Blog książkowy - Krok za tobą - Lisa Gardner - zaczytanyksiazkoholik.pl

Niezrównany duet śledczy – „Krok za tobą”, Lisa Gardner


„Krok za tobą” autorstwa Lisy Gardner to zapierający dech w piersiach thriller psychologiczny, który wciąga czytelnika w świat mrocznych tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i głęboko zakorzenionych emocji. Gardner udowadnia, dlaczego jest jednym z czołowych autorów tego gatunku, kreując niesamowicie intrygującą i wciągającą powieść.

Fabuła książki skupia się na dwóch głównych postaciach: Rainie Conner, detektyw, która ma za sobą burzliwą przeszłość związaną z uzależnieniem, i jej mężu Pierce’u Quincy, doświadczonym profilerze, którego praca skupia się na analizie psychologicznej seryjnych morderców. Rainie jest silną, niezależną i zdeterminowaną kobietą, by walczyć o sprawiedliwość. Quincy jest lojalnym, empatycznym i oddanym swojej pracy mężczyzną, ale równocześnie boryka się z własnymi demonami z przeszłości.

Główna bohaterka, trzynastoletnia Sharlah, musiała przejść przez traumatyczne wydarzenie w dzieciństwie, kiedy jej starszy brat zabił ich ojca, broniąc siebie i jej. Teraz, po ośmiu latach, dziewczynka zostaje adoptowana przez Pierce’a Quincy’ego i Rainie Conner. W nowej rodzinie Sharlah znajduje wsparcie i miłość, to, czego nigdy nie miała.

Dlaczego trafiła nam się do adopcji córka tak podobna do nas?

Jednak spokojne życie Sharlah zostaje nagle naruszone, gdy Quincy i Rainie biorą się za śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa na stacji benzynowej. Wszystkie dowody wskazują na jednego podejrzanego – starszego brata Sharlah, Telly’ego. Polowanie na Telly’ego zaczyna się, a im dłużej trwa, tym bardziej Quincy i Rainie zdają sobie sprawę, że jest to znacznie bardziej złożone, niż się wydawało. Odkrywają coraz więcej tajemnic z przeszłości rodzeństwa i dowiadują się, że historia Sharlah może być o wiele bardziej skomplikowana, niż się spodziewali.

Książka „Krok za tobą” jest mistrzowsko skonstruowaną opowieścią, pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych zaskoczeń. Autorka buduje napięcie, stopniowo odkrywając tajemnice bohaterów i ich związki z przeszłością. Postacie są dobrze wykreowane, pełne głębi i emocji, dzięki czemu czytelnik utożsamia się z nimi i czuje z nimi ich emocje.

W powieści Gardner porusza ważne tematy, takie jak przemoc w rodzinie, traumy dzieciństwa i zmagania z własnymi demonami. Autorka przedstawia nie tylko palący problem kryminalny, ale również eksploruje złożoność ludzkiej psychiki i siłę międzyludzkich więzi. Motywy i psychologia antagonistów są starannie rozwijane, co sprawia, że książka staje się bardziej realistyczna i trzymała mnie w napięciu aż do ostatniej strony. Ukazuje, jak przeszłość może wpływać na teraźniejszość i jak wiele pytań może się narodzić, gdy próbujemy odkryć prawdę.

„Krok za tobą” to powieść pełna intrygujących wątków, zawiłości psychologicznych i rozgrywek emocjonalnych. Autorka umiejętnie prowadzi czytelnika przez labirynt zdarzeń, pozostawiając go z dreszczem na plecach i chęcią poznania odpowiedzi na liczne pytania. To niezwykle emocjonująca lektura, która pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu czytania. Polecam tę książkę, jak również inne powieści Lisy Gardner wszystkim miłośnikom trzymających w napięciu thrillerów psychologicznych, którzy szukają historii pełnych tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji.

Tytuł: Krok za tobą
Tytuł oryginału: Right Behind You
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Quincy & Rainie, tom 3
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 12-04-2023
Data 1. wyd. pol.: 2018
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

lISA gARDNER - kANON SMIERCI - ZACZYTANYKSIAZKOHOLIK.PL

„Kanion śmierci”, Lisa Gardner

„Kanion śmierci” to bestseller „Sunday Timesa”. Thriller kryminalny amerykańskiej mistrzyni gatunku, podziwianej przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen. Druga powieść z Frankie Elkin, zwyczajną kobietą, która nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć zaginionych, o których nikt już nie chce pamiętać. Już wkrótce w rolę głównej bohaterki wcieli się Hilary Swank! Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się, gdy nikt nie patrzy?


Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda: Zgodziłam się na adaptację mojej powieści nie po to, żeby robić sobie promocję

Katarzyna Bonda zauważa, że wielu twórców szybko poddawało się po próbach adaptacji jej książek ze względu na to, że są grube i wielowątkowe. Dlatego też była dość sceptycznie nastawiona do kolejnej takiej próby.