Układ nerwowy

„Układ nerwowy”, Agnieszka Gil


Książka pt. „Układ nerwowy” Agnieszki Gil to powieść opisująca zmagania żony z uzależnieniem od alkoholu męża. Gdzieś pomiędzy tego wszystkiego jest ich córeczka Gabrysia. „Układ nerwowy” to odważna próba ukazania skomplikowanego dramatu osoby z najbliższego otoczenia alkoholika. Kobiety, która musi przejść trudną drogę zrozumienia przede wszystkim samej siebie i wzięcia odpowiedzialności za swój lęk, ból, rozczarowanie, często strach i bezradność. Agnieszka Gil napisała książkę bardzo istotną, zwłaszcza w polskich realiach, gdzie współuzależnionych żon jest tyle, co mężów-alkoholików, czyli… sporo. W tle tego wszystkiego pokazane jest piękno Wrocławia, jego zabytki, architektura … . Brawa za temat i za wykonanie – lepiej chyba nie można było!

Opis: „Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich pasji.
Jednak trudno się tym wszystkim cieszyć, jeśli mąż jest alkoholikiem i odmawia podjęcia terapii, zapewniając, że wszystko ma pod kontrolą. Kobieta początkowo próbuje mu wierzyć, w końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i odważyć się poprosić o pomoc…
Najnowsza powieść Agnieszki Gil mimo że podejmuje trudny temat, nie jest pozbawiona optymizmu. Bohaterka ma oddaną przyjaciółkę, ciekawe hobby i – czego chyba sama się po sobie nie spodziewała – determinację. To wszystko daje jej siłę do walki.”

Źródło: Wydawnictwo Nasza Księgarnia



Tytuł: Układ nerwowy
Autor: Agnieszka Gil
Seria: Cztery pory roku
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 29-01-2014
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Lęk przed czarnym Wszechświatem. Przyszłość fizyki oczami outsidera - Stephon Alexander - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Lęk przed czarnym Wszechświatem. Przyszłość fizyki oczami outsidera”, Stephon Alexander

Żeby odkryć, czym naprawdę jest fizyka, trzeba podjąć ryzyko, przestać się bać nawet pozornie najbardziej szalonych pomysłów. W „Lęku przed czarnym Wszechświatem” Stephon Alexander dowodzi, że wielkie teorie zawsze rodzą się poza głównym nurtem, a ich rodzicami są intuicja i improwizacja. Podążając właśnie


Dominika Wieszczak, Pustka, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pustka”, Dominika Wieszczak

Anka wkracza w dorosłe, samodzielne życie z plecakiem cudzych win. Wybiera samotność, usilnie stara się wymazać z serca i pamięci ślady przeszłości, wyryte w niej jak DNA. Andrzej zatraca się w pozornie poukładanej codzienności i próbuje podnieść się po ciosie zadanym przez najbliższą osobę. Oboje na zmianę – zbliżają się do siebie i oddalają, niczym w osobliwym tańcu. Każde z nich staje do walki o swoją przyszłość i przechodzi kolejne próby losu.