Blog książkowy - Krok za tobą - Lisa Gardner - zaczytanyksiazkoholik.pl

Niezrównany duet śledczy – „Krok za tobą”, Lisa Gardner


„Krok za tobą” autorstwa Lisy Gardner to zapierający dech w piersiach thriller psychologiczny, który wciąga czytelnika w świat mrocznych tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i głęboko zakorzenionych emocji. Gardner udowadnia, dlaczego jest jednym z czołowych autorów tego gatunku, kreując niesamowicie intrygującą i wciągającą powieść.

Fabuła książki skupia się na dwóch głównych postaciach: Rainie Conner, detektyw, która ma za sobą burzliwą przeszłość związaną z uzależnieniem, i jej mężu Pierce’u Quincy, doświadczonym profilerze, którego praca skupia się na analizie psychologicznej seryjnych morderców. Rainie jest silną, niezależną i zdeterminowaną kobietą, by walczyć o sprawiedliwość. Quincy jest lojalnym, empatycznym i oddanym swojej pracy mężczyzną, ale równocześnie boryka się z własnymi demonami z przeszłości.

Główna bohaterka, trzynastoletnia Sharlah, musiała przejść przez traumatyczne wydarzenie w dzieciństwie, kiedy jej starszy brat zabił ich ojca, broniąc siebie i jej. Teraz, po ośmiu latach, dziewczynka zostaje adoptowana przez Pierce’a Quincy’ego i Rainie Conner. W nowej rodzinie Sharlah znajduje wsparcie i miłość, to, czego nigdy nie miała.

Dlaczego trafiła nam się do adopcji córka tak podobna do nas?

Jednak spokojne życie Sharlah zostaje nagle naruszone, gdy Quincy i Rainie biorą się za śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa na stacji benzynowej. Wszystkie dowody wskazują na jednego podejrzanego – starszego brata Sharlah, Telly’ego. Polowanie na Telly’ego zaczyna się, a im dłużej trwa, tym bardziej Quincy i Rainie zdają sobie sprawę, że jest to znacznie bardziej złożone, niż się wydawało. Odkrywają coraz więcej tajemnic z przeszłości rodzeństwa i dowiadują się, że historia Sharlah może być o wiele bardziej skomplikowana, niż się spodziewali.

Książka „Krok za tobą” jest mistrzowsko skonstruowaną opowieścią, pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych zaskoczeń. Autorka buduje napięcie, stopniowo odkrywając tajemnice bohaterów i ich związki z przeszłością. Postacie są dobrze wykreowane, pełne głębi i emocji, dzięki czemu czytelnik utożsamia się z nimi i czuje z nimi ich emocje.

W powieści Gardner porusza ważne tematy, takie jak przemoc w rodzinie, traumy dzieciństwa i zmagania z własnymi demonami. Autorka przedstawia nie tylko palący problem kryminalny, ale również eksploruje złożoność ludzkiej psychiki i siłę międzyludzkich więzi. Motywy i psychologia antagonistów są starannie rozwijane, co sprawia, że książka staje się bardziej realistyczna i trzymała mnie w napięciu aż do ostatniej strony. Ukazuje, jak przeszłość może wpływać na teraźniejszość i jak wiele pytań może się narodzić, gdy próbujemy odkryć prawdę.

„Krok za tobą” to powieść pełna intrygujących wątków, zawiłości psychologicznych i rozgrywek emocjonalnych. Autorka umiejętnie prowadzi czytelnika przez labirynt zdarzeń, pozostawiając go z dreszczem na plecach i chęcią poznania odpowiedzi na liczne pytania. To niezwykle emocjonująca lektura, która pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu czytania. Polecam tę książkę, jak również inne powieści Lisy Gardner wszystkim miłośnikom trzymających w napięciu thrillerów psychologicznych, którzy szukają historii pełnych tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji.

Tytuł: Krok za tobą
Tytuł oryginału: Right Behind You
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Quincy & Rainie, tom 3
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 12-04-2023
Data 1. wyd. pol.: 2018
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyspa Kociej Mgły, Agnieszka Zamojska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wyspa Kociej Mgły”, Agnieszka Zamojska

„Wyspa Kociej Mgły” to wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci. To pełna magii, humoru i ukrytych znaczeń opowieść o podróży do niezwykłych krain. Przygody bohaterów pobudzają do refleksji, do zrozumienia naturalnych praw rządzących światem, a także głębokiego poznania siebie. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, zaufaniu i przyjaźni.


Dwubiegunowość, czyli wspomnienia emigranta, Jacek Dziewiński, zaczytanyksiazkoholik.pl

Życie na obczyźnie – „Dwubiegunowość, czyli wspomnienia emigranta”, Jacek Dziewiński

„Emigrant musi grać swoją rolę. Przed ziomkami i rodziną w kraju musi udawać człowieka, który odniósł sukces, co najczęściej jest prawdą w sferze materialnej, musi być szczęśliwy, opowiadać wokół, jaką ma wspaniałą pracę z osiągnięciami, jaki ma fajny dom, ile i jakich samochodów i jak dobrze jest w tym kraju