Zanim zniknęła - Lis Gardner -zaczytanyksiazkoholik.pl

Przepaść bez wieści – „Zanim zniknęła”, Lisa Gardner


Kiedy policja daje za wygraną, ludzie zaczynają zapominać, a media tracą zainteresowanie, pojawia się Frankie i zaczyna szukać. Czy nowa postać wykreowana przez Lisę Gardner przypadła mi do gustu?

Z Lisą Gardner miałam już kilkakrotnie do czynienia, jej powieści bardzo przypadły mi do gustu, zwłaszcza seria z Detektyw D.D. Warren. Tym razem Gardner stworzyła nową kobiecą postać, silną, zdeterminowaną dążącą do celu. Frankie Elkin nie jest policjantką ani prywatnym detektywem. Nie jest wyszkolona do tego, co robi. Jest przeciętną kobietą, która swoje w życiu przeszła. Kiedyś miała dom, samochód, ogródek. Ale czasy się zmieniły… Więcej teraz ma rzeczy, których żałuje niż tych, które posiada.

Frankie zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób. Kiedy policja daje za wygraną, ludzie zaczynają zapominać, a media tracą zainteresowanie, pojawia się Frankie i zaczyna szukać. Kobieta nie robi tego dla pieniędzy czy sławy. Ile osób już udało jej się odnaleźć? Jeszcze żadnej, przynajmniej żywej, ale za każdym razem wierzy w to, że w końcu się uda.

Bohaterka powieści robi wszystko, co w jej mocy, aby tym razem odnaleźć Angelique Badeau, haitańską nastolatką, która zniknęła z dzielnicy o nie najlepszej reputacji. Franki nie daje za wygraną, dokłada wszelkich starań, aby odnaleźć zaginioną osobę, nawet ryzykując przy tym własnym życiem.

Lisa Gardner tym razem poprzez Franki ponownie prowadzi śledztwo mrocznej tajemnicy. Oprócz ciekawej fabuły, skomplikowanej zagadki, autorka pokazuje nam nie tylko to, jak przebiega proces poszukiwań, ale również poznajemy zawił świat bohaterki. Franki nie obnaża się nam od razu, dawkuje czytelnikowi informacje o sobie. Autorka zgrabnie połączyła wszystkie wątki. Powieść nie zanudza, cały czas coś się dzieje. Świetna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie główni i drugoplanowi, przemyślane dialogi. Czytając kryminał, oczekuję zwrotów akcji, ślepych uliczek, nowych zagadek – abym mogła wraz z bohaterami prowadzić śledztwo. Garden mi to po raz kolejny dostarczyła. Zachęcam do lektury książki.


Tytuł: Zanim zniknęła
Tytuł oryginału: Before She Disapeared
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Frankie Elkin (tom 1)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 18-05-2022
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł
Tłumaczenie: Andrzej Szulc


Dodaj komentarz


Czytaj także

Szpony diabła

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Szpony diabła”

Góry Stołowe kryją wiele tajemnic. Są tajemnice, wobec których ludzkie życie nic nie znaczy. Dla mnie jest to udany debiut z twórczością Marka Boszko-Rudnickiego.


Tajemnica brakującej głowy, Jeff Cohen , E.J. Copperman, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Tajemnica brakującej głowy”, Jeff Cohen , E.J. Copperman

Któż miałby nie stracić głowy w obliczu kryzysu, jeśli nie Samuel Hoenig? Samuel Hoenig zarabia na życie, odpowiadając na pytania. Ma zespół Aspergera, dzięki któremu żadna potencjalna odpowiedź mu nie umknie. Ostatnio jednak przyszło mu szukać rozwiązania dość nietypowej zagadki: kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State?