Dziewczyna w drugim rzędzie, Aurelia Blancard zaczytanyksiazkoholik.pl

Powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami – „Dziewczyna w drugim rzędzie”, Aurelia Blancard


„Gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć…” Aurelia Blancard ze swoją drugą powieścią.

Cathy, paryska dziennikarka cudem wybłagała u szefa wyjazd w rodzinne strony, aby opisać sprawę zabójstwa dawnej koleżanki z klasy, Samanty. W Paryżu wydawało jej się, że sobie poradzi. Wystarczyło wrócić do Beaufort, żeby głos, jak dawniej uwiązł jej w gardle. Jak sobie poradzi podczas rozmów z rodziną i znajomymi nieżyjącej dziewczyny? W klasie Cathy była szarą myszką, nie każdy ją pamięta. Samanta to jej całkowite przeciwieństwo, pomocna, udzielająca się w życiu szkoły uczennica, która skrywała pewne tajemnice. Czy dziennikarka poradzi sobie ze słabościami i przeszłością i dostarczy szefowi artykuł, z którego wszyscy dowiedzą się prawdy o zabójstwie i jednocześnie który pozwoli jej osiągnąć sukces?

Wybrańcy bogów umierają młodo. A stare zrzędy latami zatruwają ludziom życie.

W tym samym czasie pod Beaufort, Vincet, dawny kolega z tej samej klasy co Cathy i Samanta przeprowadza się wraz z żoną Lidią do nowego, wynajętego od starego kolegi domu. Lidia nie czuje się tam dobrze. Problemem są m.in. stada gołębi przesiadujące na domu naprzeciwko i tym samym zatruwające ich życie, gdyż co jakiś czas znajduje martwe ptaki pod własnymi oknami. W dodatku ma przeczucie, że pod ich nieobecność ktoś zakrada się do domu.

Czy łączy te dwie niby z pozoru różne sprawy?

… – Nadal nie rozumiem, dlaczego pan mi to opowiada.
– Bo wydaje mi się, Lidio, że wiem o twoim mężu więcej niż ty.

Czytając książkę, zastanawiałam się w jaki sposób, te dwie niby z pozoru różne historie są ze sobą połączone. Pomijając miejscowość i to, iż bohaterowie uczęszczali do jednej klasy. Ciekawie rozbudowany wątek z gołębiami, do których nie podejdę już tak jak przed lekturą tej książki. Wcześniejsze losy Lidii zostały opisane w powieści pt. „Uściski”, nie mniej czytając „Dziewczynę w drugim rzędzie”, nie odczułam, jakoby brakowało mi czegoś w fabule i historii tej bohaterki. Jest to powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Zawsze zastanawiam się, jak dużo w tego typu historiach jest prawdy a ile fikcji literackiej. Samanta i jej rodzina skrywała tajemnicę, tajemnicę, która zaburzyła całokształt jej osoby, a każdy, kto znał dziewczynę, nie mógł uwierzyć w prawdę. Powieść wciąga i z niecierpliwością dziecka czekałam na jej finał. Jeśli lubicie literaturę z gatunku kryminału, to bez wątpienia ta książka powinna przypaść Wam do gustu.Tytuł: Dziewczyna w drugim rzędzie
Autor: Aurelia Blancard
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 29-06-2021
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Czerwony Wilk, Jen Williams, zaczytanyksiazkoholik.pl

Thriller niczym baśnie braci Grimm – „Czerwony wilk”, Jen Williams

Heather Evans wraca do rodzinnego domy, aby pożegnać się z mamą, która popełniła samobójstwo. Z rodzinnym domem nie ma miłych wspomnień, uciekła z niego w wieku szesnastu lat, tym samym obiecując sobie, że nigdy więcej tam nie wróci. Niestety, tajemnicza śmierć matki spowodowała, że Heather musi stawić czoła dawnym demonom.


Urodziłam dziecko szejka

„Urodziłam dziecko szejka”, Marcin Margielewski

Ola, młoda i oddana pracy pielęgniarka, dostaje pracę jako opiekunka niepełnosprawnej córki saudyjskich arystokratów. Na miejscu okazuje się jednak, że pani domu ma dla niej zupełnie inne zadanie niż to, na które wskazywał kontrakt. Dziewczyna wpada w misterną pułapkę intryg trzęsącej arabską rodziną matrony i znajduje się w sytuacji bez wyjścia. W tym oszustwie cel jest jeden – macierzyństwo za wszelką cenę.