Blog książkowy - Opowieść o niezwykłej kobiecie, która zdobyła świat - „Jej wysokość kurtyzana”, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Opowieść o niezwykłej kobiecie, która zdobyła świat – „Jej wysokość kurtyzana”, Małgorzata Gutowska-Adamczyk


„Jej Wysokość Kurtyzana” autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk to niezwykła podróż w czasie do fascynującej i tajemniczej ery paryskiego półświatka, gdzie kobiety, świadome siebie i swojej mocy, bezlitośnie podbijały męskie serca i gromadziły fortuny. Jednak, w tym rozgardiaszu i przepychu, znajdujemy jedną postać, która wydaje się przewyższać wszystkie inne – La Païva. To opowieść o kobiecie, która nie tylko rzuciła wyzwanie mieszczańskiej moralności, ale także przeistoczyła swoje życie, uciekając z biednych moskiewskich slumsów, by stać się właścicielką trzech pałaców i kolekcjonerką biżuterii wartej miliony.

Rozumiała, że mąż nie zapewni jej życia, o jakim marzyła, jakiego czuła się godna.

Główną bohaterką tej opowieści jest La Païva, postać, której życie było pełne kontrastów i sprzeczności. Wychodząc z ubogich warunków, snuła marzenia o bogactwie, sławie i szacunku społecznym. Jej historia to nie tylko fascynujący portret kobiety, która zdobyła majątek i wpływy, ale także opowieść o niezłomnej woli i determinacji, które pozwoliły jej osiągnąć niesamowity sukces. La Païva to postać pełna tajemnic, skrywająca swój wiek i pochodzenie, stawiająca na fasadę pewności siebie i zdecydowania. To sprawia, że jest postacią wielowymiarową i niezwykle interesującą.

Ciekawiła ją giełda, polityka, literatura, każdy temat mógł przynieść niespodziewane profity. Widziała błysk w oku mężczyzn, kiedy mogli jej opowiedzieć o swojej pracy i sukcesach. Prawdopodobnie w domu nie mieli słuchaczy ciekawych tego, co robili.

Książka nie tylko opowiada historię La Païvy, ale także ukazuje ówczesne społeczeństwo, obyczaje i wartości. Czytelnik przenosi się w czasy, gdy przepych i splendor towarzyszyły życiu wyższych sfer Paryża, a kobieta mogła osiągnąć wspaniały sukces, mimo że była wypełniona sprzecznościami i niepewnościami.

Była ambitna i za wszelką cenę dążyła do uzyskania niezależności. Nie mogła dopuścić, aby ktokolwiek nią zawładnął.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze z pasją i wnikliwością, wplatając w swoją opowieść emocje, tajemnicę i fascynację. Historia La Païvy to inspirująca opowieść o sile ludzkiego ducha, o przemianie, odrodzeniu i dążeniu do lepszego jutra. To również historia kobiety, która zdołała przekształcić swoje życie i osiągnąć cele, które wydawały się niemożliwe.

Ile jeszcze rządów musi upaść, abyście rozumieli, że kobiety mają prawo być wam równe?!

„Jej Wysokość Kurtyzana” to lektura, która wciąga od pierwszej strony i pozostaje w pamięci czytelnika na długo po jej przeczytaniu. To książka dla miłośników biografii i postaci historycznych, którzy chcieliby poznać niezwykłe życie La Païvy, kobiety, która stała się legendą swojego czasu i zdobyła nie tylko majątek i wpływy, ale także serca wielu mężczyzn. Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają inspiracji i fascynujących postaci w historii.

Tytuł: Jej wysokość kurtyzana
Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Gatunek: literatura obyczajowa, literatura historyczna, literatura piękna
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 10-10-2023
Ilość stron: 594
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 47,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dziewczyny są tu takie miłe, Laurie Elizabeth Flynn, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laurie Elizabeth Flynn ze swoim thrillerem psychologicznym „Dziewczyny są tu takie miłe”

Narratorką powieści jest Ambrosia Wellington. Obecnie prowadzi ustatkowane życie u boku kochającego męża. Pewnego dnia otrzymuje e-maila z zaproszeniem na dziesięciolecie ukończenia studiów oraz kartkę z tekstem Musisz przyjechać. Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru.


FA-LA

To rozbudza fantazję – „FA-LA” autorstwa Pawła Famusa

„FA-LA” to 3 tom z cyklu Kronik Imperium Legendarnych Lachów. Mieliście przyjemność zapoznać się już z moim zdaniem na temat I oraz II tomu. Obecny tom przyniósł mi również sporo radości i niezapomnianych przeżyć. Autor nie zawiódł moich oczekiwań, które wraz z każdym tomem wzrastały.