„DetokSS - Dariusz Grochal - zaczytanyksiazkoholik.pl

„DetokSS”, Dariusz Grochal


„DetokSS” to opowieść nie tylko o walce z uzależnieniem, ale pełna tajemnic historia, w których sen miesza się z jawą, a dawne, niemal zapomniane legendy odżywają.

Olgierd Obol, były komandos, walczy ze swoimi lękami, uśmierzając ból alkoholem i narkotykami. Po wielu nieudanych próbach wyjścia z nałogu trafia do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień POLANA, gdzie spotyka wyjątkowo atrakcyjną, a przede wszystkim kontrowersyjną panią psycholog Kamilę Olech-Nikoś. Jednak nawet ona nie jest w stanie przekonać mężczyzny, by poddał się rygorowi i kontynuował terapię. Obol ucieka.

To jednak nie koniec współpracy tych dwojga. Kiedy Olgierdowi urywa się film po zmieszaniu środków psychoaktywnych, wraca pod skrzydła pani psycholog, jednak na zupełnie innych niż w ośrodku zasadach. Metody, które stosuje Olech-Nikoś są niecodzienne.

Co wydarzy się w domku na odludziu? Co symbolizują wilkołaki w koszmarnych snach Olgierda? Czy stara wiejska znachorka jest w stanie pomóc w uleczeniu duszy byłego wojskowego? I co najważniejsze – jaki wpływ na współczesność ma historia niemieckich mieszkańców, którzy po wojnie musieli opuścić swe włości?

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Tytuł: DetokSS
Autor: Dariusz Grochal
Gatunek: literatura piękna, literatura obyczajowa z elementami fantasy
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 01-12-2023
Ilość stron: 247
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Międzynarodowy-Dzień-Pisarza-i-Pisarek-zaczytanyksiazkoholik.pl

Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek

Choć najpopularniejsze literackie święto przypada 23 kwietnia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Książki, kalendarz podpowiada nam, że literaturę możemy celebrować częściej – i to nie tylko poprzez codzienną lekturę. 3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowione w 1984 roku przez PEN Club


Zagubieni

Książka, która zapada w pamięć – „Zagubieni”

Autorka nie tylko w treści powieści porusza temat alkoholizmu, ale poświęca mu kilka ostatnich stron naukowo, doradczo. Jak należy postępować, gdzie szukać pomocy, przypomina numer alarmowy Niebieskiej Linii. Nie każdy pisarz podchodzi tak fachowo do problemu poruszanego na łamach własnej książki.