Odkryj swoje wewnętrzne dziecko

Nie przejdziesz obok tego obojętnie – „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”


Kolejna kłótnia, której powodu nie pamiętasz? Coś cię jednak rozzłościło. Brak zrozumienia z drugiej strony? Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów w tej książce – „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”.

Nadszedł czas na ostatnią w tym roku recenzję „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów, autorstwa Stefanie Stahl. Kto nie ma oparcia w samym sobie, nie znajdzie go też w świecie zewnętrznym. Książka ma nam pomóc w poznaniu wewnętrznego dziecka i zaprzyjaźnieniu się z nim. Ma pokazać nam, jak odrzucić stare wzorce, które sprawiają, że się złościmy lub czujemy nieszczęśliwi, oraz zastąpić je nowymi sposobami myślenia i zachowania, bo dzięki nim nasze życie i relacje staną się szczęśliwsze.

Oprócz cech dziedzicznych, które od dzieciństwa silnie określają nasz charakter i wpływają na poczucie własnej wartości, istnieje też część osobowości, którą psychologia określa mianem wewnętrznego dziecka. Czyli sumą doświadczeń, które odcisnęły na nas swoje piętno w dzieciństwie – tych pozytywnych, jak i negatywnych. Negatywne doświadczenia wpływają na problemy w życiu dorosłym. W jaki sposób i jak sobie z tym radzić? Czym jest Ja-dorosły? Co ta psychiczna struktura obejmuje? W książce poznamy co to takiego Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Które z nich odpowiada za nasze negatywne przekonania, a które za odczuwaną radość. W pierwszych dwóch latach życia uczymy się, czy jesteśmy mile widziani i akceptowani. Samoświadomość jest nie tylko najlepszą drogą do uwolnienia się od swoich problemów, ale także sposobem na stanie się po prostu lepszym człowiekiem. Jakie mamy podstawowe potrzeby psychiczne i co one określają? Jak należy wychodzić z negatywnych emocji? Czy rozproszenie uwagi jest najskuteczniejszą metodą? Mężczyźni rodzą się z genetyczną skłonnością do patrzenia na świat rzeczowo, o tyle kobiety z większą łatwością potrafią wczuwać się w emocje innych. Jakie są nasze strategie obronne? W jaki sposób można się odprężyć, tak naprawdę odprężyć? Poprzez zaprzestanie walki ze swoimi domniemanymi słabościami i zaakceptowanie faktu, że jesteśmy po prostu człowiekiem takim jak inni. Czy postawa naszego ciała rzeczywiście wpływa na nasz nastrój? Czy prawdą jest to, że nie możemy być ulubieńcem wszystkich? Dlaczego? To, co chyba większości nas dotyka, to to, że nie zawsze potrafimy powiedzieć NIE. Jak się tego nauczyć? Autorka nam w tym pomoże. Nie można myśleć, że na coś jesteśmy za starzy, po prostu róbmy to, co sprawia nam radość, przyjemność.

Na koniec chciałam dodać, iż powinniśmy zaakceptować to, że popełniamy błędy, mamy słabości i nie jesteśmy bez skazy. Nie dopuszczajmy do tego, że możemy w życiu uczestniczyć tylko wtedy, kiedy jesteśmy odporni czy mądrzy. W ten sposób ominie nas wiele okazji i związków.Tytuł: Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów.
Tytuł oryginału: Das Kind in dir muss Heimat finden. Der Schl ü ssel zur L ö sung (fast) aller Probleme.
Autor: Stefanie Stahl
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18-09-2019
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Do ostatniej kropli krwi, Graham Masterton, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Do ostatniej kropli krwi”, Graham Masterton

Na wiejskiej drodze w pobliżu Cork zostaje znaleziony spalony jaguar… ze szczątkami mężczyzny za kierownicą. To Garrett Quinn, sędzia, jeden z ostatnich sprawiedliwych. I były kochanek nadkomisarz Katie Maguire. Właśnie tego dnia miał ogłosić wyrok w sprawie gangstera podejrzanego o wielokrotne zabójstwo. Katie znów będzie miała przeciwko sobie niemal cały miejscowy świat przestępczy. A tymczasem w mieście rozpętało się istne pandemonium: ktoś spycha do rzeki kobietę z dzieckiem


Seks, zombie i krew, Małgorzata Wiśniewska-Cichowska zaczytanyksiazkoholik.pl

„Seks, zombie i krew”, autorstwa Małgorzaty Wiśniewskiej-Cichowskiej

Gdy zaraza opanowała świat, a hordy zombie czyhają na każdym rogu, nie sposób nie drżeć z obawy o swoje życie. Chyba że… znajdziesz się w ekipie Taylor McPherson. Jest jak maszyna do zabijania, nie ma takiego, który dorósłby jej do pięt. Buntownicza, nieprzejednana, odważna i zwykle napalona na swoją dziewczynę. R