Blog książkowy - Opowieść o niezwykłej kobiecie, która zdobyła świat - „Jej wysokość kurtyzana”, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Opowieść o niezwykłej kobiecie, która zdobyła świat – „Jej wysokość kurtyzana”, Małgorzata Gutowska-Adamczyk


„Jej Wysokość Kurtyzana” autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk to niezwykła podróż w czasie do fascynującej i tajemniczej ery paryskiego półświatka, gdzie kobiety, świadome siebie i swojej mocy, bezlitośnie podbijały męskie serca i gromadziły fortuny. Jednak, w tym rozgardiaszu i przepychu, znajdujemy jedną postać, która wydaje się przewyższać wszystkie inne – La Païva. To opowieść o kobiecie, która nie tylko rzuciła wyzwanie mieszczańskiej moralności, ale także przeistoczyła swoje życie, uciekając z biednych moskiewskich slumsów, by stać się właścicielką trzech pałaców i kolekcjonerką biżuterii wartej miliony.

Rozumiała, że mąż nie zapewni jej życia, o jakim marzyła, jakiego czuła się godna.

Główną bohaterką tej opowieści jest La Païva, postać, której życie było pełne kontrastów i sprzeczności. Wychodząc z ubogich warunków, snuła marzenia o bogactwie, sławie i szacunku społecznym. Jej historia to nie tylko fascynujący portret kobiety, która zdobyła majątek i wpływy, ale także opowieść o niezłomnej woli i determinacji, które pozwoliły jej osiągnąć niesamowity sukces. La Païva to postać pełna tajemnic, skrywająca swój wiek i pochodzenie, stawiająca na fasadę pewności siebie i zdecydowania. To sprawia, że jest postacią wielowymiarową i niezwykle interesującą.

Ciekawiła ją giełda, polityka, literatura, każdy temat mógł przynieść niespodziewane profity. Widziała błysk w oku mężczyzn, kiedy mogli jej opowiedzieć o swojej pracy i sukcesach. Prawdopodobnie w domu nie mieli słuchaczy ciekawych tego, co robili.

Książka nie tylko opowiada historię La Païvy, ale także ukazuje ówczesne społeczeństwo, obyczaje i wartości. Czytelnik przenosi się w czasy, gdy przepych i splendor towarzyszyły życiu wyższych sfer Paryża, a kobieta mogła osiągnąć wspaniały sukces, mimo że była wypełniona sprzecznościami i niepewnościami.

Była ambitna i za wszelką cenę dążyła do uzyskania niezależności. Nie mogła dopuścić, aby ktokolwiek nią zawładnął.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze z pasją i wnikliwością, wplatając w swoją opowieść emocje, tajemnicę i fascynację. Historia La Païvy to inspirująca opowieść o sile ludzkiego ducha, o przemianie, odrodzeniu i dążeniu do lepszego jutra. To również historia kobiety, która zdołała przekształcić swoje życie i osiągnąć cele, które wydawały się niemożliwe.

Ile jeszcze rządów musi upaść, abyście rozumieli, że kobiety mają prawo być wam równe?!

„Jej Wysokość Kurtyzana” to lektura, która wciąga od pierwszej strony i pozostaje w pamięci czytelnika na długo po jej przeczytaniu. To książka dla miłośników biografii i postaci historycznych, którzy chcieliby poznać niezwykłe życie La Païvy, kobiety, która stała się legendą swojego czasu i zdobyła nie tylko majątek i wpływy, ale także serca wielu mężczyzn. Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają inspiracji i fascynujących postaci w historii.

Tytuł: Jej wysokość kurtyzana
Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Gatunek: literatura obyczajowa, literatura historyczna, literatura piękna
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 10-10-2023
Ilość stron: 594
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 47,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Blog książkowy - Pojedynek - Elżbieta Pytlarz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Wiedeń i Warszawa pod koniec XIX wieku – „Pojedynek”

„Pojedynek” to drugi po „Mezaliansie” tom sagi z cyklu „Intrygi i namiętności”. Powieść przenosi czytelnika w czasy końca XIX wieku, do Wiednia i Warszawy. Książka skupia się na małżeństwie Henryka i Emilii Długopolskich, którzy wyruszają w podróż poślubną do Wiednia. Jednak od samego początku możemy dostrzec napięcia i niezgodę między nowożeńcami, jakby


Czy jest nas za dużo

„Czy jest nas za dużo?” – książka dająca do myślenia

Ziemia ma swoje ograniczenia i pytanie, czy jest jakaś liczba, granica, kiedy powinniśmy się zatrzymać? Wzrost liczby ludności sprawia, że coraz trudniej pogodzić nasze życie z życiem pozostałych mieszkańców planety. Naszym wzorcem są kraje Zachodu, zwłaszcza USA.