Cyjan

Romans paranormalny w wykonaniu Camille Gale – „Cyjan”


Są takie uczucia, które potrzebują czasu, by dojrzeć. Romans paranormalny w wykonaniu Camille Gale – „Cyjan”.

Tak mnie zaciekawiła książka „Indygo”, że musiałam poznać dalsze losy bohaterów, tak bardzo, że nie omieszkałam ściągnąć sobie ze strony www.camillegale.com darmowego opowiadania pt. „Od ósmej do ósmej” dotyczącego dalszych losów jednego z bohaterów – Tristana. Była to cudowna niespodzianka na zakończenie lektury „Cyjanu”, że za darmo mogę otrzymać poniekąd tom III. Pisarka zaznacza jednak, aby po opowiadanie „od ósmej do ósmej” sięgać dopiero po lekturze tomu I oraz II z uwagi na spoilery.

Przypominając z tomu I, Skye jest indygo, czyli jest odporna na hipnozę wampirów. Pewnego dnia do biura nieruchomości, w którym pracowała, wpadł Daniel, chcąc, aby znalazła dla niego dom, okazało się, że jest wilkołakiem, a nowego domu szuka cała wataha. Szalenie się w sobie zakochali. Oczywiście życie nie jest tak, proste jakby się chciało, a los na ich drodze stawiał sporo problemów do rozwiązania – jakich? Odsyłam do tomu I.

Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą

Dante Alighieri

Skye z pomocą Daniela stara się odnaleźć Dantego. Mimo iż wampir sobie tego nie życzy, dziewczyna nie potrafi odpuścić poszukiwań. Pewnego dnia od Coreya otrzymuje informację, że może on przebywać w Yoyo, lokalu znajdującym się w samym centrum Rykersviller. Postanawia się tam udać. Sama. Czy zastanie tam przyjaciela? Co ją tam spotka? O tym, że była w Yoyo dopiero po fakcie informuje swojego wilkołaka. Danielowi bardzo się to je spodobało. Jest nadopiekuńczy względem swojej dziewczyny.

W mieście od pewnego czasu dochodzi do makabrycznych morderstw. Nieszczęśnicy byli rozszarpani z nadludzką siłą. Wataha po raz kolejny stara się chronić Skye, ale niestety dziewczyna cały czas wpakowuje się w tarapaty, które mogą zagrozić jej życiu. Okazuje się również, że Tristan nie jest jej obojętny i Skye ma teraz mętlik w głowie: Tristan czy Daniel? Przy czyim boku spędzi resztę życia? Z wampirem Dantem łączy ją więcej niż mogłaby sobie wyobrazić. Czym jest łącząca ich więź? Czym jest tytułowy cyjan? Kogo chroni i przed czym? Kto powiedział Sky, że ma przyjaźń, opiekę i serce Tristana? To, co sam jej rozmówca chciałby mieć.

Podsumowując, „Cyjan” nie wciągnął mnie tak jak „Indygo”, ale znacznie bardziej. Zakończenie mnie zaskoczyło, bo chciałabym, aby było inne. Niestety, jako czytelnik mogę sobie tylko wyobrażać, jaki byłoby mój najbardziej wymarzony koniec powieści. Tutaj pierwsze skrzypce gra autorka i bardzo dobrze, że tak to rozegrała, bo moje zakończenie byłoby mdłe w stosunku do tego, jaką wersję przedstawiła nam pisarka. Pióro Camille Gale jest niesamowicie przyjemne, lekkie w odbiorze i trzymające do samego końca w napięciu. Aż miło byłoby obejrzeć ekranizację tego cyklu.Tytuł: Cyjan
Autor: Camille Gale
Cykl: Indygo (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 10-07-2020
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 37,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Cyberpunk w wykonaniu Pomarańczowej Czapki – „Kopuła”

Książka z gatunku fantastyki, która od jakiegoś czasu wciąga mnie coraz bardziej. Tutaj mamy do czynienia dokładnie z fantastyką naukową – cyberpunkiem. Powieść skupiająca się na negatywnych konsekwencjach funkcjonowania ludzi w otoczeniu zaawansowanej technologii komputerowej i informacyjnej.


Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia, Aneta Zych, zaczytanyksiazkoholik.pl

Aneta Zych, „Błękitny wiatr. Tom 2 – Synowie ognia”

Książka porusza tematy
panującego na Ziemi chorego egoizmu, okrucieństwa, skradzionego dzieciństwa i rozwoju
patologicznego społeczeństwa. To fantastyka, która zmusi Cię do głębszej refleksji, przekazując
najważniejsze prawdy w magiczny, lecz przystępny sposób.