
Komiks nie tylko dla młodych fanów horrorów „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s”
Mrożący krew w żyłach komiks „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s” wbije w fotel nawet najodważniejszego czytelnika …
Przedstawiony komiks powstał na podstawie bestsellerowej powieści o tym samym tytule – „Srebrne oczy. Five Nights at Freddy’s”. Komiksy rzadko u mnie goszczą, ale jak już jakiś trafi w moje ręce to taki, który rzeczywiście mnie zainteresuje pod względem treści, jak i grafiki.
Zacznijmy od strony graficznej komiksu. Moim zdaniem jest, krótko mówiąc ładny, nie jest to może nie wiadomo jak wygórowana i dopracowana kreska, ale w trakcie czytania i oglądania rysunki sprawiały mi radość, a oto chyba chodzi. Emocje postaci są dobrze przedstawione. Całość robi naprawdę dobre wrażenie.
Komiks moim zdaniem jest świetnym odpowiednikiem książki dla młodego grona odbiorców, jak i tego starszego również. Jeśli miałabym wybierać: książka czy komiks? To raczej skłaniałabym się ku komiksowi.
Przedstawiam Wam również kilka zdań na jego temat:
„Dziesięć lat temu w pizzerii Freddy’ego Fazbeara w miasteczku Hurricane dokonano okrutnych zabójstw. Siedemnastoletnia dziś Charlie od tamtego czasu usiłowała zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Bezskutecznie, bo to jej ojciec był właścicielem lokalu i twórcą czterech animatroników – olbrzymich pluszowych maskotek, ulubieńców dzieci. W dziesiątą rocznicę tragedii Charlie spotyka się z przyjaciółmi, pragnąc uczcić pamięć zamordowanego wtedy kolegi. Razem udają się do zamkniętej pizzerii, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś, a pozostawione w niej maskotki okazują się krwiożerczymi bestiami…„
Tytuł: Five Nights At Freddy’s. Srebrne oczy. Komiks.
Tytuł oryginału: The Silver Eyes (graphic novel)
Autor: Cawthon Scott
Cykl: Five Nights at Freddy’s
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 16-09-2020
Ilość stron: 192
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 52,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Scotland yard – „Brama zdrajców”, Edgar Wallace
Książka została napisana blisko 90 lat temu, w epoce jakże odmiennej od współczesności, i czuć to niemal na każdym kroku, zarówno w języku, jak i konstrukcji postaci. Choć połowę bohaterów stanowią zatwardziali kryminaliści, nie ma tu ani jednego słowa uznanego powszechnie za wulgarne. W swojej powieści autor przedstawił świat, którego już nie ma

472 dni spędzone w sosnowej trumnie – „Znajdź ją”, Lisa Gardner
„Nikt nie chce być potworem. Na pewno? 472 dni spędzone w taniej sosnowej trumnie. 472 dni to dość, by stworzyć nowego człowieka. Dla FBI i policji na zawsze pozostaną zagadką.” Flora Dane przez półtora roku była więziona i maltretowana przez psychopatycznego sadystę. Jej świat wywrócił się o 180 stopni.