Przemysław Żarski, Blizna, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Blizna” lepsza niż „Ślad”? Przemysław Żarski


Był „Ślad” więc teraz czas na „Bliznę”. Czy Przemysław Żarski utrzymał poziom pierwszego tomu?

Kolega po fachu Roberta Krefta, Błażej Uryga ma nie lada problem. W jego stodole zostaje znaleziona zamordowana dziewczyna, druga, ledwo żywa jest … w jego rozbitym samochodzie, w którym również przebywa nieprzytomny Błażej.

Tym razem zagadką jest przesyłka, w której zamieszczono fragment ludzkiej skóry z bliznami przypominającymi ślady po przypaleniach. Takie same ślady nosiły znalezione kobiety.

Robert Kreft w dalszym ciągu zmaga się z traumą po samobójstwie matki. Mimo iż był dzieckiem, kiedy do tego doszło, cały czas cierpli z tego powodu i trudno mu ułożyć sobie życie. Obecnie ciągną się za nim również wydarzenia z okresu nastoletniego. Co się wówczas wydarzyło? Jaki to ma związek z przesyłką z fragmentem ludzkiej skóry?

Komisarz Robert Kreft w wirze zbrodni. Żarski napisał intensywny i nieodkładalny kryminał! – Robert Małecki

Tom drugi podobał mi się bardziej niż pierwszy. Mamy tutaj sporo wątków obyczajowych jak, m.in. pokazanie życia prywatnego pani komisarz Olgi Krynickiej. Bardzo nie polubiłam jej męża, ale kto by polubił damskiego boksera. Czytając, zastanawiałam się, dlaczego ona na to mu pozwala, jak można dawać się poniżać jakiemukolwiek człowiekowi. Mając już zaszyte w głowie nazwiska bohaterów nie gubiłam tym razem wątków, jak mi się to zdarzało przy tomie pierwszym. Po tym tomie się płynie, przekłada się karta za kartką, aż w końcu się zauważa, że jest koniec i robi się jakoś tak … pusto.




Tytuł: Blizna
Autor: Przemysław Żarski
Cykl: Robert Kreft (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 02-09-2020
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kopciuszek i szklany sufit, Laura Lane, Ellen Haun, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dawno, dawno temu … – „Kopciuszek i szklany sufit”, Laura Lane, Ellen Haun

Większość z nas zna takie bajki jak „Mała syrenka”, „Śpiąca Królewna”, „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Mulan” czy „Piękna i bestia”. Autorki w książce „Kopciuszek i szklany sufit” zamieściły dwanaście całkiem nowych wersji tych bajek. Parodie. Zyskały one przez to wymiar feministyczny. Czy dobrze? To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.


Na tropie mikrobiomu

Lektura obowiązkowa – „Na tropie mikrobiomu. Ogromny wpływ tycich mikrobów”

Interesująca książka, opisująca mikroorganizmy zamieszkujące niemal każdy zakątek naszego ciała i ich wpływ na stan naszego zdrowia oraz samopoczucia – a dokładnie rzecz ujmując wpływ ich genów, stanowiących mikrobiom człowieka. Czytając tę krótką, aczkolwiek niezwykle wciągającą historię zabierani jesteśmy do zupełnie