Nicholas Sparks, Jedno życzenie-zaczytanyksiazkoholik.pl

Miłość jest silniejsza niż strach – „Jedno życzenie”, Nicholas Sparks


„Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.” Nicholas Sparks mistrz romantycznych historii.

Chyba każdy z nas ma, chociażby takie jedno życzenie, które chciałby, aby się spełniło. Również jedno życzenie miała bohaterka powieści Maggie. Nastoletnia ciąża zapewne nie napawa optymizmem. Nawet jeśli dziecko pochodzi z wielkiej miłości. Narodzin dziecka oczekiwała w małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej. Z góry miała zaplanowane to, że dziecko odda do adopcji. Poznała tam przystojnego Bryce’a Tricketta, który zaraził ją pasją i miłością do fotografii. Pokazał jej również to, że w małych miejscowościach jest pewien urok.

Dwadzieścia trzy lata później Maggie spełnia się jako fotografka podróżnicza. Dzieli życie pomiędzy nowojorską galerią a wyprawami do najdalszych zakątków świata. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia powodują w niej tęsknotę, żal. W tym trudnym dla niej czasie pomoc niesie jej Mark Prace. Młody asystent, który niedawno został zatrudniony w galerii. Maggie opowiada mu historię swojej dawnej miłości. Ma tylko jedno życzenie

Nicholas Sparks to autor, który łamie nie tylko kobiece serca. W trakcie czytania wywołuje skrajne emocje, bez względu, po którą z jego powieści się sięgnie. Powieść wciąga na długie godziny, raz jesteście w czasach nastoletnich Maggie, a raz, kiedy jest już dojrzałą, zmagającą się z ogromem problemów kobietą. Sparks w jakimś stopniu był przewidywalny, ale mimo wszystko nie zniechęciło mnie to do kontynuowania lektury. Nie bez powodu zwie się go mistrzem romantycznych historii. Swoimi historiami przyciąga czytelnika jak magnes. Nie sposób po jego lekturach przejść do porządku dziennego.

„Jedno życzenie” to opowieść o mijającym czasie, odpowiedzialności, niewinnej miłości czy cierpieniu. Jeśli interesuje Was historia Maggie i jesteście ciekawi jej życzenia, to zachęcam Was do lektury bez względu na wiek i płeć.

Tytuł: Jedno życzenie
Tytuł oryginału: The Wish
Autor: Nicholas Sparks
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 26-01-2022
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami / twarda
Cena rynkowa: 42,90 zł / 44,90 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańka


Dodaj komentarz


Czytaj także

Tysiąc kawałków

„Tysiąc kawałków” Anny Ziobro – dodaję do ulubionych

Czytając książkę „Tysiąc kawałków” można zauważyć, jak ważne jest, aby mimo wszelkich przeciwności losu, jakie stają nam na drodze do szczęśliwego i długotrwałego związku nie poddawać się, ale co ważne rozmawiać ze sobą, wyjaśniać niedomówienia i to, co leży nam na sercu na każdym etapie naszego związku.


„Paleta emocji”, Renata Czaban-Kryczka

Łucja ulega wypadkowi samochodowemu i jako pierwszy pomocy udziela jej przystojny policjant Bartosz. Będąc pod urokiem kobiety, postanawia zdobyć jej względy. Czy dzięki miłości Bartosza, uda się jej zapomnieć o Dominiku, z którym jest w ciąży?