Ja matką Ratunku, Justyna Wydra, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ja matką? Ratunku!”, Justyna Wydra


Justyna Wydra jest autorką świetnie przyjętych przez czytelników powieści Esesman i Żydówka (2015), Ponieważ wróciłam (2016), Zaniemówienie (2018) oraz Warkoczyk (2021).

Mój kot, twoje rybki, nasze dziecko. Wolna od patosu historia dochodzenia do macierzyństwa.

Czyli masz kota, taa? Mhm, dobrze że nie wzięłaś ze schroniska psa. Wiesz, co się dzieje z dziewuchami, które litują się nad biednymi, bezdomnymi psiakami?

Takie dziewuchy zaraz zachodzą w ciążę!

Aśka, trzydziestolatka bez wielkich życiowych planów, ze stabilną pracą, kawalerką po babci, kotem i z nie do końca wymarzonym facetem u boku, robi test ciążowy. Niespodziewanie – dla siebie i Piotrka, zwanego Piotrusiem Panem – przekonuje się, że wynik jest pozytywny.

Tylko czy Aśka chce mieć dziecko? Czy chce mieć je teraz? Z tym mężczyzną?

Kaśka, jej najlepsza przyjaciółka, nieoczekiwanie mówi: powinnaś! Piotrek udaje, że cieszy go perspektywa zostania ojcem. Ona sama wcale nie jest pewna…

„Ja matką? Ratunku!” to opowieść o parze beztroskich trzydziestolatków, którym przydarza się coś niespodziewanego i zarazem zupełnie zwyczajnego. Rodzicielstwo. Aśka i Piotrek mają dziewięć miesięcy na to, by dorosnąć do roli matki i ojca. Czy zdążą?

Czas – start!

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka



Tytuł: Ja matką? Ratunku!
Autor: Justyna Wydra
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 18-01-2022
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Katarzyna Kowalewska

Co na temat plagiatów sądzi Katarzyna Kowalewska?

Katarzyna Kowalewska, autorka m.in. powieści „Pudełko z pamiątkami”, „Pijany skryba” czy najnowszej „Ratunku! Wymyśliłam męża” w trakcie rozmowy zdradza nam, co ją inspiruje do tworzenia nowych historii czy np. to, czy na przestrzeni pracy twórczej wypracowała jakieś nawyki pisarskie. Zapraszam do lektury tej niezwykłej rozmowy!


Empatajzer-Aleksandra Borowiec-zaczytanyksiazkoholik.pl

Katastrofa ekologiczna w postindustrialnym mieście w „Empatajzer” Aleksandry Borowiec

„W powstałym po katastrofie ekologicznej postindustrialnym mieście Pattium, w którym woda jest towarem luksusowym, a dzielnicę biedoty, Mizerię, od reszty miasta odgradza wysoki mur, popularnością cieszą się wynalezione przez Inżyniera empatajzery – urządzenia, które pozwalają zapisywać i odtwarzać