Intrygujący psychologiczny thriller – „Sekret matki”, Shalini Boland


Intrygujący psychologiczny thriller. Nie uwolnisz się od niego, dopóki nie poznasz prawdy.

Dzisiaj kilka słów o książce, którą pochłonęłam dosłownie w 3 wieczory to „Sekret matki”, Shalini Boland. Mroczny thriller psychologiczny o utracie najbliższych, rozpadzie małżeństwa i niszczycielskiej sile mass mediów. Książka niesamowicie wciąga. W trakcie czytania dociera do nas, że tytuł książki odnosi się do całkowicie innej osoby, niż początkowo zakładamy. Główna bohaterka Tessa Markham jest kobietą, która straciła dwójkę dzieci: córeczka Lily zmarła zaraz po porodzie, a nie długo po tej tragedii straciła synka Sama. Żyje w żałobie, separacji z mężem – Scott’em. Tessa pewnego niedzielnego popołudnia zastaje w domu 5-cio letniego chłopczyka o imieniu Harry, który zwraca się do niej mamusiu. Tessa, pytając się go, jak się znalazł w jej domu, odpowiada, że przyprowadził go anioł. Tessa dzwoni po Scotta, aby wspólnie coś postanowić – wezwać policję. Tessa jest podejrzana o porwanie chłopca, z czym absolutnie się nie zgadza, bo przecież jakimś cudem sam znalazł się w jej domu, ona nie przyłożyła do tego ręki. Zaczyna jednak w to wątpić. Wkrótce sprawą zaczynają interesować się media i rozpoczyna się medialna nagonka na nią z oskarżeniami, że jest porywaczką. Wsparcie znajduje w swoim szefie Ben’ie, który jako nieliczna osoba wierzy jej. Kobieta postanawia wszcząć prywatne śledztwo, wiedząc, że ani policja, ani Scott jej nie pomogą, bo uważają ją za szaloną i winną (tylko jeszcze nie znaleźli twardego dowodu na to). Do czego śledztwo ją doprowadzi? Jaka okaże się prawda? Kim jest Harry? Czy rzeczywiście oszalała i uprowadziła chłopca? Jeśli chcesz poznać prawdę, książkę polecam z czystym sumieniem!Tytuł: Sekret matki
Tytuł oryginału: The Secret Mother
Autor: Shalini Boland
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 31-07-019
Ilość stron: 310
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 38,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pokajanie

Zbyt osobiste – „Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj”

Jak tylko ta książka trafiła w moje ręce, nie mogło być inaczej jak jej polecenie właśnie w Wielkanoc. Wielkanoc, która w tym roku przebiega zupełnie inaczej niż dotychczas. Z dala od rodziny, przyjaciół, znajomych czy uczestnictwach w Kościelnych obrzędach. Wiem, że jest to tematyka tylko dla garstki obecnych tutaj osób, ale uznałam, że warta pokazania.


Reguły gry - Colson Whitehead - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Reguły gry”, Colson Whitehead

Najnowsza powieść zdobywcy National Book Award i dwóch Pulitzerów, uhonorowanego National Medal Of Arts. Sequel bestsellera Rytm Harlemu. Jedna z najciekawszych książek lata 2023 roku. Opowieść o Nowym Jorku przeżywającym głęboki kryzys – ogarniętym chaosem i zalanym śmieciami skorumpowanym mieście, w którym trzeba mieć strategię, żeby przetrwać.