Angela Santini-Odwet-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Finałowa część trylogii – „Odwet”, Angela Santini


Nic tutaj nie jest pewne. Poza tym, że nadszedł czas na ODWET.

„Odwet” to trzeci, finałowy tom serii z Andreą Cherry. Po wielu przeciwnościach losu dziewczyna musi zmierzyć się z najtrudniejszym. Prawdą, o którą tak bardzo wraz z Nicholasem walczyli. Żadna sytuacja do tej pory nie wywoływała u niej takich emocji, z jakimi przyszło jej się teraz zmagać. Czy trzymać się jakichś zasad, czy trzymać się miłości? Czy Andrea da wiarę zapewnieniom Nicholasa Blake’a? Czy uda im się uratować rodzinę?

Nie można posiadać drugiego człowieka, bo jesteśmy wolni.

Trudno jest przedstawić „Odwet” tak, aby nie zdradzić szczegółów z wcześniejszych tomów: „Obsesji” oraz „Obłędów”. Aby w dalszym ciągu zdradzając co nieco z tomu trzeciego zachować tajemniczość poprzednich. Zakończenie tomu drugiego, jak to przy tomach często bywa, okazało się wciśnięciem w fotel i złością, dlaczego właśnie teraz Angela Santini postanowiła uciąć wątek. W najważniejszym momencie. Wiedziałam, że chwytając w dłoń tom trzeci, zatracę się w lekturze na dobre. Często stawiamy się na miejscu bohatera i zastanawiamy się, jak byśmy postąpili sami w danej sytuacji. W przypadku Andrei nie miałam kompletnie pojęcia. Czy miałabym postąpić zgodnie ze swoim sumieniem i zachowaniem dystansu, czy wierzyć bezgranicznie ukochanemu? W tym tomie widzimy całkiem inną Andreę. Pewną siebie, stanowczą i walczącą o lepsze jutro. Niedającą się stłamsić wrogom. Autorka wraz z każdym kolejnym tomem budowała napięcie, aby w końcu dać upust wszystkim emocjom, które nagromadzały się w bohaterach, tych pierwszoplanowych i drugoplanowych. Warto ponownie wspomnieć o scenach erotycznych. Moim zdaniem tak jak w poprzednich tomach są przedstawione ze smakiem i cieszę się, że nie zdominowały powieści, bo można się skupić na czymś bardziej wartościowym, niż tylko erotyka. W trakcie lektury snułam różne warianty zakończenia, jak to często bywa. Najlepiej jest wówczas, kiedy autorowi uda się mnie zaskoczyć, a wraz z każdą kolejną przeczytaną przeze mnie książką, staje się to coraz trudniejsze. W tym wypadku autorce się to udało.

Można nienawidzić za bardzo.
Można cierpieć za bardzo.
Można martwić się za bardzo.
Można myśleć za bardzo.
Kochać. Nigdy nie można za bardzo.
Oto cała definicja miłości.

Czytając powieści, nie czekam na słowa uznania od Autorów. Czytam te książki, których gatunki lubię, piszę o nich tak, jak uważam i czuję. Dlatego też niezwykłym zaskoczeniem były dla mnie podziękowania od Angeli Santini za pisanie i słanie w świat informacji dotyczących cyklu z Andreą Cherry. Gdyby powieść nie trafiła w moje ręce, pewnie żyłabym w błogiej nieświadomości o tych podziękowaniach. Jeśli szukacie książki, chociaż w tym wypadku książek, które pozwolą Wam się oderwać od codzienności i zatracić w interesującej historii – zachęcam do lektury.

Tytuł: Odwet
Autor: Angela Santini
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Cykl: Andrea Cherry (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 04-08-2022
Ilość stron: 496
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 45,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pieśń o Achillesie, Madeline Miller, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pieśń o Achillesie”, Madeline Miller

Pod lśniącą zbroją bohatera kryje się człowiek z krwi i kości. W historii Achillesa obok okrucieństwa i siły jest miejsce na miłość i poświęcenie. Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie.


Długie beskidzkie noce-izabela Skrzypiec-Dagnanzaczytanyksiakzoholik.pl-blog

Uroki życia w „Długie beskidzkie noce” autorstwa Izabeli Skrzypiec-Dagnan

„Mam inne tempo sklejania się w całość. Wiem, że muszę zrobić to sama. Nikt mnie nie uleczy, jeśli ja sama siebie nie uzdrowię.” Rok temu, na drugi dzień po upragnionej przeprowadzce do domu ukochany Jaśminy, Konrad, a zarazem ojciec chłopców spakował torby i jakby nigdy nic w środku nocy opuścił rodzinę. Słuch po nim zaginął.