Pustka, Dominika Wieszczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Premierowo – „Pustka”, Dominika Wieszczak


Dominika Wieszczak na okładce swojej powieści „Pustka” zamieściła przepiękny obraz autorstwa Iwony Szmist. Czy opowieść jest równie piękna jak okładka?

Naszą bohaterką jest Anna Baran. Stara się o pracę w innym mieście, łudząc się nadzieją, że ucieknie od rodzinnej patologii – ojca alkoholika i zastraszonej, biernej matki. W nowej pracy Anka unika nawiązywania znajomości za wszelką cenę próbując ukryć własną przeszłość. Dziewczyna jest oszczędna, skryta i nieufna.

Pewnego dnia otrzymuje upragnioną pracę, zaczyna organizować wyprowadzkę z rodzinnego domu do Rzeszowa aby rozpocząć swoją przygodę jako asystentka w dziale projektów Proffice Design.

Zgubiony portfel doprowadza do spotkania z Andrzejem. Wpadają sobie w oko. Jedna kawa, druga, przyjemnie spędzają czas. Wydaje się w trakcie wspólnie spędzonego wesela, że ich znajomość zmierza w dobrym kierunku, lecz Anka nagle zrywa kontakt. Nie chce mu jednak za dużo o osobie opowiadać, co niby ma mu powiedzieć? Że wstydzi się swojej rodziny?

Pewnej nocy, zaskoczony jej długim milczeniem, Andrzej odbiera telefon od dziewczyny i słyszy w słuchawce: „Ona nie oddycha”… Co takiego się wydarzyło? Dlaczego Anka odsunęła się od Andrzeja? Okazuje się, że nie tylko dziewczyna skrywa swoje tajemnice…

Dominika Wieszczak oddała w nasze ręce niesamowitą i bardzo wciągają historię. Gdy tylko zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać. Kocham takie powieści. Moim zdaniem pomysł umieszczenia na okładce przepięknego obrazu spisał się idealnie. Nie zdradza z jaką historią mamy do czynienia. Autorka ma lekkie pióro, dlatego też płynie się po książce. Jest to również wyciskacz łez i śmiechu. Bohaterowie muszą walczyć z przebaczeniem, żalem, tęsknotą, zaufaniem … Żałuję, że książka ma niecałe 280 stron. Z wielką przyjemnością zatraciłabym się w niej na dłużej. Godziny spędzone przy tej lekturze były świetnie wykorzystane. Odpowiadając na pytanie: Czy opowieść jest równie piękna jak okładka? Tak, zdecydowanie! Polecam Wam z całego serca.Tytuł: Pustka
Autor: Dominika Wieszczak
Data wydania: 20-11-2020
Ilość stron: 276
Okładka: miękka
Cena okładowa: 35,00 złDodaj komentarz


Czytaj także

Agata Bieńk, zamruczę ci, zaczytanyksiazkoholik.pl

Agata Bieńko, „Zamruczę ci”

Pod kołami samochodu Pauli ginie czarny kot, któremu niechcący odebrała ostatnie – siódme – życie. Właścicielka kota, stara cyganka, rzuca na dziewczynę klątwę. Z początku ta nic sobie z niej nie robi, jednak po roku ma za sobą trzy nieudane związki, niezliczone kłótnie, a do tego jej młodsza siostra właśnie planuje ślub! Nawet jej najlepsza przyjaciółka i współlokatorka Zosia, która „zna się na takich rzeczach”, niewiele może zdziałać. Zabawna romantyczna historia, w której nie tylko nieszczęścia chodzą parami!


"Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company", Robert Iger

„Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company”, Robert Iger

Kiedy Robert Iger został dyrektorem zarządzającym The Walt Disney Company, firma przeżywała trudny czas. Dzięki temu, że postawił na jakość, rozwój na rynkach międzynarodowych oraz nowinkach technologicznych po 14 latach Disney stał się największym koncernem medialnym na świecie.