Dylogia Księżyc nad Vajont - Fala - Echo - Katarzyna Kielecka - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dylogia „Księżyc nad Vajont” autorstwa Katarzyny Kieleckiej


Fabuła dylogii „Księżyc nad Vajont” jest zainspirowana tragedią, która dotknęła Włochy w 1963 roku. Wielowątkowa powieść o losach ludzi wpadających w wir nieoczekiwanych wydarzeń, zmagających się z traumami, bólem i samotnością. To historia miłości, nadziei na lepszą przyszłość, a także walki o prawdę, która niesie szansę na zrozumienie i wybaczenie.

Lata 60.
Federico Lanza wraz z żoną Marianną, Polką z Wilna, i trojgiem dzieci prowadzi spokojne i szczęśliwe życie w Casso w Dolinie Vajont. Pracuje przy budowie najwyższej tamy na świecie. Pewnego dnia życie rodziny Lanzów i ich sąsiadów rozpada się na kawałki. Marianna Lanza opuszcza męża i wraz z dziewięcioletnią Teresą przyjeżdża do Polski. Nie potrafi przyzwyczaić się do szarej rzeczywistości PRL-u i zaniedbuje córkę, która z samotności i tęsknoty pisze listy do Włoch.

Współczesność
Małżeństwo Karoliny Cichońskiej się rozpada. Kobieta więcej czasu niż dorastającym synom poświęca matce, która żąda ciągłej uwagi. Ma nadzieję, że wyjazd do słonecznej Italii scali rodzinę. Tymczasem musi mierzyć się nie tylko z echem dramatu, który dotknął przed laty Dolinę Vojant i naznaczył jej matkę, ale i prawdą o sobie.

Katarzyna Kielecka z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Pracuje w banku. Debiutowała powieścią „Sedno życia” (2019), którego kontynuacja – „Piętno dzieciństwa” ukazała się w 2020 r. Rok później premierę miały „Pod tym samym niebem” oraz książka dla dzieci „Gieśki. Księga przygód”. W 2020 r. ukazały się kolejne powieści jej autorstwa: „Cytrusowy gaj” i ”Na tej samej ziemi”, w 2021 r. dwutomowa powieść „Ślady” i „Zapach cytrusów”, w 2022 r.: „Gra w zielone” i „Znajda”, a w roku 2023 – „Trzykrotki”.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina

Tytuł: Księżyc nad Vajont. Fala. Tom 1
Autor: Katarzyna Kielecka
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 09-10-2023
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Patronat medialny bloga


Tytuł: Księżyc nad Vajont. Echo. Tom 2
Autor: Katarzyna Kielecka
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 09-10-2023
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Sekrety arabskich kurortów - Marcin Margielewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Sekrety arabskich kurortów”, Marcin Margielewski

Czasami wystarczy moment nieuwagi, by turystyczny raj stał się koszmarnym więzieniem. Praca rezydenta turystycznego w krajach arabskich wydaje się pozbawiona wad. Podróże, piękne miejsca, niekończące się wakacje, a w dodatku jeszcze za to płacą. Owszem, jest w tym sporo prawdy, ale niektórzy turyści potrafią zmienić tę bajkę w istny koszmar. A i ten okazuje się niczym,


Maja Drożdż

Maja Drożdż

Debiutowałam z książką „Nie uciekaj” 10 października 2019 – to ta moja pierwsza, osobista, pisana na kolanie w szkole, autobusie i wszędzie, gdzie się dało. To właśnie dzięki tej książce zostałam zgłoszona do rankingu debiutów 2019 i stanęłam na podium na trzecim miejscu, co uważam za ogromny sukces, ponieważ 123 autorów było nominowanych