"Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company", Robert Iger

„Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company”, Robert Iger


Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company.

W momencie, kiedy w 2005 roku Robert Iger został dyrektorem zarządzającym The Walt Disney Company, firma przeżywała trudny czas. Dzięki jego decyzjom i tym, że postawił na jakość, rozwój na rynkach międzynarodowych oraz nowinkach technologicznych po 14 latach Disney stał się największym koncernem medialnym na świecie.

Jednym z jego celów było otwarcie szanghajskiego Disneylandu, a następnie wycofanie się z przedsiębiorstwa. Budowa tego parku kosztowała ok. sześciu miliardów dolarów, park zajmuje powierzchnię 963 akrów / ok. 390 hektarów. Zakończenie budowy parku zajęło ponad 18 lat.

Gdyby ktoś mnie zapytał, kto stoi i stał na czele Disneya, nie potrafiłabym odpowiedzieć. Po lekturze nie tylko posiadam wiedzę na temat osoby, która zrobiła z firmy potentata, ale również mnóstwo nowinek dotyczących funkcjonowania koncernu od strony technicznej. Mało jest ludzi, którzy są tak skromni, jak Iger pomimo tego, co udało się mu osiągnąć. Zazwyczaj każdy chce się pławić w sukcesie i chwalić tym na prawo i lewo, ale nie Iger. Zakup wytwórni Pixar, Marvel czy Gwiezdnych Wojen – z czym to się wiązało? Jakie trudności czekały zespół po przejęciu firm? Jak zarządzać firmą, aby wynieść ją na wyżyny?

Chyba każdy z nas zna bajki Disneya, warto więc też poznać firmę od podszewki. Iger oddał w nasze ręce poradnik zawierający sporo cennych informacji związanych z zarządzaniem firmy, ale również historię przedsiębiorstwa, na którego bajkach się wychowywałam. Może dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki? Polecam ją każdemu, a nie zawiedziecie się. W sumie tak sobie myślę, że w książce poprawiłabym jedną rzecz, a mianowicie dodałabym większą ilość fotografii 🙂Tytuł: Przejażdżka życia. Czego nauczyłem się jako CEO The Walt Disney Company
Tytuł oryginału: The Ride of the Lifetime
Autor: Robert Iger
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 10-06-2020
Ilość stron: 360
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ballada o dwóch miastach-Agata Kołakowska-zaczytanyksiazkoholik

Polityka z wątkiem kryminalnym – „Ballada o dwóch miastach”, Agata Kołakowska

„Melancholia przeplata się w niej z żartem i ironią, polityka z wątkiem kryminalnym, marzenia z miłością i obawą. Czy bohaterom tej historii urosną skrzydła?” Czy „Ballada o dwóch miastach” zawiera w sobie coś z … ballady?


Paleta uczuć

Debiutancka powieść Renaty Czaban-Kryczki – „Paleta uczuć”

Autorka zasypuje nas w niej miłością, przyjaźnią, namiętnością, oddaniem, cudownymi więziami rodzinnymi … wszystkim, co najlepsze, ale pojawia się również żal, nienawiść, rozczarowanie. Mamy tutaj do czynienia z całym wachlarzem uczuć, jakie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Od śmiechu po łzy.