Po latach w Paryżu

Kolejna niezapomniana lektura – „Po latach w Paryżu”, Ella Carey


Książka zainspirowana prawdziwą fascynującą historią mieszkania w Paryżu, pełnego prawdziwych skarbów, porzuconego na siedemdziesiąt lat.

Niespełna miesiąc temu swoją premierę miała książka „Po latach w Paryżu”, autorstwa Ella Carey, o której wspominałam Wam w poniedziałek. Nie chciałam, abyście musieli dłużej czekać na jej recenzję, gdyż uznałam, że powieść może w jakiś sposób zrekompensować nam kwarantanny i porwać w świat, na razie, jedynie magią wyobraźni.

Naszą bohaterką jest Cat, której życie do tej pory nie rozpieszczało. Straciła rodziców w wypadku, niezbyt kocha swoją pracę, ale mimo tego, ma ukochanego, o którym mogła tylko marzyć – Christiana. Pewnego dnia otrzymuje przesyłkę z kancelarii w Paryżu, iż otrzymała spadek, ale o szczegółach dowie się tylko i wyłącznie na miejscu. I tak rozpoczyna się przygoda Cat. Cat dowiaduje się, że spadek to mieszkanie od całkowicie obcej kobiety, nijakiej Isabelle de Florian, położone w drogiej dzielnicy i podobno nie ma innych spadkobierców. Apartament jak się na miejscu okazuje, jest z czasów Belle époque, i nikt nie zaglądał do niego od 70-ciu lat! Mieszkanie zawiera niespotykanie drogie bibeloty czy obraz malarza Giovanni’ego Boldini’ego wart miliony. Ni stąd, ni zowąd znajdują się jednak osoby, którym de facto powinien należeć się spadek, ale nie chcą go przyjąć. Loic wraz z matką uważają, że skoro babcia przepisała spadek Cat, to musiała mieć ku temu powód. Cat mimo wszystko chce rozwikłać zagadkę spadku i dowiedzieć się co łączyło jej babcię z Isabelle de Florian. Dziewczyna przemierza Francję, a w rozwikłaniu zagadki pomaga jej …. wnuk Isabelle – Loic, który się w niej zakochuje. Czy uda się Cat dowiedzieć, dlaczego spadek trafił w jej ręce, a nie rodziny Isabelle de Florian? Czy Cat zakocha się w Loic’u? Co o tym wszystkim sądzi jej narzeczony Christian? Czy jej ślub będzie zagrożony?

Powieść niesamowita, tym bardziej że oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Czytając ją, poznajemy uroki Francji i … smak wina. Lekka i przyjemna literatura z nutką delikatnego romansu. Osobiście czekam na dalsze losy Cat, mam nadzieję, że już niebawem.Tytuł: Po latach w Paryżu
Tytuł oryginału: The Paris time capsule
Cykl: Trylogia paryska (tom 1)
Autor: Ella Carey
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 25-02-2020
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Głask - Akwaeke Emezi -zaczytanyksiazkoholik.pl

„Głask”, Akwaeke Emezi

Aniołem może być każdy. Potworem również. Na świecie nie ma już potworów – a przynajmniej tak się mówi dzieciom z Lucylii. Dżam i jej najlepszy przyjaciel Odkupiciel dorastali w przeświadczeniu, że ich miasto jest oazą spokoju i bezpieczeństwa. Wszystko się zmienia, gdy Dżam spotyka Głaska, stwora, który narodził się z obrazu jej matki i z kropelki krwi dziewczyny. Głask jest łowcą – przybył do Lucylii, by zapolować na kryjącego się gdzieś w mieście potwora. Co zrobi Dżam, gdy okaże się, że wszystkie tropy prowadzą do domu Odkupiciela?


Blog książkowy - Piękna katastrofa - Jamie McGuire - zaczytanyksiazkoholik.pl

Emocjonująca historia miłosna – „Piękna katastrofa”, Jamie McGuire

Akcja powieści toczy się wokół dwóch głównych bohaterów – Abby Abernathy i Travisa Maddoxa. Abby to dziewczyna z problemami przeszłości, która chce zacząć od nowa i zostawić za sobą wszystkie trudne doświadczenia. W trakcie studiów poznaje tajemniczego i niebezpiecznego Travisa, który zupełnie odmienia jej życie. Abby ciężko pracuje, aby skończyć studia, unika