Cyjan

Romans paranormalny w wykonaniu Camille Gale – „Cyjan”


Są takie uczucia, które potrzebują czasu, by dojrzeć. Romans paranormalny w wykonaniu Camille Gale – „Cyjan”.

Tak mnie zaciekawiła książka „Indygo”, że musiałam poznać dalsze losy bohaterów, tak bardzo, że nie omieszkałam ściągnąć sobie ze strony www.camillegale.com darmowego opowiadania pt. „Od ósmej do ósmej” dotyczącego dalszych losów jednego z bohaterów – Tristana. Była to cudowna niespodzianka na zakończenie lektury „Cyjanu”, że za darmo mogę otrzymać poniekąd tom III. Pisarka zaznacza jednak, aby po opowiadanie „od ósmej do ósmej” sięgać dopiero po lekturze tomu I oraz II z uwagi na spoilery.

Przypominając z tomu I, Skye jest indygo, czyli jest odporna na hipnozę wampirów. Pewnego dnia do biura nieruchomości, w którym pracowała, wpadł Daniel, chcąc, aby znalazła dla niego dom, okazało się, że jest wilkołakiem, a nowego domu szuka cała wataha. Szalenie się w sobie zakochali. Oczywiście życie nie jest tak, proste jakby się chciało, a los na ich drodze stawiał sporo problemów do rozwiązania – jakich? Odsyłam do tomu I.

Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą

Dante Alighieri

Skye z pomocą Daniela stara się odnaleźć Dantego. Mimo iż wampir sobie tego nie życzy, dziewczyna nie potrafi odpuścić poszukiwań. Pewnego dnia od Coreya otrzymuje informację, że może on przebywać w Yoyo, lokalu znajdującym się w samym centrum Rykersviller. Postanawia się tam udać. Sama. Czy zastanie tam przyjaciela? Co ją tam spotka? O tym, że była w Yoyo dopiero po fakcie informuje swojego wilkołaka. Danielowi bardzo się to je spodobało. Jest nadopiekuńczy względem swojej dziewczyny.

W mieście od pewnego czasu dochodzi do makabrycznych morderstw. Nieszczęśnicy byli rozszarpani z nadludzką siłą. Wataha po raz kolejny stara się chronić Skye, ale niestety dziewczyna cały czas wpakowuje się w tarapaty, które mogą zagrozić jej życiu. Okazuje się również, że Tristan nie jest jej obojętny i Skye ma teraz mętlik w głowie: Tristan czy Daniel? Przy czyim boku spędzi resztę życia? Z wampirem Dantem łączy ją więcej niż mogłaby sobie wyobrazić. Czym jest łącząca ich więź? Czym jest tytułowy cyjan? Kogo chroni i przed czym? Kto powiedział Sky, że ma przyjaźń, opiekę i serce Tristana? To, co sam jej rozmówca chciałby mieć.

Podsumowując, „Cyjan” nie wciągnął mnie tak jak „Indygo”, ale znacznie bardziej. Zakończenie mnie zaskoczyło, bo chciałabym, aby było inne. Niestety, jako czytelnik mogę sobie tylko wyobrażać, jaki byłoby mój najbardziej wymarzony koniec powieści. Tutaj pierwsze skrzypce gra autorka i bardzo dobrze, że tak to rozegrała, bo moje zakończenie byłoby mdłe w stosunku do tego, jaką wersję przedstawiła nam pisarka. Pióro Camille Gale jest niesamowicie przyjemne, lekkie w odbiorze i trzymające do samego końca w napięciu. Aż miło byłoby obejrzeć ekranizację tego cyklu.Tytuł: Cyjan
Autor: Camille Gale
Cykl: Indygo (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 10-07-2020
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 37,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

„Dwuświat. Księga II - Pokun", W. & W. Gregory

Czy wojna przyniesie kres chaosowi? – „Dwuświat. Księga II – Pokun”

Inco oraz Floris, dwa sąsiadujące państwa przygotowują się do wojny. Nie należy to do prostych zadań, gdyż lata pokoju odzwyczaiły kraje od zastanawiania się, co zrobić, kiedy nadejdzie wojna. Robią się zamieszki, ludzie przekraczają granice, dla rządu/polityki liczy się ogół, a nie życie jednostki. Nie wiadomo czy przyjaciel, to nadal przyjaciel. Mieszkańcy Floris oczekują


Sen o aniele

Katarzyna Mak ze swoją najnowszą pozycją – „Sen o aniele”

„Sen o aniele” to kontynuacja powieści „Dotyk anioła”. Bradley i Angel zostają rodzicami, tyle tylko, że Angel podczas porodu bliźniaków umiera. Chłopczyk otrzymał imię Marvel a dziewczyna Hope. Brad ma to szczęście, że ma wokół siebie życzliwych ludzi, którzy mu pomagają a zamieszkali w Polsce w starym domu Angel.