„Igrzyska śmierci", „W pierścieniu ognia" oraz „Kosogłos", Suzanne Collins

„Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłos”, Suzanne Collins


Specjalnie nie opisuję pojedynczych książek, tylko zamykam klamrą trylogię, bo fala emocji, która mi towarzyszyła z każdym tomem, była coraz większa i pochłaniałam z zainteresowaniem kolejne części, nie mogąc doczekać się, co będzie dalej. Mowa tutaj o „Igrzyskach śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłosie” autorstwa Suzanne Collins. Ileż miałam hipotez, ile domysłów – wszystko na nic! Super pomysł, zaskakujące zwroty akcji, humor, niekiedy uśmiałam się do łez. Język jest prosty, szybko się je czyta, ale biorąc pod uwagę, że trylogia została napisana przede wszystkim dla nastolatków, można to potraktować jako plus. Fajnie napisana książka o świecie odległym od rzeczywistości dla społeczeństwa. Czytało się lekko i szybko z ciekawością co czeka dalej głównych bohaterów. Poleciłabym trylogię przede wszystkim młodzieży, ale także osobom starszym. W sumie to każdemu. To nie jest kolejna modna lektura typu „Zmierzch” czy „50 twarzy”. Polecam przeczytać a później obejrzeć film.

Opis:
„W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa sie okrutne telewizyjne show – Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastolenia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy… Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona.”

Źródło: Wydawnictwo Media Rodzina


Tytuł: Igrzyska śmierci
Tytuł oryginału: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17-10-2018
Data 1. wyd. pol.: 2009
Ilość stron: 378
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 29,90 zł


„Igrzyska śmierci”


Tytuł: W pierścieniu ognia
Tytuł oryginału:
Catching Fire
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17-10-2018
Data 1. wyd. pol.: 2009
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 29,90 zł


„W pierścieniu ognia”


Tytuł: Kosogłos
Tytuł oryginału: Mockingjay
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 10-11-2010
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


„Kosogłos”


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zaczytany Książkoholik

23. kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

To uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa.


Furtka do piekła - Eva Minge - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Furtka do piekła”, Eva Minge

Świat wielkich pieniędzy i międzynarodowych struktur przestępczych, gdzie nie istnieje żadne tabu. Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego… Na miejsce rozbitej grupy przestępczej pojawia się nowa – jeszcze lepiej zorganizowana i dysponująca większymi środkami. Nie zmienia się także natura ludzka, co bezwzględnie wykorzystują twórcy struktur mafijnych. Grzeszne pragnienia? Marzenia o wiecznym życiu?