Dylogia Księżyc nad Vajont - Fala - Echo - Katarzyna Kielecka - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dylogia „Księżyc nad Vajont” autorstwa Katarzyny Kieleckiej


Fabuła dylogii „Księżyc nad Vajont” jest zainspirowana tragedią, która dotknęła Włochy w 1963 roku. Wielowątkowa powieść o losach ludzi wpadających w wir nieoczekiwanych wydarzeń, zmagających się z traumami, bólem i samotnością. To historia miłości, nadziei na lepszą przyszłość, a także walki o prawdę, która niesie szansę na zrozumienie i wybaczenie.

Lata 60.
Federico Lanza wraz z żoną Marianną, Polką z Wilna, i trojgiem dzieci prowadzi spokojne i szczęśliwe życie w Casso w Dolinie Vajont. Pracuje przy budowie najwyższej tamy na świecie. Pewnego dnia życie rodziny Lanzów i ich sąsiadów rozpada się na kawałki. Marianna Lanza opuszcza męża i wraz z dziewięcioletnią Teresą przyjeżdża do Polski. Nie potrafi przyzwyczaić się do szarej rzeczywistości PRL-u i zaniedbuje córkę, która z samotności i tęsknoty pisze listy do Włoch.

Współczesność
Małżeństwo Karoliny Cichońskiej się rozpada. Kobieta więcej czasu niż dorastającym synom poświęca matce, która żąda ciągłej uwagi. Ma nadzieję, że wyjazd do słonecznej Italii scali rodzinę. Tymczasem musi mierzyć się nie tylko z echem dramatu, który dotknął przed laty Dolinę Vojant i naznaczył jej matkę, ale i prawdą o sobie.

Katarzyna Kielecka z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Pracuje w banku. Debiutowała powieścią „Sedno życia” (2019), którego kontynuacja – „Piętno dzieciństwa” ukazała się w 2020 r. Rok później premierę miały „Pod tym samym niebem” oraz książka dla dzieci „Gieśki. Księga przygód”. W 2020 r. ukazały się kolejne powieści jej autorstwa: „Cytrusowy gaj” i ”Na tej samej ziemi”, w 2021 r. dwutomowa powieść „Ślady” i „Zapach cytrusów”, w 2022 r.: „Gra w zielone” i „Znajda”, a w roku 2023 – „Trzykrotki”.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina

Tytuł: Księżyc nad Vajont. Fala. Tom 1
Autor: Katarzyna Kielecka
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 09-10-2023
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Patronat medialny bloga


Tytuł: Księżyc nad Vajont. Echo. Tom 2
Autor: Katarzyna Kielecka
Gatunek: literatura obyczajowa
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 09-10-2023
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Anna Olszewska-Usłysz mnie-zaczytanyksiazkoholik.pl

Czasami najłatwiej usłyszeć ciszę – „Usłysz mnie”, Anna Olszewska

Każde z nich pamięta rzeczy, które chciałoby wymazać ze swojej pamięci. Niestety nie potrafią tego uczynić, a otaczający ich świat nie ułatwia im tego zadania. Lidka przed całym światem ucieka w świat rysunku i pisanie listów do nieżyjącej siostry. Filip ucieka do świata muzyki – gry na gitarze. Rodzice Lidki wymazali z pamięci coś takiego jak muzyka, stąd też Lidka w Filipie


Endometrioza. Leczenie dietą, Hanna Stolińska-Fiedorowicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Hanna Stolińska, „Endometrioza. Leczenie dietą”

Szacuje się, że na endometriozę cierpi niemal 2 miliony kobiet w Polsce. To najczęstsza przyczyna dolegliwości bólowych w obrębie miednicy mniejszej i bardzo częsta przyczyna niepłodności. W książce „Endometrioza. Leczenie dietą” znajdziesz dawkę niezbędnej wiedzy, zalecenia dietetyczne a także 170 prostych przepisów, dzięki którym Twoje posiłki będą zdrowe,