Pustka, Dominika Wieszczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Premierowo – „Pustka”, Dominika Wieszczak


Dominika Wieszczak na okładce swojej powieści „Pustka” zamieściła przepiękny obraz autorstwa Iwony Szmist. Czy opowieść jest równie piękna jak okładka?

Naszą bohaterką jest Anna Baran. Stara się o pracę w innym mieście, łudząc się nadzieją, że ucieknie od rodzinnej patologii – ojca alkoholika i zastraszonej, biernej matki. W nowej pracy Anka unika nawiązywania znajomości za wszelką cenę próbując ukryć własną przeszłość. Dziewczyna jest oszczędna, skryta i nieufna.

Pewnego dnia otrzymuje upragnioną pracę, zaczyna organizować wyprowadzkę z rodzinnego domu do Rzeszowa aby rozpocząć swoją przygodę jako asystentka w dziale projektów Proffice Design.

Zgubiony portfel doprowadza do spotkania z Andrzejem. Wpadają sobie w oko. Jedna kawa, druga, przyjemnie spędzają czas. Wydaje się w trakcie wspólnie spędzonego wesela, że ich znajomość zmierza w dobrym kierunku, lecz Anka nagle zrywa kontakt. Nie chce mu jednak za dużo o osobie opowiadać, co niby ma mu powiedzieć? Że wstydzi się swojej rodziny?

Pewnej nocy, zaskoczony jej długim milczeniem, Andrzej odbiera telefon od dziewczyny i słyszy w słuchawce: „Ona nie oddycha”… Co takiego się wydarzyło? Dlaczego Anka odsunęła się od Andrzeja? Okazuje się, że nie tylko dziewczyna skrywa swoje tajemnice…

Dominika Wieszczak oddała w nasze ręce niesamowitą i bardzo wciągają historię. Gdy tylko zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać. Kocham takie powieści. Moim zdaniem pomysł umieszczenia na okładce przepięknego obrazu spisał się idealnie. Nie zdradza z jaką historią mamy do czynienia. Autorka ma lekkie pióro, dlatego też płynie się po książce. Jest to również wyciskacz łez i śmiechu. Bohaterowie muszą walczyć z przebaczeniem, żalem, tęsknotą, zaufaniem … Żałuję, że książka ma niecałe 280 stron. Z wielką przyjemnością zatraciłabym się w niej na dłużej. Godziny spędzone przy tej lekturze były świetnie wykorzystane. Odpowiadając na pytanie: Czy opowieść jest równie piękna jak okładka? Tak, zdecydowanie! Polecam Wam z całego serca.Tytuł: Pustka
Autor: Dominika Wieszczak
Data wydania: 20-11-2020
Ilość stron: 276
Okładka: miękka
Cena okładowa: 35,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nie tylko dla młodych fanów horrorów "Srebrne oczy. Five Nights at Freddy's", komiks

Komiks nie tylko dla młodych fanów horrorów „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s”

Mrożący krew w żyłach komiks „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s” wbije w fotel nawet najodważniejszego czytelnika … Komiksy rzadko u mnie goszczą, ale jak już jakiś trafi w moje ręce to taki, który rzeczywiście mnie zainteresuje pod względem treści, jak i grafiki.


Zuzanna Gajewska-Burza-zaczytanyksiazkoholik.pl

Skrywane latami tajemnice – „Burza” autorstwa Zuzanny Gajewskiej

Bohaterką powieści jest właścicielka zakładu pogrzebowego w Młynarach – Ewelina Zawadzka. Kobieta samotnie wychowuje córeczkę i stara się jej zapewnić dobre życie. Pewnego dnia Młynary nawiedza burza stulecia, która rozsiewa po okolicy martwych ludzi. Jedno z ciał zostaje znalezione koło dawnego młyna wodnego. Denatem okazuje się blogerka, która