
„Jak uwolnić się od przemocy psychicznej”, Beverly Engel
Ucieczka z więzienia wstydu nie jest łatwym zadaniem. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić — pozostać w związku czy go zakończyć — będziesz potrzebować wsparcia, siły i determinacji. W „Jak uwolnić się od przemocy psychicznej”, autorstwa doświadczonej terapeutki małżeńskiej i rodzinnej, zyskasz sprzymierzeńca na trudnej drodze odzyskiwania siebie.
- Czy czujesz się źle w swoim związku, chociaż nie do końca wiesz dlaczego?
- Czy wydaje ci się, że się nie sprawdzasz w domu, mimo że bardzo starasz się wszystko robić jak należy?
- Czy trudno ci samodzielnie podjąć jakąkolwiek decyzję i czujesz zagubienie?
- Czy to, co mówi o tobie partner, często sprawia ci przykrość?
- Czy zapominasz o swoich potrzebach, skupiając się na zaspokojeniu potrzeb drugiej strony?
Jeśli twoja odpowiedź na część z tych pytań brzmi „tak”, możesz znajdować się w wyniszczającej cię relacji, w dodatku nie zdając sobie z tego sprawy. Dowiedz są, jakie są oznaki przemocy psychicznej i jak sobie pomóc, jeśli jej właśnie doświadczasz.
Szkody wyrządzane ofierze przemocy psychicznej mogą ujawniać się na tyle powoli, że z początku trudno je zauważyć. Rani ona jednak niezwykle głęboko, ponieważ podkopuje wiarę w siebie i odbiera radość życia. W dodatku jednym z jej przerażających następstw jest narastający w ofierze wstyd.
Źródło: Wydawnictwo Feeria
Tytuł: Jak uwolnić się od przemocy psychicznej. Nie obwiniaj się i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem
Autor: Beverly Engel
Gatunek: psychologia, popularnonaukowe
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 18-05-2022
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 52,90 zł
Tłumaczenie: Agnieszka Kasprzyk
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Gdy myśli do Majdanka wracają”, Stefania Perzanowska
Wspomnienia lekarki z obozu koncentracyjnego w Lublinie. Stefania Perzanowska, z zawodu lekarka internistka, została aresztowana przez Niemców w listopadzie 1942 r. za działalność w ruchu oporu. Po niemal dwumiesięcznym pobycie w więzieniu w Radomiu, w styczniu 1943 r. wysłano ją do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Lublinie, nazywanego Majdankiem.

Debiutancka powieść – „Obsesje” autorstwa Angelii Santini
„Do czego zdolny jest człowiek, gdy w grę wchodzą najgłębiej skrywane obsesje?” Bohaterką powieści jest Andrea Cherry. Dziewczyna pracuje w sklepie ze starociami, a po pracy wychowuje pięcioletnią córeczkę. Mieszka razem ze swoją mamą, na którą może zawsze liczyć oraz przyjaciółką. Andrea prowadzi zwyczajne życie, i stara się związać koniec z końcem.