
„Córki stolicy”, Jagna Rolska
Warszawa, 1935. Jedno miasto, różne oblicza.
Helena, córka antykwariusza, jest aktywistką społeczną. Jeśli serce jej tak dyktuje, nie waha się rzucić w wir demonstracji. Nie kryje swoich związków z żydowską częścią rodziny.
Poldek marzy o świecie kinematografii, lecz jego despotyczny ojciec, rękawicznik z Solca, dokładnie zaplanował mu życie, a on sam nie ma nic do powiedzenia. Jak odmieni się jego los, gdy bez pamięci zakocha się w Helenie?
Basia jest ubogą szwaczką z Czerniakowa. Życie jej nie rozpieszcza, praca w pracowni rękawiczniczej z trudem pozwala utrzymać się na powierzchni.
Janek, młodszy brat Poldka, żyje w nieustającym poczuciu krzywdy. Ojciec go nie dostrzega, skupiając się wyłącznie na pierworodnym synu. Dokąd doprowadzi Janka znajomość z Basią?
I wreszcie – jaki wpływ na życie czworga młodych ludzi będzie miał Konrad Werner, popularny aktor?
Zanurzcie się w zaułki przedwojennej Warszawy, posłuchajcie stukotu końskich kopyt po bruku – przenieście się do barwnego, wielokulturowego miasta, którego już nie ma.
Jagna Rolska – autorka i współautorka powieści fantastycznych i obyczajowych, w tym bestsellerowego „Kaprysu milionera”, wyróżnionego tytułem Książki roku 2020 w plebiscycie portalu Granice.pl, oraz SeeIT, nominowanego do nagrody polskiego fandomu im. Janusza A. Zajdla, a także w konkursie „Lubimy czytać” na Książkę roku 2019 w kategorii Science Fiction. Debiutowała w 2011 roku na łamach miesięcznika „Science fiction, fantasy i horror”. Zastępczyni redaktora naczelnego internetowego magazynu literackiego „Fahrenheit”.
Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Tytuł: Córki stolicy
Autor: Jagna Rolska
Gatunek: literatura polska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10-05-2022
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 43,00 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Dla wymagających – „Artysta zmartwychwstały”, Renata Diaków
Osamotniony artysta, żyjący w zniewolonym przez komunistyczny system kraju, nieomal popada w obłęd. Na drodze poszukiwań prawdy, szczęścia i miłości napotyka na wszechobecną hipokryzję, poplecznictwo i brak zrozumienia. Czując się niezrozumiany i wyalienowany, dźwiga swój krzyż i cierpi. Jest jak Mesjasz pokolenia „zniewolonych umysłów”.

„Usłysz mnie”, Anna Olszewska
Jedyny dźwięk, który pamięta Lidka, to ten, który najbardziej chciałaby wymazać z pamięci. Jedyne wspomnienia Filipa o rodzicach to te, których wolałby nie mieć. Osiemnastoletni Filip dzięki staraniom swojego kuratora trafia do liceum integracyjnego. Wyrzucony ze szkoły muzycznej, z kłopotami z prawem, chce przetrwać niezauważony do matury, jednak już w pierwszym tygodniu nauki wpada w tarapaty.