Po latach w Paryżu

Kolejna niezapomniana lektura – „Po latach w Paryżu”, Ella Carey


Książka zainspirowana prawdziwą fascynującą historią mieszkania w Paryżu, pełnego prawdziwych skarbów, porzuconego na siedemdziesiąt lat.

Niespełna miesiąc temu swoją premierę miała książka „Po latach w Paryżu”, autorstwa Ella Carey, o której wspominałam Wam w poniedziałek. Nie chciałam, abyście musieli dłużej czekać na jej recenzję, gdyż uznałam, że powieść może w jakiś sposób zrekompensować nam kwarantanny i porwać w świat, na razie, jedynie magią wyobraźni.

Naszą bohaterką jest Cat, której życie do tej pory nie rozpieszczało. Straciła rodziców w wypadku, niezbyt kocha swoją pracę, ale mimo tego, ma ukochanego, o którym mogła tylko marzyć – Christiana. Pewnego dnia otrzymuje przesyłkę z kancelarii w Paryżu, iż otrzymała spadek, ale o szczegółach dowie się tylko i wyłącznie na miejscu. I tak rozpoczyna się przygoda Cat. Cat dowiaduje się, że spadek to mieszkanie od całkowicie obcej kobiety, nijakiej Isabelle de Florian, położone w drogiej dzielnicy i podobno nie ma innych spadkobierców. Apartament jak się na miejscu okazuje, jest z czasów Belle époque, i nikt nie zaglądał do niego od 70-ciu lat! Mieszkanie zawiera niespotykanie drogie bibeloty czy obraz malarza Giovanni’ego Boldini’ego wart miliony. Ni stąd, ni zowąd znajdują się jednak osoby, którym de facto powinien należeć się spadek, ale nie chcą go przyjąć. Loic wraz z matką uważają, że skoro babcia przepisała spadek Cat, to musiała mieć ku temu powód. Cat mimo wszystko chce rozwikłać zagadkę spadku i dowiedzieć się co łączyło jej babcię z Isabelle de Florian. Dziewczyna przemierza Francję, a w rozwikłaniu zagadki pomaga jej …. wnuk Isabelle – Loic, który się w niej zakochuje. Czy uda się Cat dowiedzieć, dlaczego spadek trafił w jej ręce, a nie rodziny Isabelle de Florian? Czy Cat zakocha się w Loic’u? Co o tym wszystkim sądzi jej narzeczony Christian? Czy jej ślub będzie zagrożony?

Powieść niesamowita, tym bardziej że oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Czytając ją, poznajemy uroki Francji i … smak wina. Lekka i przyjemna literatura z nutką delikatnego romansu. Osobiście czekam na dalsze losy Cat, mam nadzieję, że już niebawem.Tytuł: Po latach w Paryżu
Tytuł oryginału: The Paris time capsule
Cykl: Trylogia paryska (tom 1)
Autor: Ella Carey
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 25-02-2020
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Klaudia Musiak - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Co utrudnia Klaudii Muniak wybujała wyobraźnia?

Zapraszam Was do lektury rozmowy z Klaudią Muniak, która w ostatnim czasie otworzyła się na nowy gatunek literacki, jakim jest literatura obyczajowa. Z wywiadu dowiecie się wielu interesujących rzeczy o Autorce, jak m.in. to, czym się w życiu kieruje, co ceni, przed jakimi wyzwaniami staje jako Autorka, czy co według Niej jest najważniejsze w pisaniu książek. Przyjemnego czytania.


Harlan Coben, chłopiec z lasu, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś poszło nie tak? – „Chłopiec z lasu”, Harlan Coben

W 1986 roku w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain, niedaleko Westville natrafiono na chłopca. Jego wiek szacowano na sześć, osiem lat. Nieznana tożsamości, nikt go nie poszukiwał, nie wiadomo było jak długo przebywał sam w lesie. Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę.