Angela Santini - Obłędy - zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Obsesje stają się obłędami – „Obłędy”, Angela Santini


Gdy długo skrywane obsesje stają się obłędami…

Po tym, jak Andrea Cherry została porzucona, stara się jakoś ułożyć sobie życie. Robi wszystko, aby tylko zapomnieć o Nicholasie Blake’a, ale nie jest to takie łatwe. Nicholas natomiast robi wszystko, aby Andrea o nim nie zapomniała. Każdy z nich chce się dowiedzieć, kto jest biologicznym ojcem Lily. Robią to jednak każdy z nich na własną rękę. Nicholas adoptował Lily i pokochał jak własne dziecko, ale mimo wszystko drąży temat. Andrea i Nicholas są jak dwie petardy, w jednym momencie wybuchają z kłótnią, a w drugim się godzą. Emocje sięgają zenitu.

Przychodzimy na ten świat bez niczego i umieramy z niczym. A w międzyczasie kłócimy się o wszystko. I po co?

Niezwykłą mądrością wykazuje się mama Andrei, skrzywdzona przez los stara się pomagać i wspierać córkę jak tylko może, nawet jeśli nie godzi się z jej wyborami.

Kto okaże się biologicznym ojcem Lily, dziewczynki, która skradła serce Nicholasa Blake’a?
Czy spotkanie z mordercą i ofiarą z „Obsesji” okaże się punktem zwrotnym w rozwiązaniu tej tajemnicy?

(…) Śmierć naszych bliskich ma czasem głęboki sens.
Może to nauczka dla żywych, żeby nie trzymali się
aż tak kurczowo życia i za wszelką cenę.

William Wharton, „Niezawinione śmierci”

Angela Santini ponownie pozwoliła mi spędzić niezwykłe chwile z bohaterami książki. Nie ukrywam, iż najbardziej we mnie uderzyło wydarzenie, które mnie również spotkało w życiu, co prawda dwadzieścia lat temu, ale emocje powróciły – nie będę Wam zdradzała, bo nie chcę spoilerować. Książkę pochłaniałam bez opamiętania. Ponownie mamy obraz tego, jak pieniądze potrafią ułatwiać życie, ale również je komplikować, i to znacznie. Sceny erotyczne Santini zaprezentowała ze smakiem i cieszę się, że nie zdominowały powieści, bo można się skupić na czymś bardziej wartościowym, niż tylko erotyka. Drugi tom jest równie obszerny, jak pierwszy, ok. 600 stron, ale nie czuje się tej objętości. Chorobliwa ciekawość, która pojawia się już przy pierwszych stronach, nie pozwoliła odłożyć książki na bok, a zwłaszcza ostatnie 200 stron, które jak już Wam wspomniałam, wywołały we mnie największe emocje, łzy leciały po policzkach, wspierałam Andreę, jak tylko mogłam. Dziewczyna ma to szczęście, że otaczają ją wspaniali przyjaciele. Cieszę się niezmiernie, że lada dzień w moje dłonie wpadnie tom trzeci pt. „Odwet”. Znając już trochę Andreę, wiem, że nie popuści płazem nikomu, nawet tym, których kocha. Jeśli szukacie książki, chociaż w tym wypadku książek, które pozwolą Wam się oderwać od codzienności – zachęcam do lektury.

Tytuł: Obłędy
Autor: Angela Santini
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Cykl: Andrea Cherry (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 08-03-2022
Ilość stron: 576
Oprawa: miękka ze skrydełkami
Cena rynkowa: 43,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paweł Kopijer. zaczytanyksiazkoholik.pl,

Co łączy Pawła Kopijera z Sherlockiem Holmesem?

Wywiad z Pawłem Kopijerem powienien przeczytać każdy miłośnik literatury fantastycznej. Autor książek „Mrok we krwi” i „Czempion Semaela” zdradza m.in. kiedy na rynku pojawi się trzeci tom trylogii Mitrys oraz z czym w jego przypadku wiąże się pisanie powieści… Zapraszam do lektury!


Seks i cytadela

Arabka po ojcu i Europejka po matce w swojej książce – „Seks i cytadela”

Życie seksualne Arabów jest jak tytułowa cytadela – grube mury chronią je przed oczyma postronnych. Ale kobieta kobiecie zawsze parę sekretów zdradzi taka nasza kobiet natura … Stąd autorka, Arabka po ojcu i Europejka po matce potrafiła przeniknąć do jej wnętrza, by podzielić się z nami rozmaitymi sekretami