Pustka, Dominika Wieszczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Premierowo – „Pustka”, Dominika Wieszczak


Dominika Wieszczak na okładce swojej powieści „Pustka” zamieściła przepiękny obraz autorstwa Iwony Szmist. Czy opowieść jest równie piękna jak okładka?

Naszą bohaterką jest Anna Baran. Stara się o pracę w innym mieście, łudząc się nadzieją, że ucieknie od rodzinnej patologii – ojca alkoholika i zastraszonej, biernej matki. W nowej pracy Anka unika nawiązywania znajomości za wszelką cenę próbując ukryć własną przeszłość. Dziewczyna jest oszczędna, skryta i nieufna.

Pewnego dnia otrzymuje upragnioną pracę, zaczyna organizować wyprowadzkę z rodzinnego domu do Rzeszowa aby rozpocząć swoją przygodę jako asystentka w dziale projektów Proffice Design.

Zgubiony portfel doprowadza do spotkania z Andrzejem. Wpadają sobie w oko. Jedna kawa, druga, przyjemnie spędzają czas. Wydaje się w trakcie wspólnie spędzonego wesela, że ich znajomość zmierza w dobrym kierunku, lecz Anka nagle zrywa kontakt. Nie chce mu jednak za dużo o osobie opowiadać, co niby ma mu powiedzieć? Że wstydzi się swojej rodziny?

Pewnej nocy, zaskoczony jej długim milczeniem, Andrzej odbiera telefon od dziewczyny i słyszy w słuchawce: „Ona nie oddycha”… Co takiego się wydarzyło? Dlaczego Anka odsunęła się od Andrzeja? Okazuje się, że nie tylko dziewczyna skrywa swoje tajemnice…

Dominika Wieszczak oddała w nasze ręce niesamowitą i bardzo wciągają historię. Gdy tylko zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać. Kocham takie powieści. Moim zdaniem pomysł umieszczenia na okładce przepięknego obrazu spisał się idealnie. Nie zdradza z jaką historią mamy do czynienia. Autorka ma lekkie pióro, dlatego też płynie się po książce. Jest to również wyciskacz łez i śmiechu. Bohaterowie muszą walczyć z przebaczeniem, żalem, tęsknotą, zaufaniem … Żałuję, że książka ma niecałe 280 stron. Z wielką przyjemnością zatraciłabym się w niej na dłużej. Godziny spędzone przy tej lekturze były świetnie wykorzystane. Odpowiadając na pytanie: Czy opowieść jest równie piękna jak okładka? Tak, zdecydowanie! Polecam Wam z całego serca.Tytuł: Pustka
Autor: Dominika Wieszczak
Data wydania: 20-11-2020
Ilość stron: 276
Okładka: miękka
Cena okładowa: 35,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

A niech to szlag, Monika cieluch, zaczytanyksiazkoholik.pl

W sam raz po ciężkim dniu – „A niech to szlag!” autorstwa Moniki Cieluch

„Życie bywa jak jajko z niespodzianką. Czy dasz się nią obdarować?” Naszą bohaterką jest Joanna. Dziewczyna została z dnia na dzień zwolniona z pracy. Zajmowała stanowisko menadżera restauracji w The Luxury Hotel. W swojej pracy była świetna, ale jeden incydent z gościem spowodował, że musiała pożegnać się z pracą marzeń. Joasia zostaje bez pracy,


Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów

Bardzo wartościowa – „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów”

„Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” zawiera charakterystykę 100 gatunków roślin leczniczych, informacje na temat ich właściwości, możliwości uprawy, sposobu zbioru, a także wykorzystania. Cennym uzupełnieniem są szczegółowe opisy wykonania leczniczych preparatów i sposób ich zastosowania, a także przepisy kulinarne, w tym receptury na lecznicze nalewki.”