Złodziej pocałunków - L.J. Shen - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie – „Złodziej pocałunków”, L.J. Shen


„Złodziej pocałunków” to romantyczna powieść, która opowiada historię Francesci Rossi, córki szefa chicagowskiej mafii, która zostaje wydana za mąż za Wolfe’a Keatona, amerykańskiego senatora i przyszłego prezydenta USA, w celu zacieśnienia więzi między ich rodzinami i zabezpieczenia interesów biznesowych. A tak naprawdę zostaje porwana, gdyż senator ma haki na jej ojca.

Francesca i Wolfe od samego początku odczuwają silne pożądanie do siebie, co prowadzi do skomplikowanej relacji między nimi. Dziewczyna mimo pożądania do narzeczonego, nie potrafi zapomnieć o chłopaku, o którym zawsze myślała jako o swoim przyszłym mężu. Francesca była trzymana pod kloszem, miała niby dużo przestrzeni, ale i tak czuła się, jak w niewoli.

L.J. Shen stworzyła ciekawych bohaterów, których motywacje i uczucia są bardzo dobrze przedstawione. Francesca jest silną kobietą, która stara się przetrwać w świecie mafii i polityki, a Wolfe to mężczyzna, który musi wybrać między swoimi ambicjami politycznymi a miłością.

Autorka bardzo dobrze przedstawiła skomplikowane relacje między Francescą i Wolfe’em oraz ich walkę z przeciwnościami losu, które wpłynęły na ich związek. Warto zaznaczyć, że „Złodziej pocałunków” to nie tylko romantyczna powieść, ale również historia o sile i niezależności kobiet. Jednym z mocnych punktów książki jest również ukazanie różnych kultur i ich wpływu na życie bohaterów. Autorka porusza wiele tematów społecznych, takich jak rasizm czy nietolerancja, co dodaje głębi i emocjonalnego ładunku opowieści.

„Złodziej pocałunków” to książka, która zaskoczyła mnie swoją oryginalnością, może dlatego, że praktycznie w ogólne nie czytam książek związanych z mafią. Jest to historia miłosna pełna napięcia, emocji i pożądania, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Książkę polecam przede wszystkim miłośnikom romantycznych powieści, którzy szukają czegoś więcej niż tylko prostej opowieści o miłości. „Złodziej pocałunków” to połączenie piękna języka, emocjonalnego ładunku i zaskakującej fabuły, nie sposób oderwać się od lektury.

Tytuł: Złodziej pocałunków
Tytuł oryginału: The Kiss Thief
Autor: L.J. Shen
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Edipresse
Data wydania: 2021
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

To nie moja wina, Sebastian Sadlej, zaczytanyksiazkoholik.pl

Sebastian Sadlej, „To nie moja wina”

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat. Podróż śladami tajemnic ojca, dosłownie wpisanymi w górski pejzaż, i zderzenie z surowymi warunkami życia lokalnej społeczności oraz opowieściami, na których stoją


pawlikowska-zaczytanyksiazkoholik.pl

Beata Pawlikowska: Dziś niewiele rzeczy mnie stresuje, bo rozumiem mechanizm stresu. Umiem zarządzać moimi myślami i emocjami

Zdaniem pisarki stres jest przydatnym mechanizmem mobilizującym, który w razie nagłej potrzeby dodaje siły do walki z trudnościami.