Horyzont

Daleko za horyzont – „Horyzont” autorstwa Jakuba Małeckiego


Czasami prawda rozciąga się daleko za horyzont. O próbach znalezienia prawdziwej wersji siebie.

Dzisiaj swoją premierę ma książka „Horyzont”, której autorem jest Jakub Małecki, z którego twórczością nie miałam do tej pory do czynienia. Z początku myślałam, że to będzie takie pitu pitu, ale jak tylko zaczęłam czytać, to w niespełna weekend pochłonęłam całą, od deski do deski. Bohaterami są Maniek – Mariusz Małecki oraz jego sąsiadka Zuza Krawczyk. Maniek jest byłym saperem, który stacjonował w Afganistanie. Po zakończeniu pracy w wojsku wraca do Warszawy i stara się wieść normalne życie, co nie jest jednak takie proste, gdyż zmaga się z zespołem stresu pourazowego, który jest formą reakcji na przeżytą na misji traumę. Nie może odnaleźć się w rzeczywistości. Zuza, odwiedzając swoją schorowaną babcię, dowiaduje się o pewnym mężczyźnie, którego łączyło coś z jej nieżyjącą już mamą. Każdy, kto coś wie, milczy na ten temat, a Zuza zaczyna swoje dochodzenie w tej sprawie. Czy jest gotowa na to, do czego uda jej się dotrzeć? Co z jej rodzinną tajemnicą ma wspólnego Mariusz Małecki? Maniek pewnego razu otrzymuje od wydawnictwa propozycję napisania książki ze swojego pobytu w Afganistanie. Jak wpłynie na niego to, że będzie musiał na nowo przeżyć wspomnienia, od których stara się uciec? Czy uda mu się wrócić do normalności? Książkę lekko się czyta i bardzo przyjemnie. Można się z niej dowiedzieć, z jakimi problemami borykają się żołnierze, którzy pełnili służbę poza granicami kraju. Wrogie terytorium, mało kto z miejscowych nastawiony do nich przyjaźnie. Jakie kroki potrafią podjąć, aby tylko nie cierpieć po powrocie do kraju. Z czystym sercem polecam.Tytuł: Horyzont
Autor: Jakub Małecki
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 18-09-2019
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Słup ognia - Ken Follett - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Słup ognia”, Ken Follett

„Słup ognia” to pasjonująca powieść, w której Ken Follett łączy swoje dwa ulubione tematy – historię i działalność tajnych służb. 38 milionów czytelników nie może się mylić! A tylu sięgnęło po „Filary Ziemi” oraz „Świat bez końca” i zakochało się w historii osób zaangażowanych w budowę katedry i mostu w Kingsbridge. Nowa powieść Folletta to niezwykle wciągająca historia, w której pobrzmiewają echa dwóch wcześniejszych tomów.


Mała, Madame Tussaud, Edward Carey, zaczytanyksiazkoholik.pl

Hart ducha w książce pt. „Mała. Światu znana jako Madame Tussaud”, Edward Carey

Edward Carey daje nam „olśniewającą, pełną cierpkiej ironii i oryginalną powieść o ambitnej sierocie, która w dziwnych, niespokojnych czasach przeistacza się w legendarną Madame Tussaud”.