Wielkie Włoskie Wakacje

Szczypta wakacji w książce „Wielkie włoskie wakacje” Jolanty Kosowskiej


Czy można odnaleźć miłość, podążając śladem nieistniejących wspomnień? „Wielkie włoskie wakacje”.

Aż trudno uwierzyć, że lada moment będzie już kwiecień. Nie wiem jak Wam, ale mnie jakoś ten rok bardzo szybko leci. Póki co nie pozostaje nam nic innego jak podróże palcem po mapie lub czytanie książek, które zabiorą nas w ciekawe zakątki świata. „Wielkie włoskie wakacje” Jolanty Kosowskiej to połączenie dobrej książki obyczajowej z doskonałą wiedzą o takich miastach jak Asyż, Wenecja czy Pompeje. Pewnego dnia Jakub znajduje na ławce zeszyt, który zostawiła w pośpiechu odbiegająca od ławki piękna dziewczyna. Po zajrzeniu do niego okazało się, że jest to … pamiętnik. Jakub postanawia zanieść go swojemu bratu Kacprowi, który obecnie jest dziennikarzem, a wcześniej był stróżem prawa – policjantem. Kacper rozpoczyna czytanie pamiętnika i się okazuje, że jego właścicielka ma na imię Klaudia i opisuje w nim swoje wakacje we Włoszech podczas to których towarzyszyła jej przyjaciółka Karolina. W trakcie podróży dziewczyny postanawiają zwiedzić Asyż, a tam trafiają do opuszczonego domu. Klaudia nieznaną siłą jest jakby pchnięta w jego podwórze i jej oczom ukazuje się piękne wnętrze oraz obraz z dymiącym Wezuwiuszem. Towarzyszy jej również dziwne uczucie, jakby tutaj już kiedyś była, wszystko jest takie znajome … ale przecież pamiętałaby, gdyby zwiedzała już kiedyś Asyż. W dodatku co jakiś czas słyszy kroki, ale jak się odwraca, nie ma nikogo w pobliżu.

Co odkryje Kacper czytając pamiętnik? Czy uda mu się odnaleźć jego właścicielkę i oddać własność? A może postanowi jak na dziennikarza przystało, wyruszyć w opisaną w pamiętniku podróż i przeżyć to, co autorka pamiętnika?

Pisarka pięknie opisała Włochy, krajobrazy, klimat oraz odczucia Klaudii związane ze zwiedzaniem. Mogłam się poczuć, jakbym towarzyszyła Klaudii podczas wakacji. Co samego końca trzyma nas zaciekawienie i napięcie skąd u Klaudii dziwne przeczucia, jakoby znała i widziała już ten dom i przedmioty tam się znajdujące. Polecam Wam zagłębić się w lekturę, a spędzicie mile czas.Tytuł: Wielkie włoskie wakacje
Autor: Jolanta Kosowska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 12-02-2020
Ilość stron: 294
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 35,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - Odkrywanie prawdy - Niedokończony list - Ewa Szymańska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Odkrywanie prawdy – „Niedokończony list” autorstwa Ewy Szymańskiej

„Niedokończony list” autorstwa Ewy Szymańskiej to poruszająca opowieść, która wplata w siebie dwie równoległe historie matki i córki, osadzone w dwóch różnych okresach czasowych, ale splecione w nierozerwalny sposób. To książka, która zagłębia się w tajemnice rodzinne, mroczne sekrety przeszłości i znaczenie miłości w procesie pojednania.


Joanna Dulewicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Joanna Dulewicz

Joanna Dulewicz to absolwentka filologii angielskiej i zarządzania. Lektorka i tłumaczka. Koordynatorka międzynarodowych projektów europejskich. Doktorantka literaturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi badania naukowe w obszarze children studies oraz piśmiennictwa autobiograficznego. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych.