„DetokSS - Dariusz Grochal - zaczytanyksiazkoholik.pl

„DetokSS”, Dariusz Grochal


„DetokSS” to opowieść nie tylko o walce z uzależnieniem, ale pełna tajemnic historia, w których sen miesza się z jawą, a dawne, niemal zapomniane legendy odżywają.

Olgierd Obol, były komandos, walczy ze swoimi lękami, uśmierzając ból alkoholem i narkotykami. Po wielu nieudanych próbach wyjścia z nałogu trafia do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień POLANA, gdzie spotyka wyjątkowo atrakcyjną, a przede wszystkim kontrowersyjną panią psycholog Kamilę Olech-Nikoś. Jednak nawet ona nie jest w stanie przekonać mężczyzny, by poddał się rygorowi i kontynuował terapię. Obol ucieka.

To jednak nie koniec współpracy tych dwojga. Kiedy Olgierdowi urywa się film po zmieszaniu środków psychoaktywnych, wraca pod skrzydła pani psycholog, jednak na zupełnie innych niż w ośrodku zasadach. Metody, które stosuje Olech-Nikoś są niecodzienne.

Co wydarzy się w domku na odludziu? Co symbolizują wilkołaki w koszmarnych snach Olgierda? Czy stara wiejska znachorka jest w stanie pomóc w uleczeniu duszy byłego wojskowego? I co najważniejsze – jaki wpływ na współczesność ma historia niemieckich mieszkańców, którzy po wojnie musieli opuścić swe włości?

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Tytuł: DetokSS
Autor: Dariusz Grochal
Gatunek: literatura piękna, literatura obyczajowa z elementami fantasy
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 01-12-2023
Ilość stron: 247
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Joanna Szczybura - wywioad - zaczytanyksiazkoholik.pl

Pisanie często zaczyna się od marzeń z dzieciństwa – rozmowa z Joanną Szczyburą

Od romantycznych fanfiction w podstawówce po blog o życiu z dzieckiem w spektrum autyzmu. Joanna Szczybura, Autorka „Taką, jaka jestem” opowiada nam o swojej drodze do pisarstwa i głębszych przesłaniach, jakie chciała przekazać czytelnikom. Odkryjemy, jakie inspiracje i wyzwania towarzyszyły Jej w drodze do wydania swojej pierwszej książki. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez literackie ścieżki.


Próba sił

Horror w sam raz na Boże Narodzenie – „Próba sił”

Dzisiaj coś dla tych którzy lubią horrory – „Próba sił”, T.S. Tomson. Jest to debiut literacki pisarza, moim zdaniem bardzo udany. Okładka książki odnosi się do jej zawartości, i to bardzo lubię, kiedy całość jest spójna, nie wprowadza w błąd.