Idealna -H.C. Waren - zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Tajemnice, kłamstwa, zemsta i zdrada w książce pt. „Idealna” autorstwa H.C. Warner


Wiele kobiet robi wszystko, aby uchodzić za idealne. Upiększają się, inwestują w wygląd… Idealna kobieta to marzenie każdego mężczyzny. Przynajmniej takie podejście do życia ma Bella, bohaterka powieści „Idealna”. Mało jaki mężczyzna jest w stanie się jej oprzeć. Bella otrzymuje to, co tylko chce. Nie ma skrupułów.

W sidła Belli wpada Ben, który cały czas nie może otrząsnąć się po rozstaniu z Charlotte. Mężczyzna nawet nie śnił o takiej kobiecie. Zakochany po uszy nie zauważa, w jaki sposób ona z nim pogrywa. Nie trzeba długo czekać aż stają na ślubnym kobiercu. Dla Belli nie liczy się nikt poza Benem (przynajmniej na pierwszy rzut oka) i pokazuje to każdemu dość dobitnie, zwłaszcza kiedy zostaje jego żoną.

Nikt nie potrafi zrozumieć postępowania kobiety i tego, jak bardzo i w ogóle, dlaczego Ben odsunął się od przyjaciół i rodziny. Bella twardo stąpa po ziemi, a swój plan realizuje bez mrugnięcia okiem. Dla męża jest zagadką, nie zna jej przeszłości, z rodziny poznał tylko jej mamę, która jest równie tajemnicza, jak ona. Ben nie ma nawet świadomości, w czym bierze udział. Będzie to dla niego nauczka i trauma na całe życie.

„Idealna” to pierwsza z książek H.C. Warner, która wyszła spod pióra już jako pełnoetatowej pisarki. Bella niby jest tutaj czarnym charakterem ale współczułam jej. Poprzez własny błąd, postanawia ukarać niewinnego człowieka. Byle tylko się zemścić. Mnie jako czytelnika bardzo Bella denerwowała swoim zachowaniem, natomiast Ben jako mężczyzna mógł bardziej pokazać siebie, jako prawdziwego faceta, a nie pantoflarza. Ciekawym zabiegiem było pokazanie całej historii z punktu widzenia Bena oraz Belli. Mogłam wówczas poznać myśli i powody danego zachowania. Wejść w umysł danej postaci. Dopóki nie weszło się w umysł Belli i poznania jej powodów, dla których postanowiła niektórym zgotować piekło na ziemi, można było tylko snuć spekulacje na temat zachowania kobiety. Mimo iż takie opowiedzenie danej sytuacji z punktu widzenia dwojga osób jest ciekawe, to w tym wypadku Warner trochę mnie zawiodła, gdyż w części, w której poznajemy motywy Belli, zostały zachowane te same dialogi, które już czytaliśmy, poznając Bena. Co prawda, nie było ich dużo, ale robiły trochę takie deja vu. To ta z tych pozycji, którą jak tylko zacznie się czytać, to w trymiga ją skończycie. Wciąga i powoduje, że nie chce się jej odłożyć na bok. Cała książka skupia się wokół zemsty ze strony Belli. Im dalej w las, tym mroczniej, tym z Belli wychodziła większa chęć zemsty momentami na całym świecie. Jeśli szukacie ciekawego i wciągającego thrillera psychologicznego, przy którym miło spędzicie czas, a jednocześnie powieść wymusi na Was obrobimy myślenia, to „Idealna” jest do tego idealna.

Tytuł: Idealna
Tytuł oryginału: She
Autor: H.C. Warner
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 13-07-2022
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 41,90 zł
Tłumaczenie: Robert Waliś


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II

„Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II”, Jacek Moskwa

Jeśli Jan Paweł II jest dla Ciebie kimś ważnym, wyjątkowym to warto zaopatrzyć się w „Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II”. Jacek Moskwa przedstawia w niej 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II wypełnionymi pielgrzymkami, podróżami, spotkaniami czy wizytami głów państw.


Blog książkowy - Langer - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla osób o mocnych nerwach – „Langer”, Remigiusz Mróz

Mróz konsekwentnie eksploruje życie osobiste Langera, co umożliwia czytelnikom poznanie różnych aspektów jego charakteru i historii. Autor zapewnia szczegółowy psychologiczny portret postaci, ukazując jej chłodną bezwzględność, manipulacyjne zdolności i brak empatii. Jego chłodna bezwzględność, manipulacyjne zdolności i zdolność do myślenia poza normami społecznymi sprawiły, że byłam