
„SMS-y do M.” autorstwa Aldony Fischgrund
Każdy chce się schronić pod moimi skrzydłami, każdy chce ogrzać w moim blasku. Ale kto pokocha Anioła?
W ostatnim czasie w moje ręce trafia dość sporo debiutów pisarskich. Tym razem zmierzam do Was z książką Aldony Fischgrund SMS-y do M., o której wspominałam Wam w niedzielę. Jest to książka składająca się z krótkich opowiadań poruszających wszelkie kwestie naszego istnienia: alkoholizmu, molestowania, adopcji zwierząt, wiary, pedofili, depresji, miłości czy odrzucenia. Niektóre z tych opowiadań są bliskie mojemu sercu, stąd też czytając je, nie sposób się nie wzruszyć. W trakcie czytania przychodzi refleksja nad naszym życiem, każdy znajdzie w swoim bliskim otoczeniu taką Basię, Mietka, Renię, Karinkę czy Pieprzyka – pieska. Czy możemy coś zmienić? Nie zawsze. Wiele rzeczy dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów, ale możemy rozmawiać z bliskimi, obserwować. Nie wiem dlaczego, ale, chyba ze względu na krzywdę, jaką wiele osób wyrządza bezbronnym zwierzętom, rozdział czwarty o Pieprzyku podbił moje serce. Jest to rozdział z życia wzięty samej autorki, która adoptowała tego schorowanego psiaka.
Kochani, jeśli lubicie czytać krótkie, ale wnoszące coś do własnego życia historie to polecam Wam książkę.
NA FP SMS-y do M. możecie zapoznać się ze streszczeniami poszczególnych rozdziałów.
Tytuł: Sms-y do M.
Autor: Aldona Fischgrund
Data wydania: 20-10-2019
Ilość stron: 204
Oprawa: miękka
Cena: 20,00 zł
W celu zakupu książki proszę o kontakt z autorką przez fan page, e-maila aldonafischgrund@wp.pl lub messengera.
Dodaj komentarz
Czytaj także

Coś w tym jest – „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”
Książka jest swoistego rodzaju, bardzo poruszającym reportażem o polskich alkoholiczkach. Na łamach książki znajdziecie historie opowiedziane przez alkoholiczki, które są dopiero na początku swojej drogi do nie picia, ale też przez takie, które nie piją już od ponad 20 lat.

Dystopia w „Utoną we łzach swoich matek”, Johannes Anyuru
ewnego zimowego wieczoru do księgarni w Göteborgu wchodzi troje młodych zwolenników ugrupowania terrorystycznego Daesh. Strzelaniną przerywają trwające tam spotkanie z kontrowersyjnym artystą, który swoimi dziełami naraził się wyznawcom islamu. Wszystkie przybyłe na spotkanie osoby zostają wzięte, jako zakładnicy a jedna z atakujących jest odpowiedzialna