Dziewczyna w drugim rzędzie, Aurelia Blancard, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dziewczyna w drugim rzędzie”, Aurelia Blancard


Aurelia Blancard jest autorką dobrze przyjętych przez czytelników „Uścisków”, opisujących wcześniejsze losy Lidii, jednej z bohaterek „Dziewczyny w drugim rzędzie”.

W kręgu tajemnic…

W Beaufort dochodzi do morderstwa. Cathy pracująca w paryskiej redakcji dostaje swoją życiową szansę – ponieważ ofiarą jest jej dawna koleżanka z klasy, ma opisać tę sprawę. Powrót do rodzinnego miasta sprawia, że znowu czuje się jak czternastolatka. Aby nakłonić do zwierzeń rodzinę i znajomych nieżyjącej koleżanki, musi zmierzyć się z własnymi słabościami i z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć.

Gdy w nowym domu pod Beaufort Lidia znajduje pod oknem kuchennym pierwszego martwego gołębia, wykopuje dół w ogrodzie i robi trumnę z pudełka po butach. Coś jednak odstręcza ją od padłego ptaka – pierwotny lęk przyszłej matki i przekonanie, że na pewno istnieje jakiś stary ludowy przesąd zabraniający kobietom w ciąży zbliżania się do zwłok. W najciemniejszym kącie ogrodu zostaje pusta dziura w ziemi. Świeżo wykopany otwarty grób.

Kolejne wydarzenia wprowadzają niepokój: co jest prawdą, a co kłamstwem? Teraz i w przeszłości? Beaufort spowija gęsty mrok…

„Dziewczyna w drugim rzędzie” to powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

Źródło: Wydawnictwo Zysk i S-ka



Tytuł: Dziewczyna w drugim rzędzie
Autor: Aurelia Blancard
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 29-06-2021
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł



Dodaj komentarz


Czytaj także

Szpony diabła

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Szpony diabła”

Góry Stołowe kryją wiele tajemnic. Są tajemnice, wobec których ludzkie życie nic nie znaczy. Dla mnie jest to udany debiut z twórczością Marka Boszko-Rudnickiego.


Po nowe życie

„Po nowe życie”, Weronika Wierzchowska

6 sierpnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Weroniki Wierzchowskiej „Po nowe życie”. Tym razem inspiracją dla autorki była zapomniana historia platerówek, młodych dziewcząt z Pierwszego Samodzielnego Batalionu Kobiecego, który choć działał jako służba pomocnicza przeszedł imponujący szlak bojowy.