„Igrzyska śmierci", „W pierścieniu ognia" oraz „Kosogłos", Suzanne Collins

„Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłos”, Suzanne Collins


Specjalnie nie opisuję pojedynczych książek, tylko zamykam klamrą trylogię, bo fala emocji, która mi towarzyszyła z każdym tomem, była coraz większa i pochłaniałam z zainteresowaniem kolejne części, nie mogąc doczekać się, co będzie dalej. Mowa tutaj o „Igrzyskach śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłosie” autorstwa Suzanne Collins. Ileż miałam hipotez, ile domysłów – wszystko na nic! Super pomysł, zaskakujące zwroty akcji, humor, niekiedy uśmiałam się do łez. Język jest prosty, szybko się je czyta, ale biorąc pod uwagę, że trylogia została napisana przede wszystkim dla nastolatków, można to potraktować jako plus. Fajnie napisana książka o świecie odległym od rzeczywistości dla społeczeństwa. Czytało się lekko i szybko z ciekawością co czeka dalej głównych bohaterów. Poleciłabym trylogię przede wszystkim młodzieży, ale także osobom starszym. W sumie to każdemu. To nie jest kolejna modna lektura typu „Zmierzch” czy „50 twarzy”. Polecam przeczytać a później obejrzeć film.

Opis:
„W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa sie okrutne telewizyjne show – Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastolenia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy… Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona.”

Źródło: Wydawnictwo Media Rodzina


Tytuł: Igrzyska śmierci
Tytuł oryginału: The Hunger Games
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17-10-2018
Data 1. wyd. pol.: 2009
Ilość stron: 378
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 29,90 zł


„Igrzyska śmierci”


Tytuł: W pierścieniu ognia
Tytuł oryginału:
Catching Fire
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 17-10-2018
Data 1. wyd. pol.: 2009
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 29,90 zł


„W pierścieniu ognia”


Tytuł: Kosogłos
Tytuł oryginału: Mockingjay
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 10-11-2010
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 34,90 zł


„Kosogłos”


Dodaj komentarz


Czytaj także

Zapłacisz mi za to, Teresa Driscoll, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zapłacisz mi za to”, Teresa Driscoll

Co środę, jak w zegarku, wraca strach. Ta środa jest zupełnie zwyczajna. Do czasu, aż dzwoni telefon. Alice Henderson słyszy tajemniczy głos i mrożącą krew w żyłach groźbę. Rozłącza się i traktuje to jako głupi żart wymierzony w gazetę, w której pracuje. Ale tydzień później stalker wykonuje kolejny ruch – i staje się jasne, że to Alice znajduje się na jego celowniku


W cieniu Everestu, Magda lasota, zaczytanyksiazkoholik.pl

„W cieniu Everestu”, Magda Lassota

Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni, profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia, sławy i pieniędzy, łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko, a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię, każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami, wrażeniami, ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze.