Za głosem serca - Paweł Jaszczuk - ZACZYTANYKSIAZKOHOLIK.PL

Refleksja nad sensem życia – „Za głosem serca”, Paweł Jaszczuk


„Za głosem serca” autorstwa Pawła Jaszczuka to nastrojowa powieść drogi, która wzbudza różnorodne emocje, skłania do refleksji nad sensem życia oraz tematami takimi jak krzywda, winy czy odkupienie. To niezwykła podróż, która wplątuje głównego bohatera, Gabriela, w skomplikowane wydarzenia i stawia go w obliczu własnej przeszłości.

Głównym bohaterem jest Gabriel, samotnik, który mieszka w przyczepie kempingowej. Jego życie zmienia się, gdy do drzwi puka tajemniczy chłopiec, do którego dziadek mówi Mały. Wkrótce po tej wizycie, mężczyznę odwiedza przyjaciel z czasów szkolnych, ważny urzędnik państwowy. Mężczyzna po spotkaniu z Gabrielem podstępem zostawia mu kopertę z dużą sumą pieniędzy, dzięki której to, mężczyzna rozpoczyna fascynującą podróż.

Razem z chłopcem i wiernym psem, Gabriel wyrusza w podróż życia. Wyprawa nad morze jest pełna niebezpieczeństw i zaskakujących zdarzeń, ale przede wszystkim staje się lekcją dojrzałości dla obu bohaterów, a także szansą na zrozumienie i odkupienie. Autor przedstawia ich rozwój i przemianę, wplatając w historię tajemnicę z przeszłości chłopca oraz wyzwanie, przed którym stoi samotny mężczyzna.

Książka porusza temat krzywdy wyrządzonej w dzieciństwie i a przed czytelnikiem stawiane jest pytanie, czy jest możliwe jej naprawienie. Gabriel stara się zapomnieć o swojej przeszłości, ale podróż ta przynosi mu szansę na zrozumienie, przebaczenie i odkupienie.

Pomyślałem, że jego życie trzeba zmienić, że właśnie ja powinienem to zrobić i przekazać mu tę informację tak, by nie urazić jego chłopięcej dumy.

Paweł Jaszczuk potrafi wciągnąć czytelnika w tę historię dzięki swojemu barwnemu i obrazowemu stylowi pisania. Umiejętnie prowadzi narrację, odkrywając stopniowo tożsamość chłopca i ukazując tajemnice bohaterów, którzy nieprzypadkowo znaleźli się w życiu Gabriela. Autor ciekawie skonstruował postacie i ich emocjonalne opowieści. Opisy przyrody, miejsc i wydarzeń są tak realistyczne, że czułam, jakbym sama brała udział w podróży. Warto również wspomnieć o edycji książki, która posiada dużą, wygodną czcionkę, co ułatwia czytanie i dodatkowo wpływa na komfort czytelnika.

„Za głosem serca” to nie tylko powieść drogi, ale także opowieść o odnajdywaniu samego siebie, o wartości przyjaźni i empatii. Książka skłania do refleksji nad istotą życia i daje nadzieję na naprawę przeszłości. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto szuka zarówno emocjonującej przygody, jak i głębszych przemyśleń. To lektura, która z pewnością zostanie ze mną na dłużej, a postaci Gabriel i chłopca pozostaną w moim sercu. Po przeczytaniu tej powieści czuję się wypełniona zarówno przygodą, jak i głębokimi przemyśleniami. Polecam.

Tytuł: Za głosem serca
Autor: Paweł Jaszczuk
Gatunek: literatura piękna, literatura obyczajowa
Seria Większe litery
Wydawnictwo Szara Godzina
Data wydania: 22-06-2023
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Agnieszka Miklis, Pstrągi, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pstrągi”, Agnieszka Miklis

Młode małżeństwo zatrudnia opiekunkę do dziecka: atrakcyjną, choć nieco ekscentryczną Karolinę. Wkrótce potem matka dziecka umiera. Sekcja zwłok ujawnia, że została zamordowana, a poszlaki wskazują na nianię. Do akcji wkracza Roswita Rein, znana ze „Wściekłej skóry” detektywka amatorka, która zdążyła zaprzyjaźnić się z dziewczyną i nie wierzy w jej winę.


A jeszcze wczoraj było jutro-Arkadiusz Borowik-zaczytanyksiazkoholik.pl

Wartość życia w „A jeszcze wczoraj było jutro”, Arkadiusz Borowik

Andrzej to pięćdziesięcioletni szanowany nauczyciel, kochający ojciec i mąż. Pewnego dnia jak grom z jasnego nieba spada na niego diagnoza śmiertelnej choroby i pozostało mu zaledwie kilka miesięcy życia. Andrzej postanawia rozliczyć się ze swoim życiem. Rachunek zysków i strat jak w rachunkowości doprowadza go do zaskakujących wniosków.