khaled Hosseini, Jhumpa Lahiri czy Lisa See.
Oto dzieje dwóch afgańskich kobiet, którym udało się zmienić własne przeznaczenie.