„HEX”, Thomas Olde Heuvelt
„HEX” to przerażająca opowieść o upiornej klątwie ciążącej nad małym amerykańskim miasteczkiem i jego mieszkańcami.
Ktokolwiek się tu urodził, jest skazany, by zostać tu aż do śmierci.
Ktokolwiek się tu osiedli, już nigdy nie opuści tego miejsca.
Miasteczko Black Spring w malowniczej dolinie rzeki Hudson mogłoby być nie lada atrakcją turystyczną, gdyby nie to, że nocami nawiedza je upiorne widmo. To wiedźma Black Rock, siedemnastowieczne truchło kobiety, której oczy i usta zaszyto. Ślepa i niema wałęsa się po ulicach, wchodzi do wybranych domów. Tam staje przy dziecięcych łóżkach, pogrążona w czuwaniu aż do samego rana. Wszyscy wiedzą, że jeśli wiedźma kiedykolwiek otworzy oczy, konsekwencje będą straszliwe.
Starszyzna nałożyła na miasto swoistą kwarantannę – korzystają z najnowocześniejszych technik nadzoru, więc nic i nikt nie może wydostać się z Black Spring, a to, że jest nawiedzone, musi pozostać ściśle strzeżoną tajemnicą. Ale młodzi mają już dość przymusowego zamknięcia, sfrustrowani łamią rygorystyczne reguły i ujawniają straszliwą prawdę.
Odważny, lecz nieroztropny czyn sprawia, że do łask powracają mroczne praktyki rodem z najgłębszych mroków średniowiecza.
Ekscytujący nowy głos w gatunku horroru i mrocznego fantasy!
Źródło: Wydawnictwo Albatros
Tytuł: HEX
Tytuł oryginału: HEX
Autor: Thomas Olde Heuvelt
Gatunek: horror, fantastyka
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 07-09-2022
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także
Daje do myślenia – „Księga bezimiennej akuszerki”
Kiedy się obudziła na świecie nie było praktycznie ludzi. Zachorowała ale przezwyciężyła chorobę, przez którą straciła wszystkich bliskich. Gorączka zbijała osobę po osobie. Najmniej odporne były kobiety i dzieci. Noworodki umierały zaraz po narodzinach, niektóre kobiety z trudem przeżywały poród. Większość osób, które ocalały to mężczyźni (zaledwie dwa procent) a kobiety są na wagę złota (ocalało mniej, niż jeden procent).
Laurie Elizabeth Flynn ze swoim thrillerem psychologicznym „Dziewczyny są tu takie miłe”
Narratorką powieści jest Ambrosia Wellington. Obecnie prowadzi ustatkowane życie u boku kochającego męża. Pewnego dnia otrzymuje e-maila z zaproszeniem na dziesięciolecie ukończenia studiów oraz kartkę z tekstem Musisz przyjechać. Musimy porozmawiać o tym, co naprawdę się stało tamtego wieczoru.