Nicholas Sparks, Jedno życzenie-zaczytanyksiazkoholik.pl

Miłość jest silniejsza niż strach – „Jedno życzenie”, Nicholas Sparks


„Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.” Nicholas Sparks mistrz romantycznych historii.

Chyba każdy z nas ma, chociażby takie jedno życzenie, które chciałby, aby się spełniło. Również jedno życzenie miała bohaterka powieści Maggie. Nastoletnia ciąża zapewne nie napawa optymizmem. Nawet jeśli dziecko pochodzi z wielkiej miłości. Narodzin dziecka oczekiwała w małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej. Z góry miała zaplanowane to, że dziecko odda do adopcji. Poznała tam przystojnego Bryce’a Tricketta, który zaraził ją pasją i miłością do fotografii. Pokazał jej również to, że w małych miejscowościach jest pewien urok.

Dwadzieścia trzy lata później Maggie spełnia się jako fotografka podróżnicza. Dzieli życie pomiędzy nowojorską galerią a wyprawami do najdalszych zakątków świata. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia powodują w niej tęsknotę, żal. W tym trudnym dla niej czasie pomoc niesie jej Mark Prace. Młody asystent, który niedawno został zatrudniony w galerii. Maggie opowiada mu historię swojej dawnej miłości. Ma tylko jedno życzenie

Nicholas Sparks to autor, który łamie nie tylko kobiece serca. W trakcie czytania wywołuje skrajne emocje, bez względu, po którą z jego powieści się sięgnie. Powieść wciąga na długie godziny, raz jesteście w czasach nastoletnich Maggie, a raz, kiedy jest już dojrzałą, zmagającą się z ogromem problemów kobietą. Sparks w jakimś stopniu był przewidywalny, ale mimo wszystko nie zniechęciło mnie to do kontynuowania lektury. Nie bez powodu zwie się go mistrzem romantycznych historii. Swoimi historiami przyciąga czytelnika jak magnes. Nie sposób po jego lekturach przejść do porządku dziennego.

„Jedno życzenie” to opowieść o mijającym czasie, odpowiedzialności, niewinnej miłości czy cierpieniu. Jeśli interesuje Was historia Maggie i jesteście ciekawi jej życzenia, to zachęcam Was do lektury bez względu na wiek i płeć.

Tytuł: Jedno życzenie
Tytuł oryginału: The Wish
Autor: Nicholas Sparks
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 26-01-2022
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami / twarda
Cena rynkowa: 42,90 zł / 44,90 zł
Tłumaczenie: Anna DobrzańkaDodaj komentarz


Czytaj także

Pustka, Dominika Wieszczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Premierowo – „Pustka”, Dominika Wieszczak

Naszą bohaterką jest Anna Baran. Pewnego dnia otrzymuje telefon, iż otrzymała prace o którą się ubiegała. Zaczyna organizować wyprowadzkę z rodzinnego domu do Rzeszowa aby rozpocząć swoją przygodę jako asystentka w dziale projektów Proffice Design. Marzyła o tej chwili od dawna. Nie tyle co o pracy co o wyprowadzce. Miała już dość mieszkania pod jednym dachem z ojcem alkoholikiem. Żal jej było tylko zostawić mamę, ale ona nie chciała opuszczać męża.


Będzie bolało

Brytyjski bestseller – „Będzie bolało”, Adam Kay

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi…
…i witaj w świecie lekarza stażysty!