Układ nerwowy

„Układ nerwowy”, Agnieszka Gil


Książka pt. „Układ nerwowy” Agnieszki Gil to powieść opisująca zmagania żony z uzależnieniem od alkoholu męża. Gdzieś pomiędzy tego wszystkiego jest ich córeczka Gabrysia. „Układ nerwowy” to odważna próba ukazania skomplikowanego dramatu osoby z najbliższego otoczenia alkoholika. Kobiety, która musi przejść trudną drogę zrozumienia przede wszystkim samej siebie i wzięcia odpowiedzialności za swój lęk, ból, rozczarowanie, często strach i bezradność. Agnieszka Gil napisała książkę bardzo istotną, zwłaszcza w polskich realiach, gdzie współuzależnionych żon jest tyle, co mężów-alkoholików, czyli… sporo. W tle tego wszystkiego pokazane jest piękno Wrocławia, jego zabytki, architektura … . Brawa za temat i za wykonanie – lepiej chyba nie można było!

Opis: „Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich pasji.
Jednak trudno się tym wszystkim cieszyć, jeśli mąż jest alkoholikiem i odmawia podjęcia terapii, zapewniając, że wszystko ma pod kontrolą. Kobieta początkowo próbuje mu wierzyć, w końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odważyć się poprosić o pomoc…
Najnowsza powieść Agnieszki Gil mimo że podejmuje trudny temat, nie jest pozbawiona optymizmu. Bohaterka ma oddaną przyjaciółkę, ciekawe hobby i – czego chyba sama się po sobie nie spodziewała – determinację. To wszystko daje jej siłę do walki.”

Źródło: Wydawnictwo Nasza KsięgarniaTytuł: Układ nerwowy
Autor: Agnieszka Gil
Seria: Cztery pory roku
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 29-01-2014
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Królestwo

„Królestwo”, Jo Nesbø

W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania. Roy zawsze bronił młodszego brata przed rówieśnikami i chronił przed złośliwymi plotkami, ale teraz jego lojalność zostaje poddana próbie.


podsumowanie listopada - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – listopad 2020

I mamy … ponownie 1 grudnia. Jak ten czas szybko leci. Zamieszczam Wam podsumowanie zrecenzowanych w listopadzie książek – dla przypomnienia w jednym miejscu. Skoro już grudzień … to czy udziela Wam się książkowy klimat Świąteczny?