„Igrzyska śmierci", „W pierścieniu ognia" oraz „Kosogłos", Suzanne Collins

„Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłos”, Suzanne Collins


Specjalnie nie opisuję pojedynczych książek, tylko zamykam klamrą trylogię, bo fala emocji, która mi towarzyszyła z każdym tomem, była coraz większa i pochłaniałam z zainteresowaniem kolejne części, nie mogąc doczekać się, co będzie dalej. Mowa tutaj o „Igrzyskach śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłosie” autorstwa Suzanne Collins. Ileż miałam hipotez, ile domysłów – wszystko na nic! Super pomysł, zaskakujące zwroty akcji, humor, niekiedy uśmiałam się do łez. Język jest prosty, szybko się je czyta, ale biorąc pod uwagę, że trylogia została napisana przede wszystkim dla nastolatków, można to potraktować jako plus. Fajnie napisana książka o świecie odległym od rzeczywistości dla społeczeństwa. Czytało się lekko i szybko z ciekawością co czeka dalej głównych bohaterów. Poleciłabym trylogię przede wszystkim młodzieży, ale także osobom starszym. W sumie to każdemu. To nie jest kolejna modna lektura typu „Zmierzch” czy „50 twarzy”. Polecam przeczytać a później obejrzeć film.

Opis:
„W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa sie okrutne telewizyjne show – Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastolenia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy… Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona.”

Źródło: Wydawnictwo Media Rodzina


Tytuł: Igrzyska śmierci
Tytuł oryginału: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17-10-2018
Data 1. wyd. pol.: 2009
Ilość stron: 378
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 29,90 zł


„Igrzyska śmierci”


Tytuł: W pierścieniu ognia
Tytuł oryginału:
Catching Fire
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17-10-2018
Data 1. wyd. pol.: 2009
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 29,90 zł


„W pierścieniu ognia”


Tytuł: Kosogłos
Tytuł oryginału: Mockingjay
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 10-11-2010
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


„Kosogłos”


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dwubiegunowość, czyli wspomnienia emigranta, Jacek Dziewiński, zaczytanyksiazkoholik.pl

Jacek Dziewiński, „Dwubiegunowość, czyli wspomnienia emigranta”

„Dwubiegunowość, czyli wspomnienia emigranta” to wciągająca opowieść o losach Polaka i jego rodziny, którzy, jak wielu w czasach komunizmu, udali się za chlebem za granicę. Nowy, piękniejszy świat przyjął ich z otwartymi ramionami, choć pokazał, że nie ma nic za darmo i żeby posiadać, trzeba się ostro napracować. Jednak rzucane pod nogi kłody można było przeskoczyć


czop w ciele ojczyzny, Krzysztof Kwaśnica, zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która zapada w pamięć – „Czop w ciele ojczyzny”, Krzysztof Kwaśnica

Cichy prowadził pierwszą w Polsce firmę Psychopompos, czyli towarzysz ostatniej podróży. Wieści o tego typu działalności rozchodziły się pocztą pantoflową. Facet potrzyma za rękę, skinie głową, wysłucha nim człowiek odejdzie z tego świata. Często za wsparcie wpisywali go w testamenty. W taki sposób udało mu się zdobyć pokaźny majątek.