Każde twoje słowo, Marta Reich, zaczytanyksiazkoholik.pl

W sam raz po ciężkim dniu – „Każde twoje słowo”, Marta Reich


„Najczęściej ranimy tych, którzy są nam najbliżsi.” Jak Marta Reich poradziła sobie ze swoją pierwszą powieścią obyczajową z elementami suspensu?

„Rok 2017. Karolina ma wspaniałe życie… i przeszłość z najgorszych snów. Z pozoru silna i niezależna, mierzy się z sekretami i traumami, do których trudno przyznać się nawet najbliższym. Kiedy pewnego wrześniowego poranka spóźniona wpada na spotkanie z Jackiem Stowe, nowym londyńskim współwłaścicielem firmy, zamiera. Ma przed sobą mężczyznę, na widok którego ożywają emocje sprzed lat…

Rok 1999. Nelson i jego kumple żyją studiami, domówkami i marzeniami o wielkiej karierze w otwierającej się powoli Europie. Podczas jednej z imprez na warszawskiej Pradze dostrzega dziewczynę o szmaragdowych oczach… i wie, że nie spocznie, póki nie pozna jej bliżej.

Co wiąże obie historie? Kim jest Jack Stowe i co łączyło go w przeszłości z Karoliną? Czy niespodziewane spotkanie dwojga ludzi, którzy mieli się już nigdy nie zobaczyć, przyniesie im ukojenie?

Pełna zwrotów akcji opowieść tocząca się na styku światów i czasów, w dwóch odległych, a jednak związanych ze sobą europejskich stolicach: Warszawie i Londynie. Wzruszająca historia o miłości i przebaczeniu, o drugich szansach i zapomnianych ideałach… a przede wszystkim o sile słów, tych wypowiedzianych i tych tłumionych, tych romantycznych i tych bolesnych. Tych, które mają siłę niszczyć, ale też budować na nowo.”

Z takim opisem możemy zapoznać się na okładce książki. Z twórczością Marty Reich miałam do czynienia po raz pierwszy. „Każde twoje słowo” jest jej pierwszą powieścią obyczajową z elementami suspensu. Dla wyjaśnienia czym jest ten cały suspens? Suspens to zabieg stosowany w utworach fabularnych (filmach, książkach) polegający na zwolnieniu lub zatrzymaniu biegu akcji, aby wzmóc napięcie u odbiorcy lub zaskoczyć go niespodziewanym zwrotem akcji1. Moim zdaniem, udało się to osiągnąć autorce idealnie. Powieść czyta się z niezwykłym zaciekawieniem, nie mogłam doczekać się tego, co dalej spotka naszych bohaterów. Reich stopniuje napięcie w taki sposób, że chciałoby się jak najszybciej poznać rozwiązanie, ale nie jest nam to dane. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Kocham takie zabiegi, targają mną wówczas różne emocje. Jest to opowieść o przebaczaniu i drugiej szansie. W krótkim czasie ponownie trzymałam w dłoni powieść, która daje nam naukę, abyśmy rozmawiali z drugą osobą, nie dopowiadali sobie pewnych rzeczy sami, czy też nie ufali bezwarunkowo każdemu dookoła. Rozmowa w cztery oczy pozwoli uniknąć nieporozumień, straty, żalu … Zakończenie pokazuje nam, kto był zawsze po stronie Karoliny, a kto ją wykorzystał do ukrycia własnych grzeszków. Autorka do tej pory wydawała kryminały i jak dla mnie może ich pisanie porzucić na rzecz napisania kolejnej powieści obyczajowej! Jeśli szukacie powieści, przy której miło spędzicie czas to „Każde twoje słowo” Wam to zapewni.Tytuł: Każde twoje słowo
Autor: Marta Reich
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 08-06-2021
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,99 zł

1 https://dobryslownik.pl/slowo/suspens/54075/Dodaj komentarz


Czytaj także

Włoska miłość, Weronika Tomala, zaczytanyksiazkoholik.pl

Zakazany owoc w powieści „Il professore. Włoska miłość” autorstwa Weroniki Tomali

Bohaterką powieści jest Magda, studentka piątego roku sztuki. Dziewczyna jest sama na świecie. Nie ma już nikogo bliskiego. Wykładowcą sztuki włoskiej jest profesor Matteo Bartollini. Przystojny Włoch kradnie serca młodym studentkom, imponuje im nie tylko wyglądem, ale również wiedzą. Jest to jednak


Kryminał psychologiczny - „Sekret rodu Oswaltów”, Adam Puza

Kryminał psychologiczny – „Sekret rodu Oswaltów”, Adam Puza

„Czasem historia lubi się powtarzać, a dawna zbrodnia staje się inspiracją dla kolejnego mordercy. „Sekret rodu Oswaltów” to kryminał psychologiczny, w którym zbrodnia i śledztwo to jedynie tło prawdziwej tajemnicy, którą musi odkryć główny bohater.”