Wielki następca

„Wielki Następca” – Kim Dzong Un


Zakulisowa opowieść o karierze najbardziej tajemniczego tyrana świata. „Wielki Następca”.

Czerwona, twarda okładka książki „Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una”, autorstwa Anny Fifield przyciąga już na pierwszy rzut oka, tak więc nie przejdziemy obok niej obojętnie. Coś w sam raz dla fanów literatury faktu, biografii. Dzięki książce możemy poznać, jak Korea Północna wyglądała podczas panowania rodziny Kim’ów. Autorka wykonała kawał dobrej roboty, książka jest rzetelna, zawiera sporo informacji i ciekawostek, a przy tym bardzo łatwa w odbiorze. Kim Dzong Un jest przywódcą Korei Północnej od 2011 roku, kiedy to przejął władzę z rąk poprzedniego lidera Państwa, swojego zmarłego ojca Kim Dzong Ila. Książka zawiera życia Kim Dzong Una, jego rodziny czy też samej Korei Północnej. Kiedy mowa jest o władzy, relacje rodzinne nie mają za dużo do powiedzenia, liczą się własne, założone cele. Kim Dzong-Un jest charyzmatycznym politykiem, czy może dyktatorem, który w każdej chwili może nacisnąć przycisk bomby atomowej? Kim są elity północnokoreańskie, w tym tzw. grupa donju? Jak wygląda Pjongjang pod rządami trzeciego Kima? Jedyne czego mi w książce brakowało to ilustracji, ale jestem w stanie wybaczyć to autorce z uwagi na to, jak wartościową książkę oddała w nasze ręce.Tytuł: Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una
Tytuł oryginału: Great Successor
Autor: Anna Fifield
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 29-01-2020
Ilość stron: 416
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Harlan Coben, zaczytanyksiazkoholik.pl

Harlan Coben

Harlan Coben to amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. W jego powieściach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (takie jak morderstwa, tragiczne wypadki etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji. W książkach Cobena fabuła toczy się na obszarze stanów Nowy Jork i New Jersey.


Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów.