Idealna -H.C. Waren - zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Tajemnice, kłamstwa, zemsta i zdrada w książce pt. „Idealna” autorstwa H.C. Warner


Wiele kobiet robi wszystko, aby uchodzić za idealne. Upiększają się, inwestują w wygląd… Idealna kobieta to marzenie każdego mężczyzny. Przynajmniej takie podejście do życia ma Bella, bohaterka powieści „Idealna”. Mało jaki mężczyzna jest w stanie się jej oprzeć. Bella otrzymuje to, co tylko chce. Nie ma skrupułów.

W sidła Belli wpada Ben, który cały czas nie może otrząsnąć się po rozstaniu z Charlotte. Mężczyzna nawet nie śnił o takiej kobiecie. Zakochany po uszy nie zauważa, w jaki sposób ona z nim pogrywa. Nie trzeba długo czekać aż stają na ślubnym kobiercu. Dla Belli nie liczy się nikt poza Benem (przynajmniej na pierwszy rzut oka) i pokazuje to każdemu dość dobitnie, zwłaszcza kiedy zostaje jego żoną.

Nikt nie potrafi zrozumieć postępowania kobiety i tego, jak bardzo i w ogóle, dlaczego Ben odsunął się od przyjaciół i rodziny. Bella twardo stąpa po ziemi, a swój plan realizuje bez mrugnięcia okiem. Dla męża jest zagadką, nie zna jej przeszłości, z rodziny poznał tylko jej mamę, która jest równie tajemnicza, jak ona. Ben nie ma nawet świadomości, w czym bierze udział. Będzie to dla niego nauczka i trauma na całe życie.

„Idealna” to pierwsza z książek H.C. Warner, która wyszła spod pióra już jako pełnoetatowej pisarki. Bella niby jest tutaj czarnym charakterem ale współczułam jej. Poprzez własny błąd, postanawia ukarać niewinnego człowieka. Byle tylko się zemścić. Mnie jako czytelnika bardzo Bella denerwowała swoim zachowaniem, natomiast Ben jako mężczyzna mógł bardziej pokazać siebie, jako prawdziwego faceta, a nie pantoflarza. Ciekawym zabiegiem było pokazanie całej historii z punktu widzenia Bena oraz Belli. Mogłam wówczas poznać myśli i powody danego zachowania. Wejść w umysł danej postaci. Dopóki nie weszło się w umysł Belli i poznania jej powodów, dla których postanowiła niektórym zgotować piekło na ziemi, można było tylko snuć spekulacje na temat zachowania kobiety. Mimo iż takie opowiedzenie danej sytuacji z punktu widzenia dwojga osób jest ciekawe, to w tym wypadku Warner trochę mnie zawiodła, gdyż w części, w której poznajemy motywy Belli, zostały zachowane te same dialogi, które już czytaliśmy, poznając Bena. Co prawda, nie było ich dużo, ale robiły trochę takie deja vu. To ta z tych pozycji, którą jak tylko zacznie się czytać, to w trymiga ją skończycie. Wciąga i powoduje, że nie chce się jej odłożyć na bok. Cała książka skupia się wokół zemsty ze strony Belli. Im dalej w las, tym mroczniej, tym z Belli wychodziła większa chęć zemsty momentami na całym świecie. Jeśli szukacie ciekawego i wciągającego thrillera psychologicznego, przy którym miło spędzicie czas, a jednocześnie powieść wymusi na Was obrobimy myślenia, to „Idealna” jest do tego idealna.

Tytuł: Idealna
Tytuł oryginału: She
Autor: H.C. Warner
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 13-07-2022
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 41,90 zł
Tłumaczenie: Robert Waliś


Dodaj komentarz


Czytaj także

Laura Lane, Ellen Haun, Kopciuszek i szklany sufit, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kopciuszek i szklany sufit”, Laura Lane, Ellen Haun

Baśnie z naszego dzieciństwa wymagają remake’u! Laura Lane i Ellen Haun go zrobiły. Dowcipna, ostra jak brzytwa interpretacja najsłynniejszych historii pokazuje Disneyowi, gdzie jego miejsce. Dawno, dawno temu żyła silna i zaradna młoda kobieta, na którą wołano Kopciuszek. Mieszkała ze złośliwą, roszczeniową i – powiedzmy to sobie głośno – przemocową macochą i dwiema rozwydrzonymi przyrodnimi siostrami


Burza kolorów - Damian Dibben - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Burza kolorów”, Damian Dibben

„Burza kolorów” to opowieść o pieniądzach, władzy, o pasji tworzenia i o tym, jak jednostki mogą zmienić świat na zawsze, na dobre lub na złe. Epicka i zagadkowa powieść – thriller i historia miłosna w jednym. Oszałamiająca opowieść o sztuce i ambicji, miłości i zdradzie, o pasji i obsesji. Szaleńczy wyścig, w którym biorą udział najsłynniejsi artyści epoki renesansu. Nowa książka autora wspaniałej powieści „Mam na imię jutro”.