Układ nerwowy

„Układ nerwowy”, Agnieszka Gil


Książka pt. „Układ nerwowy” Agnieszki Gil to powieść opisująca zmagania żony z uzależnieniem od alkoholu męża. Gdzieś pomiędzy tego wszystkiego jest ich córeczka Gabrysia. „Układ nerwowy” to odważna próba ukazania skomplikowanego dramatu osoby z najbliższego otoczenia alkoholika. Kobiety, która musi przejść trudną drogę zrozumienia przede wszystkim samej siebie i wzięcia odpowiedzialności za swój lęk, ból, rozczarowanie, często strach i bezradność. Agnieszka Gil napisała książkę bardzo istotną, zwłaszcza w polskich realiach, gdzie współuzależnionych żon jest tyle, co mężów-alkoholików, czyli… sporo. W tle tego wszystkiego pokazane jest piękno Wrocławia, jego zabytki, architektura … . Brawa za temat i za wykonanie – lepiej chyba nie można było!

Opis: „Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich pasji.
Jednak trudno się tym wszystkim cieszyć, jeśli mąż jest alkoholikiem i odmawia podjęcia terapii, zapewniając, że wszystko ma pod kontrolą. Kobieta początkowo próbuje mu wierzyć, w końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odważyć się poprosić o pomoc…
Najnowsza powieść Agnieszki Gil mimo że podejmuje trudny temat, nie jest pozbawiona optymizmu. Bohaterka ma oddaną przyjaciółkę, ciekawe hobby i – czego chyba sama się po sobie nie spodziewała – determinację. To wszystko daje jej siłę do walki.”

Źródło: Wydawnictwo Nasza KsięgarniaTytuł: Układ nerwowy
Autor: Agnieszka Gil
Seria: Cztery pory roku
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 29-01-2014
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nieznajoma z Sekwany-Guillaume Musso-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nieznajoma z Sekwany”, Guillaume Musso

Najnowsza powieść gwiazdy francuskiej literatury − ulubieńca mediów, krytyków i czytelników (Guillaume Musso od dziesięciu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy!) − która zachwyci zarówno fanów thrillerów, jak i miłośników literatury obyczajowej!


Mój Leonardo

„Mój Leonardo” autorstwa Martina Kempa

Kolejną książką na temat szeroko pojętej sztuki, jaką w ostatnim czasie miałam okazję przeczytać to „Mój Leonardo. 50 lat rozsądku i szaleństwa w świecie sztuki i poza jego granicami” autorstwa Martina Kempa. Śmiało mogę przyznać, że jest to jedna z ładniej wydanych książek.