Złodziej pocałunków - L.J. Shen - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Złodziej pocałunków”, L.J. Shen


„Złodziej pocałunków” to romantyczna powieść, która opowiada historię Francesci Rossi, córki szefa chicagowskiej mafii, która zostaje wydana za mąż za Wolfe’a Keatona, amerykańskiego senatora i przyszłego prezydenta USA, w celu zacieśnienia więzi między ich rodzinami i zabezpieczenia interesów biznesowych. A tak naprawdę zostaje porwana, gdyż senator ma haki na jej ojca.

Francesca i Wolfe od samego początku odczuwają silne pożądanie do siebie, co prowadzi do skomplikowanej relacji między nimi. Dziewczyna mimo pożądania do narzeczonego, nie potrafi zapomnieć o chłopaku, o którym zawsze myślała jako o swoim przyszłym mężu. Francesca była trzymana pod kloszem, miała niby dużo przestrzeni, ale i tak czuła się, jak w niewoli.

L.J. Shen stworzyła ciekawych bohaterów, których motywacje i uczucia są bardzo dobrze przedstawione. Francesca jest silną kobietą, która stara się przetrwać w świecie mafii i polityki, a Wolfe to mężczyzna, który musi wybrać między swoimi ambicjami politycznymi a miłością.

Autorka bardzo dobrze przedstawiła skomplikowane relacje między Francescą i Wolfe’em oraz ich walkę z przeciwnościami losu, które wpłynęły na ich związek. Warto zaznaczyć, że „Złodziej pocałunków” to nie tylko romantyczna powieść, ale również historia o sile i niezależności kobiet. Jednym z mocnych punktów książki jest również ukazanie różnych kultur i ich wpływu na życie bohaterów. Autorka porusza wiele tematów społecznych, takich jak rasizm czy nietolerancja, co dodaje głębi i emocjonalnego ładunku opowieści.

„Złodziej pocałunków” to książka, która zaskoczyła mnie swoją oryginalnością, może dlatego, że praktycznie w ogólne nie czytam książek związanych z mafią. Jest to historia miłosna pełna napięcia, emocji i pożądania, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Książkę polecam przede wszystkim miłośnikom romantycznych powieści, którzy szukają czegoś więcej niż tylko prostej opowieści o miłości. „Złodziej pocałunków” to połączenie piękna języka, emocjonalnego ładunku i zaskakującej fabuły, nie sposób oderwać się od lektury.

Tytuł: Złodziej pocałunków
Tytuł oryginału: The Kiss Thief
Autor: L.J. Shen
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Edipresse
Data wydania: 2021
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku

„Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku”, Stefanie Stahl

Nowa książka autorki bestsellerowych książek psychologicznych, które przeczytało już 1,5 miliona ludzi. Ile to już razy powtarzałeś, że chciałbyś być bardziej pewny siebie? To życzenie samo się nie spełni. Bo nic się nie zmieni bez twojego udziału!


Katarzyna Mak, Garść miłości, okruchy szczęścia, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Garść miłości” autorstwa Katarzyny Mak – Lubię to!

On i ona, Filip i Helena. Ona czuje się skrzywdzona przez męża, który ją zdradził, on nie wierzy w prawdziwą miłość i zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Los jednak lubi płatać figle i w Międzyzdrojach przecina drogi tych dwojga. Historia wydaje się na pozór prosta, ale czytając, natrafiamy na sporo dodatkowych – że tak ujmę – atrakcji, które zmieniają diametralnie książkę, z sielankowej na taką, gdzie akcja goni akcję.