Intrygujący psychologiczny thriller – „Sekret matki”, Shalini Boland


Intrygujący psychologiczny thriller. Nie uwolnisz się od niego, dopóki nie poznasz prawdy.

Dzisiaj kilka słów o książce, którą pochłonęłam dosłownie w 3 wieczory to „Sekret matki”, Shalini Boland. Mroczny thriller psychologiczny o utracie najbliższych, rozpadzie małżeństwa i niszczycielskiej sile mass mediów. Książka niesamowicie wciąga. W trakcie czytania dociera do nas, że tytuł książki odnosi się do całkowicie innej osoby, niż początkowo zakładamy. Główna bohaterka Tessa Markham jest kobietą, która straciła dwójkę dzieci: córeczka Lily zmarła zaraz po porodzie, a nie długo po tej tragedii straciła synka Sama. Żyje w żałobie, separacji z mężem – Scott’em. Tessa pewnego niedzielnego popołudnia zastaje w domu 5-cio letniego chłopczyka o imieniu Harry, który zwraca się do niej mamusiu. Tessa, pytając się go, jak się znalazł w jej domu, odpowiada, że przyprowadził go anioł. Tessa dzwoni po Scotta, aby wspólnie coś postanowić – wezwać policję. Tessa jest podejrzana o porwanie chłopca, z czym absolutnie się nie zgadza, bo przecież jakimś cudem sam znalazł się w jej domu, ona nie przyłożyła do tego ręki. Zaczyna jednak w to wątpić. Wkrótce sprawą zaczynają interesować się media i rozpoczyna się medialna nagonka na nią z oskarżeniami, że jest porywaczką. Wsparcie znajduje w swoim szefie Ben’ie, który jako nieliczna osoba wierzy jej. Kobieta postanawia wszcząć prywatne śledztwo, wiedząc, że ani policja, ani Scott jej nie pomogą, bo uważają ją za szaloną i winną (tylko jeszcze nie znaleźli twardego dowodu na to). Do czego śledztwo ją doprowadzi? Jaka okaże się prawda? Kim jest Harry? Czy rzeczywiście oszalała i uprowadziła chłopca? Jeśli chcesz poznać prawdę, książkę polecam z czystym sumieniem!Tytuł: Sekret matki
Tytuł oryginału: The Secret Mother
Autor: Shalini Boland
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 31-07-019
Ilość stron: 310
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 38,00 złDodaj komentarz


Czytaj także

Bio Steve Mann

Steve Mann

Jest treserem psów od 30 lat. W tym czasie szkolił ponad 100 tysięcy psów, zdobywając różnorodne doświadczenie – od działalności w branżach ochroniarskiej, telewizyjnej i filmowej, przez prowadzenie wykładów z zachowania zwierząt i ich hodowli, po pracę z wieloma gwiazdami sportu i celebrytami, którzy posiadają psy.


Linwood Barclay

Linwood Barclay

Linwood Barclay rozpoczął karierę dziennikarstwa w 1977 roku w Peterborough Examiner, przeniósł się do Oakville w 1979 roku, a potem do Toronto Star w 1981 roku, gdzie był kolejno zastępcą redaktora miasta, edytorem wiadomości, redaktorem naczelnym sekcji Life. Obecnie jest felietonistą tej sekcji, w piśmie trzy razy w tygodniu.