Ślady dusz - Paula Uzarek - zaczytanyksiakzoholik.pl - blog

Rozmowy z duszami w książce pt. „Ślady dusz”, Paula Uzarek


Bohaterem powieści jest Adam, młody mężczyzna próbujący sobie poradzić po stracie ukochanej babci. Pewnego dnia na swoim samochodzie zauważa ślady kocich łap. Adama cała ta sytuacja zaczyna coraz bardziej irytować, gdyż nie był to pojedynczy wybryk kota, tylko upodobał sobie jego samochód już od miesiąca. Pomocy, zaczął szukać u Wiedźmy, ślady zniknęły, a koci przyjaciel zadomowił się na dobre przy boku mężczyzny. Wsparcie w opiece nad nowym przyjacielem daje mu Sara, weterynarz i tym samym przyjaciółka z dzieciństwa.

Porządkując rzeczy po zmarłej kilka miesięcy wcześniej babci, natrafia na tajemniczą skrzyneczkę. Wokół Adama zaczynają pojawiać się siły, o których mocy nie ma pojęcia. Spadek, który spadł na niego jak grom z jasnego nieba, okazuje się bardziej wymagający, niż kiedykolwiek by przypuszczał. Nie potrafi przyjąć do wiadomości, że otrzymał coś cennego i niebezpiecznego, coś, co może zrzucić na niego i jego najbliższych mnóstwo cierpienia. Rozmowy z duszami. Ot co przyjdziemy mu czynić. Jednak na jego drodze staje sporo osób, które chcą mu zaszkodzić, nie braknie jednak również tych dobrych.

Czy Adam będzie umiał zaakceptować to, co mu dane w genach? Jak wielu rzeczy się dowie, odkrywając prawdę o swojej rodzinie i tym samym sobie?

„Ślady dusz” to pierwszy tom serii. Powieść pochłonęła mnie całkowicie. Poznając, co rusz nowe postaci obstawiałam, kto faktycznie jest po stronie Adama, a kto będzie chciał mu zaszkodzić. Niestety w przypadku jednej z osób, miałam inne odczucia, niż faktycznie się okazało. Czy dobrze? Czas pokaże. Kocham powieści, z których magia aż bucha z jej stron. Raz mamy zwyczajny świat, raz wpadamy w magię, nie koniecznie tą dobrą. Adam jest takim bohaterem, którego trudno byłoby nie lubić. Zresztą lgną do niego zwierzęta, nie tylko koty, a jak wiadomo, zwierzęta ciągną do dobrych ludzi. Dusze, magia … fantastyka ma to do siebie, że autor ma nieograniczone możliwości w kreowaniu świata, bohaterów, klimatu opowieści. Ważne, aby przedstawił to w sposób, który czytelnik kupi i to właśnie udało się Pauli Uzarek. Autorka zadbała o każdy szczegół, aby historia pochłonęła nas na dobre. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie, co również zasługuje na duży plus. Jeśli lubicie powieści, w których są wiedźmy, szamani, duchy, magia … to po „Ślady dusz” musicie koniecznie sięgnąć.

Tytuł: Ślady dusz
Autor: Paula Uzarek
Cykl: Ślady dusz (tom 1)
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Empik Go
Data wydania: 04-2022
Ilość stron: 290
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przeznaczenie ma twoje imię, Katarzyna Grabowska, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dla fanów romansów – obowiązkowo – „Przeznaczenie ma twoje imię”, Katarzyna Grabowska

Tom II zakończył się dość burzliwie. „Historia Weroniki, jedynej spadkobierczyni fortuny Floriana Skarbierskiego, i Jusufa, syryjskiego uchodźcy. Dzieliło ich wszystko: kultura, religia, status społeczny.” Weronika Skarbierska po sześcioletniej nieobecności w Polsce przyjeżdza, aby ulżyć w żałobie


Świąteczne nieporozumienie, Katarzyna Bester, zaczytanyksiazkoholik.pl

Katarzyna Bester, „Świąteczne nieporozumienie”

W Londynie roi się od choinek i bożonarodzeniowych dekoracji. Jednak Harper nie czuje magii świąt. Skupia się na pracy, bo to zawsze wychodzi jej najlepiej. Lekceważąc świąteczny klimat, przygotowuje się do wyjazdu z kraju i obiecanego awansu. Jednak w wyniku nieporozumienia Harper ląduje w jednym mieszkaniu z wrednym i – niech to szlag – pociągającym Amerykaninem